Kedves olvasók!
Mint azt már többször jeleztem burkoltan és kevésbé burkoltan, a 2012 Blog ideje lassan lejár. Már csak azért is, mert röpke három hónap, százat sem kell már aludnunk, és 2013 lesz, a 2012-es évszám pedig a múlt részévé válik, a sok világvége-spirituális felemelkedés hívő nagy csalódására.
Ez persze nem azt jelenti, hogy eltűnök a balfenéken, továbbra is teszem a dolgom – még az idén megjelenik Autokrácia című rövidfilmem (első rendezésem), amely, bár jelképesen és áttételesen, valahol mégis arról szól, amiről eddig is beszéltem; valamint a 2012-13-as évadra tervezés alatt áll legalább két előadásom.
A blogot nem fogom megszüntetni, törölni, továbbra is elérhető lesz itt minden írás és előadás (A mátrixos előadás első felét a YouTube törölte, de idővel azt is feltöltöm majd máshova, angol felirattal is ellátva), sőt, az egyéb újdonságokról is itt fogok hírt adni. Gondolok ezalatt elsősorban az előadásokra, az Autokráciával kapcsolatos fejleményekre, illetve, ha azon túlleszünk, azonnal indulhat majd az erőforrás-toborzás a következő filmhez. Olykor még írni is fogok erről-arról. Tehát érdemes néha visszanézni ide. Csupán az Irányítók viselt dolgairól való írkálást hanyagolom a jövőben – legalábbis itt, a 2012 Blogon.
DE!
Egy ember keveset tud elvégezni. Én meg még annál is kevesebbet. :) Nem is volt célom minden apróbb ügyről, az Irányítók tevékenységének minden létező vonatkozásáról tudósítani ezidáig. Ehhez én kevés vagyok. Dehát a blogoszféra ideje lassan kezd lejárni. Helyébe pedig a közösségi kezdeményezések lépnek. Úgyhogy itt az ideje, hogy bevessük a közös munka erejét: új oldalt nyitottam, mely az Irányítókról szól, és bárki hozzáteheti a maga részét!
Egyelőre nincs rajta érdemi mennyiségű tartalom, de ezen ti változtathattok, kedves olvasók! Eddig mindössze ketten-hárman szerkesztgettük, változó – leginkább csak mérsékelt – intenzitással. Ezer és egy magyar nyelvű honlap van már az Interneten, amely az Irányítókkal kapcsolatos információkat oszt meg; azonban itt, az Irányítók Wikin – rövidebb, „divatosított” nevén iWiki-n :) –, ha elég sokan csatlakoznak a kezdeményezéshez, lehetségessé válik minden ismert információ összegyűjtése egyetlen helyen, rendszerezett, enciklopédikus formában! Hogy ez megtörténik-e, az elsősorban rajtatok múlik, bár én is kiemelt figyelmet fogok fordítani az oldal fejlesztésére és karbantartására. És ne keseredjen el senki, ha az első egy-két hónapban alig bővül a Wiki: csak dolgozzunk rajta szorgalmasan, mert minél több a tartalom, annál több olvasót és idővel szerkesztőt fog vonzani, tehát öngerjesztő jelenségről van szó, csak egyszer kell kilépnie a holtpontról!
Mi az a wikia? Aki eddig még nem használta a wikiát, olvasóként sem, és új neki az egész, annak egy rövid magyarázat: lényegében egy, a Wikipédiához nagyban hasonló oldalról van szó, a Wikipédia motorjának egy moddolását használja, azonban nem egy egységes enciklopédia, hanem tematizált lexikonok, „wikik” gyűjteménye. Bárki nyithat új wikit, illetve szerkesztheti, bővítheti másokét, persze az adott wiki gazdája által meghatározott feltételeken és korlátozásokon belül. Külön felhívnám a figyelmet néhány dologra, amelyben eltér a Wikipediától:
- Nincs külön vitalap, hanem minden egyes szócikk alatt egy fórum-szerűség van, ahol az oldallal kapcsolatos gondolatokat, javaslatokat, kifogásokat stb. közzé lehet tenni, meg lehet vitatni
- >Élő csevegőszoba< van a szerkesztők számára
- A „szerkesztői bejárat” gyakorlatilag >itt< van. Itt látható az elmúlt 50 szerkesztés története, és alul az ennél régebbiek is megjeleníthetőek. Így tudjuk követni egymás tevékenységét.
- Itt vannak a >szerkesztési irányelvek<, jelen pillanatban, hevenyészve. Bár ezt az egy oldalt csak én módosíthatom, javaslatokat örömmel fogadok az oldal alatt, hozzászólásban.
- Megjeleníthető az >eddig létező szócikkek< egyelőre igencsak kurta listája.
- Itt bogarászható az >igényelt-javasolt új szócikkek< listája – bárki írhat hozzá. Emellett már a meglévő szócikkekben is rengeteg a piros link (tehát az olyanok, amelyek egyelőre még nem létező szócikkekre mutatnak), ezeknek a „bekékítésén” is lehet fáradozni.
A magyar Wikipédiával ellentétben ez az oldal nincs közvetlen cenzúra alatt, minden módosítás azonnal megjelenik. Emellett azonban természetesen a vandalizmus elleni védelmi eszközök, amelyeket a Wikipédián megszokhattunk, itt is rendelkezésre állnak. Nem kell tehát aggódnunk, hogy a kezdeményezést rossz szemmel nézők esetleg tönkreteszik a munkánkat.
Akinek hasonló, illetve kapcsolódó témájú blogja, weboldala van, akármekkora látogatottságú is, különösen sokat segíthet, ha publicitást ad a kezdeményezésnek!
Utolsó kommentek