HTML

A Játék Neve: Föld

Ez a blog arról szól, hogy hogy működik a világ valójában. Túl a látszatokon, a manipuláción, a mindent átszövő hazugságon és felelősséghárításon. A jelenkor eseményeinek mozgatórugóival is foglalkozik, ahogy a régmúltba is tapogatózik visszafelé, egészen az emberi lét kezdeteiig. Mindez egy sokéves kutatómunka eredményeire támaszkodik. A blog korábban "2012 blog" címen működött a blogol.hu szerverén. Kapcsolat: blog2012 kukac freemail ponnt hú!

Friss hozzászólások

  • Lazur: @Nikiló: www.youtube.com/watch?v=TQcqOW39ksk Apropó, és az már smafu, hogy a kínaiak azért akarnak... (2023.09.15. 00:32) Emberek, Irányítók és a Háttérhatalom
  • Gergő92: Nem csak én szoktam néha felnézni ide. :) (2023.01.18. 00:00) Mire készülnek a Marson?
  • Lazur: Ez egész friss: futureofhumanity.report/en www.youtube.com/watch?v=MYJFc3vA6N4 Csak a rotary klu... (2023.01.10. 18:29) 2019
  • Lazur: Szűk tíz évbe telt, de lassan a híradóba is bekerül ahogyan Kínában készülnek a cellák. www.youtu... (2022.12.05. 01:07) AUTOKRÁCIA (szerk)
  • Gergő Bohrát: A mostani események fényében bár 10 év késéssel, vagy inkább több, de csak efelé haladnak a dolgok... (2022.04.23. 22:12) A Jobbik és az Irányítók
  • Lazur: 2012 helyett 2021, de itt a mátrix 4. része: www.youtube.com/watch?v=JQVHrXek73E (2021.12.17. 20:30) Előadás videó - A Mátrix-trilógia (szerk)
  • Kápráz: ...Történt egyszer, hogy Noé szőlőt telepített, de a bortól megrészegedvén meztelenül feküdt sátrá... (2021.12.11. 21:02) Előadás videó (szerk)
  • maztro: @Gergő Bohrát: Szeretnek minket behúzni a csőbe, a cikk lényegében minden pontján prezentálja azt,... (2021.08.26. 05:03) Menetrend (szerk)
  • dangbird: Új nagy ívű, félelmetes novella a személyes blogomon: marioatreides.blog.hu/2020/01/06/nem_tehete... (2020.01.06. 10:36) Olyan, mintha
  • dangbird: ferfiakklubja.hu/fk_magazin/az_fk_noi_tamogatoi_korebol/amikor_nem_fogadjuk_el_a_ferfi_es_no_kozot... (2019.11.13. 10:09) A házasságról

Utolsó kommentek

Mi a baj az evolúcióval? (javítva)

2010.01.19. 19:58 dangbird

Korábban emlegettük már az evolúció-elmélet helytelen, hiányos és pontatlan, csalóka voltát, itt az ideje, hogy végre tisztázzuk: miért nem fogadjuk el a darwinizmust?

I. Az evolúció története

Az evolúcióelmélet alapjait a közhiedelemmel ellentétben nem Charlie Darwin rakta le. Már az ókorban is léteztek „szinogenetikus” elképzelések, tehát a különböző típusú élőlények közös származásáról szóló filozófiai tételek. Természetesen ezek nemigazán „genetikai” származást vagy rokonságot jelentenek, hiszen a modern genetika alapjait csak Mendel rakta le a 1865-ben. Sokkal inkább az „asztrális szimpátia” elvére épültek, amely a természet okkultista szemmel történő tanulmányozásából fakadt. (Az ókorban és a kora középkorban minden tudós okkult beavatott is volt.)

Az evolúció és a közös eredet modern megközelítése, amelyet darwinizmusnak is hívnak, – nagyon meglepő módon – egy titkos társaságtól eredeztethető, amelyet Lunáris Körnek neveztek. Ennek tagja volt Erasmus Darwin, Charlie nagypapája, aki 1796-ban elsőnek fogalmazta meg részletesen az evolúció menetének mai elképzelését, faszerkezet-jellegű hierarchiát tulajdonítva az élőlények típusainak, s egyetlen közös szó szerinti őst feltételezett. Nézeteit a korabeli (akkor még keresztény) tudósok nagy része nem fogadta el. A társaságnak mellesleg szintén tagja volt Benjamin Franklin, valamint – ami a lényeg – egy James Hutton nevű skót polihisztor, akinek a nevét nem különösebben jegyezte fel az utókor (legalábbis a tankönyvekből valahogy rendre kimarad szegény), pedig ő állt elő az ötlettel, hogy a Föld több millió éves (akkor még csak annyi volt; Kent Hovind kiszámolta, hogy a tudósok percenként 41 évet öregítenek bolygónkon). Elmélete, a „plutonizmus” felváltotta a korabeli „neptunizmust” (amely alátámasztotta a fiatal Föld elképzelést s a vízözönről szóló, minden vallásban jelen lévő történetet), megosztotta a tudomány világát, s utat nyitott Charles Lyellnek.

Charles Lyell egy skót jogász volt, tudományos végzettsége nem volt, bár végigülte William Buckland néhány ásványtan óráját 1816-ban, majd 1821-ben Robert Jameson szemináriumát (mindkét tudós Hutton lelkes híve volt), s ez „különös módon” feljogosította arra, hogy a Londoni Geológiai Társaság titkárává váljon 1823-ban. 1830-ban már geológia professzor volt a Londoni Királyi Főiskolán (lehet, hogy az intézménynevekre és könyvcímekre nem az általánosan elfogadott fordítást használom, de angol szakirodalomból dolgozok, a magyar szokás szerint sovány, pontatlan – marxista újradoktrinálás – és nehezen hozzáférhető), és megjelentette a Geológia Alapelvei című könyvét, amely mérföldkő volt mind a geológia, mind az evolúciós biológia történetében. Ebben pontosan meghatározta az egyes geológiai rétegek korát, „bebizonyítva”, hogy a Föld – immár – több százmillió éves, s az egyes rétegek egyes földtörténeti korokból származnak, ahogy azt ma a világon minden iskolában tanítják. A különböző rétegekben pedig különböző fejlettségű állati fosszíliák találhatóak, s ez geológiai bizonyíték: az evolúcióra.

Hogy mindezt Lyell honnan vette, rejtély. 98 évvel járunk azelőtt, hogy a Geiger-Müller számlálót feltalálták volna, a radiometrikus kormeghatározás módszerei pedig csak a XX. század derekán kezdtek megjelenni. Lyell egyszerűen saját korának mérhető geológiai folyamatait (elsősorban a vulkanikus tevékenységet) lineárisan visszaszámolta a múltra, abból kiindulva, hogy több millió (sőt, százmillió) évvel ezelőtt is pontosan ugyanígy zajlottak ezek a folyamatok. A modern geológia ezt az elképzelést réges-régen megdöntötte: emlékezzünk a különböző földtörténeti korok különböző folyamataira, először a röghegységek, majd a lánchegységek jöttek létre; ahogy a földköpeny egyre hidegebb lesz, a vulkanikus tevékenység csökken – minderről Lyell még semmit sem tudhatott! Azonban a geológiai rétegekről szóló meséjét a mai napig nem kérdőjelezte meg a „hivatalos tudomány” – főleg azért, mert a darwinizmus legfőbb „bizonyítékáról” beszélünk.

Lyellnek ugyanis volt egy jóbarátja, akit Charles Darwinnak hívtak. Az ő életútja és munkássága elég közismert és rengeteg anyagot lehet találni róla az Interneten is, tehát erre most ne térjünk ki. A lényeg az, hogy Lyell nézetei és könyve lassan felőrölték előbb a Biblia hitelességébe, majd Istenbe vetett hitét; bár ő maga nem így vallott a nyilvánosság előtt, de a Beagle fedélzetén írott útinaplója erről tanúskodik. Kutatásainak eredményeiben Lyell és saját nagyapja elméleteinek bizonyítékát látta, s elkezdett dolgozni a saját, „pontosított” evolúció-elméletén. Azért az ő nevéhez fűzi a populáris tudomány az evolúciós biológia kezdetét, mert tőle származik a mutáció és természetes szelekció gondolata, amelynek segítségével már pontos magyarázatot tudott adni arra, hogy az egyes fajok végül is hogyan alakultak ki…

S ahogy mindössze 6 évvel később Mendel megerősítette a mutáció létét (vagyis hogy az utódban valóban meg tudnak jelenni olyan genetikai tulajdonságok, amelyek egyik szülő genotípusában sem voltak benne) egyesek azonnal „bizonyítottnak” látták Darwin elméletét – s ez a mai napig is így van.

II. Az evolúció bizonyítékai

Az evolúció egy munkahipotézis. Több mint egy szipla hiedelem, de semmiképpen nem tény. Az evolúció hívei az iskolai diákoknak és általában a nagyközönségnek úgy állítják be, mintha az evolúciónak rengeteg bizonyítéka lenne. Valójában egyetlen olyan bizonyíték sincs, amely például egy bíróság előtt megállná a helyét. Sok minden alátámasztja az evolúciót, ez tény. Ám a literalista kreacionizmust (a Biblia szó szerinti értelmezésére épülő tudatos teremtés elméletét) is rengeteg tudományos kutatási, mérési eredmény alátámasztja. Bizonyítani nem sikerült még egyiket sem, hiszen ha sikerült volna, a vita már eldőlt volna. A kétségbeesett bizonyítási szándék és az óriási erőfeszítések, amelyeket eme két elmélet hívei tettek – néha hamisítástól sem visszariadva – véleményünk szerint megbízható alapot adnak a feltételezésnek, hogy >egyik elmélet sem igaz<. Mindkettőben van igazság – a darwinizmusban is, mint az mindjárt meglátjuk. A darwinizmus melletti tudományos elkötelezettség egyik legfőbb logikus alapja, hogy használható, tehát működik, mint munkahipotézis, eredményeket lehet vele felmutatni. Azonban a kreacionisták is mutattak már fel eredményeket (pl. magasnyomású oxigénkamrák), persze erről nem szabad beszélni.

De lássuk az evolúció főbb bizonyítékait:

1. és legfontosabb: a geológiai bizonyíték. A Földön már 26 olyan helyet találtak, ahol a fosszíliák az egyes rétegekben darwin elméletét alátámasztandó, a kifejlődési sorrendben és Lyellnek is megfelelő korokhoz köthetően találhatóak meg.

2. Az evolúció ma is megfigyelhető, az élőlények átalakulnak, a megváltozó élettér tudományosan dokumentálható speciációt – fajkeletkezést – okoz (amely önmagában egyértelmű cáfolat arra, hogy minden fajt Isten teremtett volna).

3. Az egyes fosszíliák korát radiometrikus kormeghatározással ellenőrizhetjük, számos olyan fosszília és élettelen kőzet is van, amelyek bizonyítják, hogy Charles Lyell pontosan állapította meg a rétegek korát, Darwin elmélete az élőlények fejlődési sorrendjéről és üteméről pedig szintén helyes.

4. Kémiai, szerkezeti, funkcionális, stb. hasonlóságok vannak az egyes fajok között – ezek a rokonsági hidak gyakran még törzsek, sőt országok között is átívelnek: minden élőlény egy vagy több sejtből áll, minden sejt fehérjéi ugyanabból a 20 aminosavból épülnek fel, mindegyikük DNS szerkezete hasonló, stb. Rengeteg a hasonlóság, mely a rokonságot bizonyítja!

5. Jópár élőlényben találhatóak csökevényes szervek vagy kezdemény-szervek.

6. Az embrionális fejlődés stációi az evolúciós fejlődéssel összhangban vannak.

7. Az életnek az őstengerekben, a „prebiotikus őslevesben” való megjelenését kémiai kísérlettel szimulálta több tudós is (pl. a >Zeitgeist-bejegyzésben< emlegetett Carl Sagan), a kísérlet lényegében sikeres volt. Ammóniából, koncentrált elektromos energia felhasználásával, sikerült fehérjeszintézist megindítani.

8. Egyes fajok több kontinensen is jelen vannak, amely csak úgy képzelhető el, hogy egy helyről származnak, s a kontinensek régen egybefüggő szárazföldet alkottak.

III. Problémák az evolúcióval

Lássuk ezeket a „bizonyítékokat” néhány elhallgatott tény fényében:

1. Amiről nem beszélnek: hogy minimum 26.000 olyan hely is található a Földön, ahol NEM a megfelelő sorrendben vannak a fosszíliák, például madarakat találtak az őshüllők alatti rétegekben, trilobitákat találtak emberrel megegyező rétegekben, emberkéz alkotta használati tárgyakat találtak a legmélyebb rétegekben, még a feketekőszénben is, stb.

2. Ez a darwinisták legnagyobb csalása: megfogják az egyetlen érvényes és valós részét az elméletnek, és bizonyítékként lobogtatják. Tény: Az élőlények képesek átalakulni. Tény: A természetes kiválasztódás működik. Tény: ha egy adott faj két populációja két különböző élettérre szeparálódik, idővel az eltérő körülmények hatására külön fajjá válnak szét: speciáció. Darwin lényegében a speciációt figyelte meg a Galapagos-szigeteken, különböző madárfajok és különböző hüllőfajok között állapított meg rokonságot – madár a madárral, hüllő a hüllővel. Hogy a hüllő a madárral is rokonságban lenne, meg az árokparti sóskával is, az már csak spekuláció volt a részéről, ennek semmilyen kézzelfogható bizonyítékát nem találta meg (sem senki azóta). Egyszerűen felfedezte, hogy bizonyos fajok rokonságban vannak egymással, s ezt kiterjesztette az egész élővilág összes fajára, részletes és hihető elméletet dolgozott ki arról, hogy az egyes fajok milyen fejlődési sorrendben s milyen fejlődési útvonalon keresztül alakultak ki egymásból. Erről részletesebben a VII. pontban lesz szó.

A speciáció nem cáfolja még a literális kreacionizmust sem, nemhogy tágabb értelmezéseit. A Biblia nem „fajokról” ír (ez a modernkori tudomány kifejezése), hanem fajtákról, típusokról. A kreacionista biológusok nem tagadják a fenti tényeket, mivel azok megfigyelhetőek, mérhetőek, mesterségesen előidézhetőek. Ha mesterségesen változtatott környezetbe helyezünk egy populációt, alkalmazkodni fognak az új viszonyokhoz. Ha zöldre festjük az utcákat, a városi galambok 100 év múlva zöldek lesznek. Ez tény, ezt józan gondolkodású ember nem vitatja – de mivel a kreacionisták sem az akadémikus platformokon, sem a tömegmédiában nem juthatnak szóhoz, ellenfeleik akármit a szájukba adhatnak, s természetesen ezt szokták leggyakrabban a szájukba adni, mivel ez a legnagyobb ostobaság, amellyel legkönnyebben lejárathatóak a tudatos tervezés hívei.

3. Az egyes fosszíliák korát nem radiometrikus kormeghatározással állapítják meg! Az alapján állapítják meg, hogy melyik rétegben találták meg őket. A rétegek korát Charles Lyell adta meg 1830-ban, mindenfajta komolyabb tudományos alap nélkül, s ezeket a számértékeket használják ma is. Ámde az egyes kőzettípusok több rétegben is előfordulnak, így tehát egy adott kőzet adott réteghez és adott földtörténeti korhoz tartozó voltát hogyan állapítják meg? Hogy milyen fosszíliákat találtak bennük! Körkörös érvelés, ahogy a vöröseltolodás kapcsán is említettük a >8. rádióban<; a kormeghatározásnál a természettudomány különféle ágai előszeretettel használnak körkörös érveléseket.

Valóban létezik számtalan olyan fosszília, amelynek kora radiometrikus módszerrel ellenőrizhető, pontos és helyes. Azonban, akárcsak az 1. pont esetében, itt sem beszélnek a milliónyi olyan fosszíliáról, amelyekre hibás értéket ad vissza az adott kormeghatározási módszer. A radiometrikus kormeghatározás egyszerűen nem műdödik. Anomáliás értékeket ad vissza, amelyek közül kiválogatják a tudósok a nekik tetsző értékeket, s bizonyítékként bemutatják a nagyközönségnek. A radiometrikus kormeghatározás talán legmegbízhatóbb módszerének a szénizotópos kormeghatározást tartják, azonban ez egyrészt csak néhány ezer évre visszamenőleg működik pontosan a C14 izotóp viszonylag „rövid” felezési ideje miatt, másrészt valószínűleg erről lesz majd egy külön kiegészítő bejegyzés, példaként demonstrálva, hogy eme „legmegbízhatóbb” módszer hány ponton bukik el.

4. Ezek a hasonlóságok valóban léteznek, azonban ezek nem bizonyítják a közös ős általi rokonságot, csak akként értelmezhetőek az evolúció hívei számára. Éppen ilyen könnyen értelmezhetőek ugyanis a közös tervező általi rokonság jeleként is!

Példa: a rovarok egy része tud repülni, ahogy a madarak nagyrésze is. Nemcsak a repülés képessége közös bennük, de a megvalósítás módja is: a szárnyukat vertikálisan rezegtetik, minél kisebb testűek, annál gyorsabban. Az ember által alkotott repülő szerkezetek egyike sem akalmazza ezt a módszert (héliumos és hőlégballon, sárkányrepülő, légcsavaros és sugárhajtású repülőgép, helikopter, stb.) – az „ornitopter” kizárólag Frank Herbert fantáziájában jelenik meg. Sok módszer van tehát a repülésre, a természet azonban mindkét esetben pontosan ugyanazt használja. Bizonyítja-e ez a közös őst?

Lássuk, létezett-e a darwinizmus szerint olyan „primitív” élőlény a Földön, amely tudott repülni, s mind az ízeltlábú rovarok, mind a gerinces-melegvérű madarak őse lehetett? Természetesen ilyen lény létezését még csak nem is feltételezték soha. Az ízeltlábúak és a gerincesek legközelebbi „közös őse” valahol a lapos- és szalagférgek környékén kereshető talán (majd aki nálam jobban ért hozzá, megmondja). Akkor mit bizonyít inkább ez a közös tulajdonság: közös őst vagy közös tervezőt?

5. Nem léteznek csökevényes szervek A „farokcsont” nem csökevényes szerv, a neve félrevezetés, a csalás része: a gerinces állatok farka a gerincoszlop meghosszabbítása. A „farokcsont” nem része a gerincoszlopnak, funkciója is eltérő (igen, van neki): nem a vázizomzat közvetett tartásában játszik szerepet, hanem a bélcsatorna simaizomszövete* tapad hozzá. „Evolúciósan” tehát semmi köze nincs a farokhoz, ráadásul semmi sem magyarázza, hogy a fáról lejövő s lassan felegyenesedő, emberré váló majomfajtának miért ne lett volna szüksége a farkára továbbra is. Ez propaganda-eszköz, semmi más, a biológusoknak kéne tudniuk a legjobban. A féregnyúlvány sem csökevényes szerv, nagyon fontos része az immunrendszernek, akárcsak az orr- vagy a torokmandula. Ezek nélkül is működőképes marad az immunrendszer, akkor ezek is csökevényes szervek? Fél szemmel is lát az ember, akkor a két szem csökevényes? Nem léteznek funkció nélküli, elcsökevényesedett vagy épp kezdeményszervek – s ha léteznének, az sem bizonyítaná az evolúciót, hanem inkább cáfolná (még annak tényszerű, igaz részét is), hiszen 30-40 generáció alatt eltűnnének.

6. Ezt a hazugságot Ernst Haeckel professzor találta ki 1869-ben. Charlie Darwin lelkes követői ugyanis egy évtized alatt sem tudtak semmilyen bizonyítékot találni az elmélet helyességére. (Nagy dolog. 2009-ben átléptük a kerek 150 évet, és még mindig sehol semmi.) Haeckel tehát úgy döntött, hogy „kreál” egyet! Mindenki emlékszik a biológia-tankönyvből arra az ábrára, amely az egyes állatok és az ember magzati fejlődési stádiumait mutatja be. Ez a rajz minden tankönyvben azonos, mivel Haeckel saját keze munkáját használják mindenhol – ez ugyanis az egyetlen „bizonyíték” az embrionális fejlődés általi evolúciós közösségre. A rajz hamisítvány, amint az egy ultrahanggal ma már könnyedén ellenőrizhető, azonban Haeckel még saját korában is elég hamar lebukott: a Baseli Egyetem professzori kara felfedezte a csalást 1874-ben, s kirúgták az egyetemről. Rajza azonban a mai napig benne van minden tankönyvben (s mellesleg az abortusz-kampány egyik ideológiai sarokköve).

7. Ez egy újabb propaganda-hazugság. (A pontos információkat emlékezetből nyomom, mivel a fellelhető anyag ellentmondásos - mindenhol mást hazudnak.) Problémák a kísérlettel:

a) A kísérlet csak akkor sikeres, ha a rendszerben nincs jelen a bomlasztó hatású UV-sugárzás, s nincs jelen oxigén sem, mivel a szerves anyagok könnyen oxidálódnak. Emiatt találták ki, hogy az élet az óceánok mélyén indult, hiszen ha nincs oxigén, nincs ózonréteg sem, a víz viszont elég jól szűri az UV-sugárzást. A probléma csak az, hogy a víz vezeti az áramot, ezért a víz alatt nincs természetes elektrosztatikusság – mi indította be akkor a folyamatot?

(Apropó, ha az élet a tengerek mélyén indult, ez azt jelenti, hogy 3-4 milliárd évvel ezelőtt már voltak tengerek. Azonban van egy kis probléma: a tengerek folyamatosan elsósulnak, mivel az őket tápláló folyamok hordalékának egy kis része só. A hordalékban lévő por, homok, agyag, stb. leülepszik lassan, a só azonban oldódik a vízben, így addig nem kezd leülepedni, míg az oldat telítetté nem válik. (Ettől még messze vagyunk.) A víz folyamatosan körbejár a párolgás-esőzés által, azonban a só mindig csak egy irányban mozog, nem tud visszakerülni a szárazföldre, így a tengerek egyre sósabbak lesznek. Ha az óceánok több milliárd évesek lennének, már réges-régen telítődtek volna sóval, és az óceánok alatti lerakódások sótartalma is jókora vastagságban megegyezne a százazföldi rétegek sótartalmával. Azonban mivel az oldat telítettségétől még messze vagyunk, az óceáni rétegek sótartalma értelemszerűen sokkal alacsonyabb, közel 0. Vagyis: az óceánok nem lehetnek még egymillió évesek sem…)

b) A végtermék 2%-a volt aminosav. 2% benzol és 96% kátrány keletkezett még. A probléma tehát: a produktum 98%-a mérgező volt az életre, mivel az aminosavak sokkal gyorsabban kötődnek hozzájuk, mint egymáshoz. A kísérlet tehát lényegében kudarc volt.

c) A húszféle aminosavból mindösszesen néhányat, az egyszerűbbeket sikerült előállítani. A molekulák fele „balkezes”, másik fele „jobbkezes” volt, a természetben ez nem így működik, az aminosavak és ribonukleinsavak egynemű bal- és jobbkezességük révén tudnak egymáshoz kapcsolódni, egymásra oda-visssza hatni.

d) Még ha sikeres is lett volna a kísérlet, néhány aminosav nem jelenti azt, hogy „életet” csináltunk. Ha az aminosavakat úgy fogjuk fel, mint az ábécé betűit, akkor a fehérjék a mondatok. Egy sejt legalább egy könyvespolcnyi mondatból áll, s egyetlen betű rossz helyre kerülésétől működésképtelenné válhat. Ha valaki betűtésztából kiszórja nekem a Gyűrűk urát (s az még csak egyetlen kötet a polcról, mondjuk egy kis sejtszervecske), akkor elhiszem, hogy az élet így keletkezett. Ez az elképzelés még a XIX. századból származik, amikor azt hitték, egy sejt az a testnek egy „építőköve”, kis darab zselé, vékony hártyával körülvéve – a korabeli mikroszkópokkal ugyanis ennyit láttak belőle. Ma már tudjuk, hogy egy sejt bonyolultabb, mint bármely emberkéz alkotta szerkezet.

8. A fajok interkontinentális szétszórtsága megmagyarázható azzal is, hogy volt egy vízözön, és előtte nem voltak óceánok.

A kontinensek vándorlása pedig egy bugyuta mese. A kőzetlemezek valóban el tudnak mozdulni, de csak néhány métert. A Föld ugyanis nem madártej, a kontinensek nem az óceánokon lebegnek, éppen ellenkezőleg: az óceánok jelentéktelen tömegű és vastagságú pocsolyák a kontinentális lemezekhez képest. Az óceán felszíne alatt mindössze néhány kilométerrel ugyanolyan kőzetlemez található, mint amelyen most ülünk. Ha a kontinensek ezer kilométereket mozognának, sok száz kilométeres lánchegységek gyűrődnének fel. Ezek hol vannak?

A kontinensek összeilleszthetőek, ezt láthatjuk a tankönyvek ábrázolásain. Ezzel két probléma van:

a) Nem a kontinensek alakja a döntő, hanem a kontinentális lemezek alakja, az pedig nem összeilleszthető. A kontinensek alakja a vízszint függvényében változik, a vízszint pedig a sarki jég olvadása miatt folyamatosan emelkedik (az emberi tevékenység csak meggyorsította ezt a folyamatot), vagyis a kontinensek X millió évvel ezelőtt teljesen más alakúak voltak.

b) A kontinensek nem összeilleszthetőek, a tankönyvekben látható rajz hamisítvány, ez könnyen ellenőrizhető egy műholdas térkép segítségével: a rajzon a kontinensek nem méretarányosak. Afrika és Dél-Amerika arányában van a legnagyobb eltérés, erről bárki könnyen meggyőződhet.

IV. A Darwinizmus halála

Darwin szerint az evolúció receptje: véletlen mutáció + természetes szelekció. Ennek mindkét fele megdőlt mostanra.

Lássuk a természetes szelekciót! Ennek lényege, hogy az adott kontextusban – élőhely/környezet/társulások/verseny/stb – a nagyobb eséllyel túlélő és szaporodó egyed az életképesebb, s az ő génjei nagyobb arányban keverednek be a populációba. De hogy nem minden faj ezen folyamat eredménye, azt már Darwin korában is jól tudták az emberek. Nézzük a tehenet! A tej „evolúciós” szerepe, hogy az újonnan születő utódnak átmeneti, de teljes értékű táplálékot biztosítson – az anya anyagcseréjéről az utód szülés után, fokozatosan válik le. A tehenek azonban nemcsak olyankor adnak tejet, mikor borjuk van, hanem folyamatosan. Ez egy mutáció eredménye. Mitől hasznos ez a mutáció? Nekünk abban, hogy megisszuk a tejet, a tehénnek legfeljebb annyiban, hogy mi döntöttük el a múltban, melyik tehenet engedjük szaporodni, tehát ha több tejet ad, nagyobb az esélye a túlélésre és szaporodásra. Amit tehát itt látunk, az mesterséges szelekció, nem természetes!

A véletlen mutáció szintén megdőlt a ’80-as években, s itt újra, sokadszorra hivatkoznék Bruce Lipton előadására – bár aki eddig nem nézte meg, most se fogja. Az élőlények DNS-e nem egy könyvhöz, inkább egy füzethez hasonlít, amely íródik is az élettapasztalatok függvényében. Az írás módját és mikéntjét szintén erre a célra létező, „génmodósító gének” határozzák meg – persze nem maga a gén végzi a módosítást, a gének közvetlenül nem csinálnak semmit, a fent említett balkezes-jobbkezes minta alapján a ribonukleinsavak (ideértve a dezoxi-ribonukleinsavat is) az aminosavakra hatnak, s vice versa. A gének önmagukban nem „csinálnak” semmit, passzív elemek, fizikai tevékenységet csak az aminosavak, ill. a belőlük felépülő fehérjék végeznek. A „DNS redundanciája” egy baromság, amely vissza-visszatér a genetikai kutatásokról szóló cikkekben: a gének nagyrésze ugyanis olyan viselkedésformák receptjeit tartalmazza, amelyekre a fehérjéknek egy adott, monoton élettérben nincs szüksége, így ezek az információk nem hívódnak le. De amint az élettér megváltozik, le fognak hívódni!

A gének és az élőhely tehát folyamatos egymásrahatásban vannak az élőlényeken keresztül, random mutációk pedig, bár valóban történnek, de általában csak káros változásokat idéznek elő – a hasznos változások tudatos alkalmazkodási folyamatból erednek.

Egy példaként, mindez a „homoszexualitásért felelős gént” is új megvilágításba helyezi. Nyilvánvaló, hogy ez egy öngyilkos gén lenne, mivel akiben benne van, sokkal kisebb eséllyel fog szaporodni. Akkor hogy létezhet mégis? Úgy, hogy az újabb kutatások alapján lehetőség van arra is, hogy a környezeti hatások által újratermelődjön ez a gén, ha pedig a környezeti hatások nem aktiválják, oly mindegy, hogy ott van-e. A „genetikai determinizmus” tehát régen megbukott, de mindenhol ezt sulykolják: az anyák nagyobbik fele hajlamos lenne egy abortuszra csak azért, mert megállapítják, hogy a magzatban „homoszexualitásért felelős” vagy „homoszexualitást okozó” gén van. A gén nem „okoz” semmit, az indító impulzusok a környezetben vannak, a gén csak a reakció mikéntjét írja le.

V. Az evolúció mint hitrendszer

Az evolúció nem csak természettudományos munkahipotézis. Mivel a fent vázolt erőszakos és tisztességtelen terjesztési módszerek jelen vannak mind az iskolai tananyagban, mind a populáris kultúrában, az átlagember számára, aki nem szakértője az evolúciós biológiának, egy hitrendszer is: egy vezérlőideológia, tehát olyan ideológia, amely társadalmi relevanciája miatt jelentősen befolyásolja az emberek világnézetét és ezáltal hétköznapi viselkedését is.

Mit üzen nekünk a darwinizmus?

1. Az élet „véletlenül” jött létre, senki sem teremtette, nincs semmi oka, sem célja annak, hogy itt vagyunk, csak éppen így történt, s ha már így történt, valamit ki kéne találni, hogy mit kezdjünk magunkkal – vagy sem, végülis tök mindegy.

2. Az élet egyedüli objektív célja: az életben maradás, a túlélés. Ennek érdekében fő prioritásunk mindenkor a túlélési esélyünk növelése kell legyen. A biztonságra való törekvés fontosabb, mint pl. a boldogság keresése vagy a szabadság, stb. A biztonságra törekvés eszközei: a monotonitásra való törekvés, a nem várt események lehetőségének minimálisra csökkentése, szabályozással (erről lehet, hogy lesz egy külön bejegyzés), valamint a megfelelő stabil anyagi egzisztencia kiépítése, tartalékok felhalmozása, stb.

3. Az ember egy evolúciósan felkapaszkodott majom.

4. Az ember áll az evolúció csúcsán, s mivel az ember felett szellemi hatalom nincsen, ezért az ember írja a szabályokat önmagának

5. Az ember, mint egyedüli értelmes lény, képes szabályokat írni az „alatta lévő”, uralma alatt álló természetnek is.

Lehet összeesküvés-elméletet kiáltani, azonban nekem úgy tűnik, nagyszerű rabszolga lesz abból, aki az első 3 pontot elhiszi. A 4. pont adja a „tudományos” megalapozottságot a humanista ideológiának, s a ráépülő különböző ideológiai rendszereknek, különös tekintettel a liberalizmusra, amelyet az 1. pont is megtámogat (itt látható a liberalizmus és a nihilizmus közeli rokonsága is), valamint a szocializmus különböző fajtáira, amelyeket a 4. és 5. pont is megtámogat. Ezek nyitották meg az utat Marx „forradalmista” eszméihez, az Ausradieren gondolatához, stb. (Marx lelkes híve volt Darwinnak.) De gondoljunk csak bele: ha az ember egy majomból fejlődött ki Afrikában (3. pont), bizonyos embertípusok fejlettebbek másoknál, ergo egyes embertípusok közelebb állnak az állathoz! Nem véletlenül kezdték a nemzetiszocialista Németország iskoláiban ugyanolyan lelkesen tanítani az evolúciót, mint a Szovjetunióban a szocialista forradalom után. A fajelmélet teljes egészében a darwinizmusra épül. És ha vetünk egy pillantást az 5. pontra, hát elég szép ideológiai alapot ad a környezetpusztításra, a természet rendjének felforgatására, az embernek a természeten kívül-fölött való elhelyezésére, holott a 3. pont épp azt mondja, hogy az ember csak egy majom – de hát az ellentmondás ne zavarjon senkit. (Mindenesetre láthatjuk, hogy amikor a humanisták tűzik a környezetvédelmet a zászlajukra, a konfliktus feloldhatatlan.) Mint ahogy az 1. pont ellentmondása se zavarjon senkit: ha nincs se ok, se cél, akkor értelmetlené válik a „fejlődés” (evolúció) fogalma is.

Mindezeket figyelembe véve megállapíthatjuk, hogy a darwinizmus, legyen bármilyen ragyogó munkahipotézise a biológiának, egyúttal az egyik legkárosabb ideológia, amelyet valaha ember kitalált, s nagyobb szerepe volt a világ természetes rendjének szétverésében, mint bármely másik emberi gondolatnak a „felvilágosodás” történetében.

VI. Az emergencia

Az élet kezdetének, valamint a vertikális evolúciónak (lásd a VII. pontban) a problémájára válaszul felvetették az „emergencia”, mint új matematikai evolúciós csodaszer lehetőségét: az anyagban eleve benne foglaltatik az arra való hajlam, hogy fraktális formákat vegyen fel. Mint ahogy Darwin megfigyelte, hogy az egyik pinty rokonságban lehet a másikkal, s ebből kikövetkeztette, hogy a kenguruk is rokonságban vannak a pintyekkel, ez is hasonló mintát követ: látható, hogy hópehely létrejön magától, tehát csalán is fog. Ha el is fogadjuk, hogy az emergencia lehetősége jelentősen megnöveli az élet spontán létrejöttének esélyét, az ezzel kapcsolatos problémák:

1. Az emergencia elfogadása megdönti a bizonyosságot, hogy az élet egyetlen forrásból indult el, s így minden faj rokonságban van egymással.

2. Ha az emergencia igaz, az élet keletkezése laboratóriumban megismételhető. Hát, lássuk…

VII. Az evolúció matematikai cáfolatának lehetősége

A fajok közötti átalakulást általában két csoportra szokták osztani: „horizontális” és „vertikális” evolúció, vagy más kifejezéssel: mikro- és makroevolúció. Az előbbi mindössze ugyanazon élőlény-típusnak a kisebb átalakulásait jelenti, nagyrészben a meglevő genetikai információ torzításával, kisebb részben hasznos új géninformációk megjelenésével. Ez mérhető, megfigyelhető, bizonyítható tudományos tény, amely mellesleg nem cáfolja egyetlen történelmi vallásnak egyetlen tanítását sem. Az utóbbi viszont az egyes élőlény-típusok átalakulása, minőségi növekedés, új karakter és a hozzá tartozó, vaduonatúj leíró génszekvenciák megjelenése a semmiből – ez már csak spekuláció, nem kimutatható a gyakorlatban, s bár a tudósok szerint ez azért van, mert ez a folyamat csak évmilliók alatt történhet meg, valós paleontológiai bizonyíték sincs rá. Valószínűleg azért, mert soha nem történt meg.

A fajok átalakulása ugyanis fokozatosan történik, efelől nincs kétség: egyetlen csimpánz sem tud embergyereket szülni. A vertikális evolúcióban azonban olyan „evolúciós ugrások” vannak, amelyek fokozatos átalakulással nem valósíthatóak meg. Például:

1. a többsejtű élőlények úgy jöttek létre, hogy az egysejtűek kölcsönös előnyökért társultak egymással (ez eddig logikus), telepes élőlényeket létrehozva, majd a telepen belül az egyes sejtek specializálódni kezdtek a hatékonyabb kooperáció érdekében (ez szintén logikus), pl. a kívül lévő sejtek egy része megkeményedett, hogy kültakarót hozzon létre, mások magukra kellett, hogy vállalják a teljes telep „etetését”, hiszen a középen lévők legfeljebb a szomszédaikat ehették volna, az meg nem valami jó, stb. Van az elméletnek egy szépséghibája: a többsejtű organizmusokban a sejtek DNS-e az egész organizmust írja le, nem csak az adott sejtet. Tessék mondani, ez hogy történt fokozatosan?

2. A kígyóknak állítólag kezdetleges lábacskáik vannak, amelyek évmilliók után járásra is alkalmasak lesznek majd. Egyrészt ezek a „kezdetleges lábacskák” már most is használatban vannak szaporodáskor, másrészt ha nőni kezdenek, egyre inkább csak útban lesznek majd a kígyóknak, s csak sok-sok generáció után tud elkezdeni mászni velük – addig csak akadályozzák a siklásban.

3. Az őshüllő elülső végtagjai állítólag szárnyakká alakultak. A probléma ugyanaz: lesz sok-sok ezer olyan generáció, amelyek járni már nem tudnak vele, repülni még nem.

Végtelenségig lehetne példákat sorolni ugyanerre a kaptafára. A vertikális (vagy makro-) evolúciót nem azért nem rekonstruálják laboratóriumi állatokkal, mert „túl sokáig tartana”. Egyrészt elkezdeni azért el lehetne, nem? Másrészt ha már tudjuk, mi a kívánt végeredmény (lábakon mászó kígyó, azaz immár gyíkféle), irányított szelekcióval a folyamat rendkívül felgyorsítható lenne. Lenne, ha egyáltalán lehetséges lenne. Valószínűleg voltak ilyen irányú kísérletek, csak a fenti probléma miatt kudarcba fulladtak.

A probléma matematikai megközelítése:

A fokozatos átalakulás problémája, hogy ha az átalakulási folyamat elején „bemenő” élőlény túlélési esélyénél magasabb eséllyel bír a folyamat végén „kijövő” élőlény, a köztes fázisok túlélési esélye általában nem lineárisan növekszik, sőt sokszor egyáltalán nem monoton növekvő. Ehelyett létrejön az általam „hasznossági szakadéknak” nevezett képződmény:


A vízszintes tengelyen az idő múlása és a generációk egymásra következése kap helyet, a függőlegesen pedig a „hasznosság”, szigorúan túlélési és utódnemzési esélyként kifejezve. Ez természetesen egy véletlenszerű görbe a probléma nagyjábóli érzékeltetésére, nem egzakt számértékeket mutat, és minden esetben más a görbe, a minimumhelyig sem feltétlenül monoton csökkenő, azután sem feltétlenül monoton növekvő, stb.

Egy „rosszabb” mutáció, mint látható is, egy határig életben maradhat. Egy rövidebb lábú antilopnak kisebb az esélye, hogy elmeneküljön a gepárd elől, de ez nem jelenti azt, hogy szükségszerűen kudarcra van ítélve. A kék vonal mutatja azt a szintet, ahol az adott mutációs szekvencia kihalásra, illetve a saját elődje általi kiszorításra van ítélve. Az átalakulás ezen a ponton megszakad – a makroevolúció matematikai képtelenség.

A hernyó sem versenyképes a természetben a lepkévé változás ideje alatt, elrejtőzik és begubózik, a viszonylag rövid átalakulási folyamatot így vészeli át. Azonban egy évmilliókig tartó átalakulás idejére a bálnává változó tehén, miközben éppen úszóleckéket vesz, nem írhatja ki egy táblára: „evolúció alatt – légyszi ne egyél meg”. Nem kerülheti el az élet színpadán való megmérettetést több generáción át, s így nem kerülheti el a kihalást sem. A darwinizmus feltételezi, hogy az összes átalakulási fázis elégséges versenyképességgel rendelkezik.

Ez egyúttal megmagyarázza azt is, hogy a kisebb átalakulások miért lehetségesek: a hasznossági függvényük akár teljesen lineáris is lehet, de mindenesetre szigorúan monoton növekvő, lásd a zsiráf nyakának esetét, ahol a hosszabb nyak előnyösebb, nincs hátrányos köztes fázis.

Természetesen egy evolúciós folyamat kezdete és vége között több különböző lehetséges átmeneti útvonal van, s mindegyiknek más a hasznossági függvénye. Így meg kell találnunk azt az útvonalat, ahol egyetlen érték sem megy a kék vonal alá (amit persze szintén meg kellene határoznunk, hogy hol van!), s megoldottuk a problémát! Ha így nézzük, tulajdonképpen az egyes lehetséges átalakulási fázisokat, az átalakulóban lévő tulajdonság pillanatnyi lehetséges állapotait egy multidimenzionális gráf pontjaiként ábrázolhatjuk, ahol természetesen minden gráfpontnak sok közvetlen szomszédja van, mint mutációs lehetőségek. Az egyszerűség kedvéért ezt képzeljük el egy kétdimenziós gráfként, ahol egyik pontból a másikba szeretnénk eljutni, s erre rengeteg különöböző bejárási útvonalunk van. A 3. dimenziót pedig használjuk fel arra, hogy adjunk minden gráfpontnak egy „magasságot”, Z koordinátát, amely a túlélési esélyét mutatja. Így hasznossági hegyeket-völgyeket fogunk kapni. A kék vonal kiszámolása – valószínűleg Nash-egyensúly által – a legnagyobb problémánk, de ha sikerült, az egydimenziós vonalból egy kétdimenziós síkfelület lesz, így ezt felfoghatjuk „vízszintnek is”, mintha a völgyeink víz alá kerülnének, s mivel a kék vonal mutatta az életképesség határát, csak azok az állapotok életképesek, amelyek a vízszint felett vannak. Ez egyúttal azt is jelenti, hogy a hasznossági hegyekből hasznossági szigetek lesznek, s az összes ma élő fajt ezen szigeteken fogjuk megtalálni, túlnyomó részüket a középen levő csúcsok táján. Az egyes szigeteket vékony, kacskaringós „hidacskák” kötik össze, amelyek az átalakulás lehetőségét bizonyítják. DE! Amennyiben nincs az összes sziget között átjárhatóság – s meggyőződésem, hogy nincs – hanem szigetcsoportokat alkotnak, s az egyes szigetcsoportok között NEM LÉTEZIK átjárási útvonal, minden lehetséges útvonal víz alatti pontokon keresztül vezet, akkor matematikailag bizonyítottuk, hogy a Földön élő összes létformának NEM LEHET közös őse, az egyes szigetcsoportok között nincs evolúciós átjárhatóság, még irányított mutációval sem, így szeparált tudatos teremtés eredményei – amennyiben egy adott szigetcsoporton található legegyszerűbb formula már annyira komplex, hogy emergenciával sem, sem semmilyen egyéb módon nem magyarázható meg a spontán létrejötte. Ez valószínűleg így lesz, hiszen a fenti példa alapján az egysejtűek eleve külön szigetcsoporton eveznek, így bizonyíthatóan nem ősei a multicelluláris lényeknek.

Ezért kerestem én matematikust a rádióban, nem pedig azért, hogy mindezekre rájöjjön helyettem. Nekem egy olyan matematikus kellene, aki mindezt a számok szintén le tudja írni, s így együtt be tudjuk bizonyítani, hogy a Földön létező egyes élőlény-típusok: tudatos tervezés eredményei.

Adalék: a vertikális evolúció további problémája

Az evolúció állítólagos hajtóereje, hogy az élőlények az átalakulás által növelik a túlélési esélyeiket. A probléma az, hogy a vertikális evolúció általában hosszú távon is csökkenti a túlélési esélyeket. Szemben a fenti görbével, a végpont általában alacsonyabban lesz, mint a kezdőpont. Ha Budapestre ma este atombombát dobnak, miből mennyi marad ezek közül: moha, légy, patkány, ember? Látható, hogy egy élőlény minél bonyolultabb, annál „kényesebb”, annál könnyebben tönkremegy. Akkor mi hajtja a makro-evolúciót?

*Helyesbítés: Az nem simaizomszövet, valóban a bélcsatornával van összekötve (székletürítéskor használatos), de mivel szomatikusan vezérelhető és nagy erőkifejtésre képes izomzat, ez alapján harántcsíkolt kell hogy legyen, és félig-meddig a vázizomzathoz sorolható, gyakorlatilag határeset. („Hivatalosan” biztos, hogy ide vagy oda van sorolva, nem tudom.) Ettől függetlenül a farokcsont használatban van, tehát a leírtak lényege nem változik. A 2012 Blog írásához kurva sok féle szakterületbe kell belefolynom, nincs ember, aki ezekhez mind értene olyan szinten, hogy ne vétene néha a tényszerűség ellen.

221 komment

A bejegyzés trackback címe:

https://jatekneve.blog.hu/api/trackback/id/tr946226074

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Hermes Trismegistos 2010.01.19. 21:12:06

Nem keveset dolgozhattál vele,még elolvasni is soká tartott:) Itt egy kis adalék ha nem baj: http://kutatokozpont.hu/~fooldal

Laci 2010.01.19. 21:17:51

Szép munka, köszönjük.

Diodara 2010.01.19. 21:26:35

A vicc az egészben, hogy ma írtam Élet fejlődéstanából, és hát mondanom sem kell az anyag tartalmaz érdekes dolgokat. Többször említi, hogy "korreláció nem vonható x és y rétegek között, a radiometrikus eredmények mégis ugyanarra a korra teszik, hát ez majd a jövő generáció feladata lesz bebizonyítani". Meg ilyen mondatok pl. hogy "evolúciós tény, de még nem egészen bizonyított, hogy..." Mondjuk a modern evolúcióelméletben vannak bizonyos szabályok, hogy pl. meglévőből nem fejlődhet ki egy egészen más morfológiájú és funkcionalitású szerv, csak valami csökevényből etc. és ezeket elég jól tudják bizonyítani, de lehet megint csak néhány elméletbeillő esetről van szó. De azt hiszem, elég annyit, hogy az egyik órán egy diák teljesen logikus kérdésére nem tudott válaszolni a tanár. (Már nem emlékszem, minek a kapcsán.) Másik: adol-é engedélyt, hogy ezt kinyomtassam és forrásmegjelöléssel esetleg emberszabásúaknak mutogassam? (Sőt, ha nagyon polgárpukkasztók akarnánk lenni, kiteszem a suli faliújságára) :))

2012 Blog 2010.01.19. 21:30:08

Tedd ki mindenhova, legfeljebb én is börtönbe kerülök adócsalásért. :)

ADMIRAL 2010.01.19. 21:53:08

jó lett

Diodara 2010.01.19. 22:12:49

Néhány dolognak megpróbálok utánajárni, illetve nekem is vannak ötleteim, ahol elég egyszerűen támadható az ügy, de végülis a kreacionizmus nagyjából ügyesen megcáfolta a fontosabb pontokat, és ha ezt az elméletet sikerül bizonyítani (amihez egyébként kurva nagy méretű hiteles adatbázisra lesz szükségetek), akkor tulajdonképpen a vita eldöntött. A faliújságra pedig szerintem forrás nélkül rakom ki (ha egyáltalán), talán adagolni fogom az infókat, elvégre nem a forrás a lényeg, hanem az információ, aztán előbb-utóbb eltalálnak a forráshoz. És így legalább elkerülhetitek a börtönt. :) Mellesleg az egész campus tele van a Mein Kampf bohózat poszterével most, amire már tervezek dekorációt, pl. 8. parancsolat: Ne hazudj! :)

PL 2010.01.19. 22:13:33

Szep iras. Kivetni valot nem talalok benne, mivel nem vagyok szakmabeli, de mindenkepp erdekes dolgok. A kerdesem: Hogy amikor ezt kitalalta a Darwin, akkor mi jart a fejeben es miert promovaljak napjainkban is tovabbra?

2012 Blog 2010.01.19. 22:17:25

Hova lett egy hozzászólásom? Diodara: Azt írtam, hogy lehet, hogy inkább csak az egyik részletet kéne kitenned forrásmegjelöléssel (pl. a matematikai részt). PL: Szerintem az V. pont elég magyarázatot ad erre...

lololok 2010.01.19. 22:18:56

Jó sztori. Gondolataim, kérdéseim: 1. "egyik elmélet sem igaz" Vajon miért érzem mégis úgy, hogy szerinted inkább igaz a kreacionista elmélet? 2. "minimum 26.000 olyan hely is található a Földön, ahol NEM a megfelelő sorrendben" Forrást kérek. 3. "közös őst vagy közös tervezőt?" Igazából: mi a tököm a különbség közöttük? A szó funkcionális értelmében. Valóban úgy gondolod, hogy egy ufó, egy isten, stb (értsd: szuverén, definiálható egzisztenciával rendelkező lény) úgy DÖNTÖTT, hogy csinál ilyen lényeket? Hogy ezt miért kérdezem, arra később visszatérek. 4. "A radiometrikus kormeghatározás egyszerűen nem műdödik" Forrást kérek szépen azokra az esetekre, ahol a nukleáris meghatározás eredménye ellentmondott a fosszíliák becsült korának (nem mintha képtelenségnek tartanám egyébként). 5. "kiválogatják a tudósok a nekik tetsző értékeket" Welcome to reality. A "tudósok" is emberek: ha nem publikálnak néha valami izgalmasat, kirúgják őket a faszba. Mostanában sok "visszahívott" Nature cikkről hallani. A tudomány a modern világ sznob szórakoztató médiája/világvallása. Ott voltam, láttam, hidd el nekem. 6. "A pontos információkat emlékezetből nyomom" Netalán elvégezted a kísérletet? Mert ha igen, szeretnék konzultációs időpontot kérni. 7. "magasnyomású oxigénkamrák" Ez mi? 8. "tengerek folyamatosan elsósulnak" Újfent saját butaságom, de: forrást kérek. (el)ismert jelenségről van szó? 9. Az evolúció mint hitrendszer: jól értem, hogy azt sugallod, hogy az evolucionista elmélet miatt vagyunk olyan szemét aljas disznók, mint amilyenek vagyunk? 10. "Az ember egy evolúciósan felkapaszkodott majom." Én nem vagyok evolucionista, de ezzel egyetértek. Esetenként csak simán majom. 11. Az evolúció matematikai cáfolatának lehetősége. Mondanám, hogy megpróbálkozom vele, de van egy gyanúm. És itt visszautalnék a 3. pontra. Erősen úgy vélem, hogy a matematikai bizonyítás amennyiben a, egzakt: annyit bizonyítana, hogy a közös ős és közös tervező matematikailag ekvivalensek, sőt tök ugyanazok. b, empirikus: sose tudnád kimérni a szükséges konstansokat -> bukás. Szép grafikon, by the way. 12. Az általad javasolt matematikai modell empirikus. Lásd 11. Hogy a túróba határozod meg egy faj túlélési esélyét, csak hogy a legalapvetőbbel kezdjük? 13. Szerintem ez egy jó, érdekes, kúl, stb post. De mi a végső mondanivaló? A tanulság, a konklúzió? Mert eddig annyit tudtunk meg hogy valami szar. Ez így nem túl konstruktív.

lololok 2010.01.19. 22:27:08

Bruce Liptonra visszatérve: örülök hogy teccett.

lololok 2010.01.19. 22:38:19

+1. "hogy hópehely létrejön magától, tehát csalán is fog" Mi olyan nagyon spéci az "életben"? Hogy mozog meg béget? Mert ez a csalán részéről pozitív, a hó részéről meg negatív diszkrimináció. A pelyhek teremtéséről miért nincs könyvtárnyi irodalom meg elmélet? Érted a mélyfilozófiai mondanivalómat, ugye? Eszembe jutott egy jó gondolat: az evolucionizmus egyik alapvetése, hogy az ember egy majom. De tudjuk, hogy a majmok hülyék. Következésképpen az evolucionizmus is hülyeség. Tehát az ember mégse majom. Akkor lehet, hogy nem is hülyeség...

26 2010.01.19. 22:44:21

III./6. ponthoz: van már olyan ultrahang megoldás, amivel részletgazdag képet lehet készíteni 13 hét alatti magzatról?

Diodara 2010.01.19. 22:44:41

lololok: - közös ős és tervező között óriási a különbség, mert a folyamat, amit habár mindkettő ugyanúgy indít el, egyik esetben tudatos, másik esetben szükségszerű és környezet által determinált. - sóstenger: egyik, ami után utánanézek. - radiometrikus kormeghatározásról tudok adni anyagot, legalábbis a matematikai, kémiai alapjairól és hibalehetőségeiről. Csupa feltételezés az egész óriási hibalehetőséggel. Gondolod, bescannelem. - Igen itt a fő gondok az anyaggal vannak, amit fel kéne dolgozni és ahogyan fel kéne.

26 2010.01.19. 22:56:11

Offtopic: "bár aki eddig nem nézte meg, most se fogja" - szerintem ez helytelen és felesleges kiszólás. Vagy épp figyelemfelkeltő, nem tudom.

lololok 2010.01.20. 00:11:40

Diodara, A "radiometrikus" kormeghatározás tankönyvi részével nyílván én is tisztában vagyok. Ami engem érdekelne, azok az említett hivatkozások. Mi a különbség a tudatos és szükségszerű akciók között? Lehet úgy dönteni tudatosan valamiről, hogy semmi szükség a döntésre? Ha feltételezzük, hogy a természeti események tudatos döntések eredményei, akkor korpuszkulumokat (porszemeket, egyéneket, szilárd testeket) fogunk látni mindenütt. Ha feltételezzük, hogy a dolgok szükségszerűen történnek, akkor meg hullámokat (kontinenseket, társadalmakat, termodinamikai rendszereket). Én akárhova nézek, mindkét típust látom, mikor hogy. Ha jól értem a rövidke válaszodból, azt mondod, hogy a tudatos döntést az különbözteti meg a szükségszerű történéstől, hogy nem feltétlenül kell környezeti jel hozzá. Hol az a hely, ahol nincs környezeti jel? Szívesen eltöltenék ott egy hétvégét.

26 2010.01.20. 00:25:25

Élvezet olvasni, ahogy fogalmaztok, blogszerző, lololok, Diodara. Még!

Diodara 2010.01.20. 01:07:16

Hát leginkább úgy lehetne szemléltetni, pl. egy kerttervező berendez szépen egy kisebb területet, tujákat rak, és a közepére csupán esztétikai megfontolásból odapasszint egy kerti törpét (saját elgondolás, ezzel célt ad a kerti törpének, akinek habár fogalma sincs az egészről és elmélkedik, vajon mi a fenét keres ott.) A másik folyamat elindítója pedig teszem azt, egy forgószél, ami "berendez" a környezeti formáknak megfelelően (adott fizikai törvényeknek megfelelően) egy területet és a kerti törpe azért kerül egy földkupac mellé, mert odacsapta a szél és most elmélkedik, vajon mi a fenét is keres ott. Ezt még lehetne szemléltetni millióféleképp, de remélem megérted, hogy itt már ki kell lépni az analitikus és materialista környezetben gondolkodó közegből.

26 2010.01.20. 09:45:38

Megint offtopic: az szerepel a tartalomjegyzék alatti apróbetűs bekezdésben, hogy ismereteink elenyészô százalékát szerezzük saját, közvetlen tapasztalatokból. Nem az lenne a cél, hogy ezt a százalékot növeljük?

2012 Blog 2010.01.20. 10:09:39

Warmsul: ne fáradj. Én nem tudom, hogy a picsába képzelhetik emberek, hogy egy zugblogon be fogok bizonyítani olyan dolgokat, amelyeket millió dolláros költségvetéssel működő kreacionista kutatóintézetek nem tudnak... Forrásokat meg azért nem használok, hogy ösztönözzem az embereket, hogy megtanuljanak saját magukra támaszkodva információkat szerezni. Ha beidézek öt embert, vagy akár ötvenet, akik ugyanazt mondják, amit én, attól nem leszek hitelesebb. Az emberek azt hiszik, hogy ami forrással alátámasztható, az igaz. Erről akarom leszoktatni, akit csak lehet. Ha magadról nekiesel a keresőnek, akkor viszont nem biztos, hogy az enyémmel megegyező álláspontokat fogsz találni.

2012 Blog 2010.01.20. 10:20:32

Na akkor, lololok: 1. Olvastad az egész blogot, nem? Leírtam, hogy hogy jött létre a földi élet. 3. Gondolom, hogy arra gondolsz, hogy mind a kettő az adott lény, mint információs jelenség információforrása, okozója. Igen ám, csak a teremtés azt feltételezi, hogy az okozó mindent tud, amit az okozat, és még többet is, az evolúció viszont azt, hogy az okozat többet tud, mint az okozó. Mekkora baromság... 8. Bár a "nézz utána" jellegű dolgokat figyelmen kívül hagytam (lásd fentebb), itt szerintem empirikus kísérlet nélkül, tisztán logikával is belátható, hogy a folyamat szükségszerű. A só egy irányba megy, a víz körbe megy, a tenger sósabb lesz. Hol a hiba? 9. Is. 11-12. Ezt nem empirikus alapokon nyugvó modellként képzeltem el. 13. A diagnózissal kezdődnek a dolgok. A terápia majd akkor jön, ha megvalósítható lesz, mert elég sok ember jön tisztába a diagnózissal. "Ha feltételezzük, hogy a természeti események tudatos döntések eredményei, akkor korpuszkulumokat (porszemeket, egyéneket, szilárd testeket) fogunk látni mindenütt. Ha feltételezzük, hogy a dolgok szükségszerűen történnek, akkor meg hullámokat (kontinenseket, társadalmakat, termodinamikai rendszereket)." - sem a "döntés", sem a "szükségszerűség" fogalma nem definiálható a kauzalisztikus világban. De teljesen fölösleges a szabad akarat és a tudatosság kérdésének irányába elvinni a dolgot.

nem_megy 2010.01.20. 12:31:46

[b]Csökevényes szervek[b] Az evolúciót elfogadó tudósok szerint a csökevényes szervek azt bizonyítják, hogy nem intelligens révén alakult ki az élet, hiszen akkor nem tervezett volna felesleges elemeket alkotásába. http://www.mindentudas.hu/kampisgyorgy/20060509kampis1.html?pIdx=5 [b]Embergyerek embrionális fejlődése[/b] Itt olyasmiről van szó, hogy az ember úgy tudott fejlettebbé válni vetélytársainál, hogy elnyújtotta a fejlődését, így végül magasabb szintre képes eljutni. Ezért van gyerek- és kamaszkor is, szemben más állatokkal, ahol az emberhez képest sokkal gyorsabban önálló lesz az utód. [b]Tengerek sótartalma[/b] Valójában a tengerek sótartalma közel állandó. [b]Darwinizmus halála[/b] Nem értem, hogy a tehenes példa mit cáfol meg. Desmond Morris szerint a lovak valószínűleg kihaltak volna, ha az ember számára nem lettek volna használhatók. A kutya szemfehérje is az emberhez való alkalmazkodás miatt alakult ki. (Még a emberszabású majomnál sincs ilyen, pedig közelebbi rokon.) Tehát az ilyesfajta mesterséges szelekció ismert és elfogadott, bár a mesterséges szót szerintem nem feltételen kell hozzátenni, mert ez nem csak az ember esetében jellemző. Más állatok is képesek megtűrni egymást - pl. ilyen-olyan nagytestűeken lévő tisztogató madarak, halak. A Darwinizmus eredeti formájában már tényleg megállja a helyét, de ezt nem is tagadják. A mostani álláspont az általad vázolthoz hasonló - az ember tulajdonságait a környezet és a benne lévő gének többszörös visszacsatolása határozzák meg. Én nem érzem, hogy sulykolnák a genetikai determinizmust.

zip 2010.01.20. 12:37:13

Előző hozzászóló - nem_megy - én voltam. A tenger sótartalmához túl sok forrást raktam be, és emiatt nem engedte a hsz.-t. Szóval: http://www.sulinet.hu/tovabbtan/felveteli/2001/7het/foci/foci7.html - bejegyzésen belül keress rá a sótartalomra!

zip 2010.01.20. 12:37:30

http://fold1.ftt.uni-miskolc.hu/~foldfj/fizgeol/4palya-felszin.htm - itt is.

zip 2010.01.20. 12:37:50

http://en.wikipedia.org/wiki/Sea_salt#Composition - utolsó mondat a fejezeten belül.

zip 2010.01.20. 12:38:04

http://en.wikipedia.org/wiki/Salinity#Definitions - fejezeten belül a második bekezdés közepe.

zip 2010.01.20. 12:40:08

Bocsánatot kérek a flood miatt, egy kis javítás még: A Darwinizmus eredeti formájában már tényleg _NEM_ állja meg a helyét...

2012 Blog 2010.01.20. 12:46:20

zip: Értő olvasás: azt írtam, hogy nem léteznek csökevényes, kezdetleges, tehát még vagy már használaton kívüli szervek. Ha léteznének, az cáfolná mind az intelligens tervezést, mind az evolúciót. Tehát baromság. Mégis az "evolúció bizonyítékaként" mutogatják a tankönyvekben. A sótartalommal kapcsolatos linkjeid mind rosszabb megmondásokat tartalmaznak, mint amit én írtam, sehol több évtizedes mérési adatok, sehol egy elméleti érvelés, csak megmondják, hogy "állandó", és kész. Mitől lenne állandó, mikor még most is van só a föld alatt?

Diodara 2010.01.20. 13:30:27

A tenger feletti aeroszolok forrása többnyire ammónium-szulfát és különböző sófajták, amik a tengerből származnak, szóval a víz körforgása egyben a só körforgása is.

2012 Blog 2010.01.20. 13:34:50

Ugye tudod, most mekkora baromságot írtál? Ha a víz és a só körforgása szinkronban lenne, az eső sótartalma megegyezne a tengerekével... Persze, a só is bele tud kerülni a levegőbe, mindenki ismeri a "sós tengeri levegő" kifejezést, és hogy az milyen jó krónikus légúti betegségekre; de könyörgöm, az arányok!

Diodara 2010.01.20. 13:58:03

Mivel nincsenek meg az eszközeim, hogy kimenjek egy tenger mellé és méregessem az eső sótartalmát, így ezzel nem tudok vitatkozni, ezt tanítják, ennyit tudok mondani.

cath 2010.01.20. 14:24:11

ember-embrió - szerintem nincs elnyújtva a fejlődés, vagy én nem így fogalmaznék. Inkábbis sokkal hamarabb megszületik egy embergyerek, a többi értelmesebb emlősállat kicsinyéhez hasonlítva azok úgy születnek meg, mintha za ember olyan kiskamasz , azaz 10 12 éves korában születne meg. Magyarán előre van hozva a születése (ez lehet testi okokból is hisz akkor minden nő egy szülésbe bele is halna), és mindaz amit a kiscsikó "ösztönkén" kap meg, azt az embergyerek ezzel a "korai" szüleéssel nem kapja meg hanem ki-ki egyénileg a környezetétől és tapasztalataiból tanulja meg. Ezáltal minden kiscsikó születése után kb ugyanannyit tud, míg az ember 10-12 évesen messzemenően bír különbözni a kortársaitól, azaz változatosabb az adott korosztály. Nem tdom érthető-e ebből a lényeg.

lololok 2010.01.20. 16:50:24

2012blog, A sóról. Az a gyanúm, hogy a kérdés tisztázását a "só" szó jelentésével kellene kezdeni. Mert ugye a tengervíz sótartalma alatt legtöbbször a sósav Na- és Mg-sóinak koncentrációját értik (ezek a legnagyobb mennyiségben lévő vízoldhatók). Azaz a Na és Mg mennyiségének a talajban csökkennie kellene. Elsősorban nagy folyók vízgyűjtő területén. Én úgy tudom, hogy tengerek, óceánok közelében több 10 km-re elhordhatja a szél a sós párát. Utánanézek. A forrásokról. Long story short: légyszi jelölj forrásokat. Ha nem teszed, akkor azt úgy veszik a népek, hogy az ujjadból szoptad a dolgot. Másik megoldás: deklaráld az elején, hogy minden itt látható info a saját agyszüleményed.

2012 Blog 2010.01.20. 17:01:54

Mindenki úgy veszi, ahogy akarja. A sóról: egyrészt valószínűleg csökken is, de nem is ez a lényegi része, hanem hogy magának a talajnak a mennyisége csökken az erózió által.

Blue 2010.01.20. 17:59:26

Bár én is csak tájékozódás miatt olvasgatok a témáról, szerintem elég sok csúsztatás van ebben a blogban. A rádiókarbonos kormeghatározás az idő során egyre pontosabb lett (figyelembe tudják venni azokat a hatásokat, amik változtathatják az eredményeket, ezekre ma már elég pontos mérések vannak), ráadásul több módszer is van, amivel pontosabbá lehet tenni a fosszíliák korát. Hogy madarakat találtak volna az őshüllők rétegében, azt én erősen kétlem, a Dinoszauruszok és a ma élő madarak közötti átmenetet találták meg. Jelenleg szinte minden létező szervre, testrészre létezik kidolgozott elmélet, modell, ami bemutatja hogyan fejlődött ki apró lépésenként. Egyszerű DNS mutáció létrehozhat új szerveket, bonyolultabbá tehet. A változásokat nem csak másolási hibák (amiket még körülmények is befolyásolnak) hanem a gének képesek másképp aktiválódni, inaktívvá válni. Ez eredményezhet olyanokat, hogy pl. a tüskés pikónak valahol van hátsó végtagja (hogy ne tudják lenyelni), ahol meg nincs szükség rá ott meg nincs, holott az ezt létrehozó gén mind2-ben megvan. Ez magyarázhatja a csökevényes szerveket is gyakorlatilag. Nemrég felraktam youtube-ra a Mindennapi Tudomány: Vajon Darin tévedett? dokumentumfilm részleteit, érdemes megnézni: http://www.youtube.com/watch?v=PNGjjoXvdLE

Warmsul 2010.01.20. 20:04:00

Látom igazán vevő vagy a vitákra. Csak legalább azt mondd már meg, hogy miért törlöd ki a kommentjeimet és miért nem akarod, hogy én is kifejtsem a véleményem a témáról. Még azt sem tudod, melyik álláspontot képviselném. Szánalmas a vitakultúrád.

2012 Blog 2010.01.20. 20:26:12

Az első hozzászólásod kapásból nem vita volt. Ellenvéleményeket nem törlök ki, csak azokat, akik mondanivaló nélkül leugatnak, vagy (esetedben) csavarni próbálják a szavakat. "Ez az egész hülyeség/hazugság/csúsztatás, de most nem mondom el miért, mert nincs időm". Ez volt a kommented lényege. Ha nincs időd érdemben hozzászólni, akkor hallgass, majd ha lesz, akkor írj.

Warmsul 2010.01.20. 20:39:28

Az első kommentet azért írtam, mert felháborítottak a cikkben leírt dolgok, de úgy gondoltam, hogy nem fogom az éjszakámat ezek megcáfolására szánni. Utánna pedig azt írtad, hogy ne fáradjak, úgysem fogod bebizonyítani, nem érdekel.

zip 2010.01.20. 22:52:36

Miért kéne eltűnniük a csökevényes szerveknek? Az evolúció nem csak azt jelenti, hogy tökéletes ragadozók képesek életben maradni, hanem azt is, hogy ha nincs ellenhatás, akár már a minimálisan életképes fajok is fennmaradnak. Lásd. esőerdők gazdag élővilága. www.divecenter.hu/hirek/13/mitol-sos-a-tenger www.geographic.hu/index.php?act=napi&id=1540 Itt már magyarázzák is némileg. Egy későbbi hozzászólásban már nem vitatod a csökkenést, így viszont az eredeti állítás is - óceánok életkora - korrigálásra szorul.

lololok 2010.01.20. 23:09:48

"magának a talajnak a mennyisége csökken az erózió által" Mára köztudott, hogy ez nem igaz.

cath 2010.01.20. 23:15:50

blue, az "egyszerű dns mutáció" érdekes módon csak torz és hosszabbtávon életképtelen változásokat hozott létre mostanában (amióta az ember figyelni képes ezeket ). Az életképes változásokat a környezethez alkalmazkodás termeli ki, de az csak olyan léptékű mint a blogban említett városi galambok: ha zölde festünk mindent egy idő után ők is zöldesek lesznek, de nem mutálódnak patkánnyá. Ha a 2 faj(ta) közötti átmenet olyan életképes volt hogy ezermillió évig alakulgatott míg átváltozott új fajjá (pl gyíkból gyíkmadár majd madár) akkor hogy hogy a gyík meg a madár még mindig játszik, a gyíkmadár meg már távozott köreinkből? Szintén nincs forrásmegadásom, de valami ősemberes barlangban találtak gyerekjátéknak kinéző és minősített kicsinyített dínó figurákat... Most akkor ki élt kikkel és ki mikor halt ki? vagy már homo akármi is taált dinó csontokat és rekonstruálta a gyerekének hogy milyen - nem létező - állat volt ez :)

2012 Blog 2010.01.21. 09:16:51

Lololok: Egyáltalán nem köztudott, nekem nem tanították az iskolában, hogy a homok hogy sétál vissza az óceán fenekéről a hegységek tetejére; beavathatnál. zip: Nézd csak az első cikkben utolsó mondatot: "Ha egy tóba folyamatosan érkezik oldott ásványi anyag, a víz viszont csak párolgással távozik, (amely közben a só visszamarad), sótartalma fokozatosan növekszik." Így van. A kiválás, lerakódást illetően: ez házi kísérlettel kipróbálható egy kádban. Aki biztosra akar menni, hajtsa végre a kísérletet. A második cikkben: "jelentősen nem növekedett, ami elsősorban azzal magyarázható, hogy _a vízben élő állatok_"... Ezt inkább nem is kommentálom... :) (Apropó, feltűnt, hogy mindenhol, minden egyes alkalommal, mikor kijelentik, hogy a sótartalom állandó, szerepel a mondatban az "évmilliók" kifejezés?) Egyébként nem tudom, miért egy teljesen lényegtelen részletkérdésen lovagolunk, a tengerek elsósulásának nem sok köze van az evolúcióhoz. Apró érdekességként szúrtam közbe. Azt már egy jóval korábbi bejegyzésben is leírtam, hogy a világtengerek mindössze 25.000 évesek. Érdekes, akkor nem tiltakozott senki.

2012 Blog 2010.01.21. 09:29:59

Blue: "a Dinoszauruszok és a ma élő madarak közötti átmenetet találták meg" - ezt az átmenetet valószínűleg te nem láttad egy tárlatban vagy egy fényképen soha (mert nem létezik), csak mondták, hogy van, te meg elhitted. "Egyszerű DNS mutáció létrehozhat új szerveket" - ahogy cath írta, ez nem megfigyelhető, sőt laboratóriumban mesterségesen sem előidézhető. MESE. Nincs SEMMILYEN tudományos alapja. Sem elméleti, sem tapasztalati. Ami az igazán érdekes, hogy amit a tankönyveket, szakkönyveket, populáris ismeretterjesztő könyveket író tudósok írnak, fenntartás és gondolkodás nélkül elhiszed, amit én írok, azt viszont nem. Miért? Az egyik vadidegen embert miért tartod megbízhatóbbnak, mint a másikat? (Ajánlom figyelmedbe a címfejléc fölötti bekezdést, "a világról szóló ismereteid" kezdettel.) cath: "hogy hogy a gyík meg a madár még mindig játszik, a gyíkmadár meg már távozott köreinkből?" - ez önmagában nem cáfol semmit; a kreacionisták irányelvei szerint is óvakodni kell ettől az érvtől. Hogy egyetlen esetben SEM találhatóak a vertikális evolúció hiányzó láncszemei, az már érdekesebb. Persze néhány esetben kitrombitálták, hogy megvan X és Y között a hiányzó láncszem, de közelebbről megvizsgálva mindig kiderül ezekről, hogy vagy egy X, vagy egy Y, vagy egy hamisítvány X-ek és Y-ok csontjaiból összeillesztgetve. Lásd a "Neandervölgyi ember", amiről 1991-ben kiderült, hogy egy közönséges emberi csontváz, egy nagyon öreg kort megélt emberé. (Persze attól még máig is benne van a tankönyvekben, mert a tényekre és bizonyítékokra való szorítkozás egyet jelentene az evolúció eltávolításával a tananyagból. Azt meg ugye nemszabadhé.)

cath 2010.01.21. 10:40:50

gyíkmadár: azért írtam ezt a példát, mert ez ami olyan nagyon "látványosan" benne marad szerintem mindenkiben az iskolában tanultakból. De általánosan értettem, - ahogy írtad egyetlen MÁSIK ilyen átalakulás köztes láncszeme se maradt meg, holott az evolució logikája szerint az életképesebb mint a feltételezett elődje meg utódja hisz pl a halból hüllőszerű lábas-farkas halacska vízben, földön is eléldegél(ne) ...Ehhez képest nem nagyon van életben. Az élővilággal kapcsolatosan mindig találnak meglepetéseket, amik döntenek mindent amit addig tanítottak-tudtak. De ezek általában csak egy 10 perces hírek szoktak lenni a national geographicon... Még most is rengeteg olyan élőlény él a földön, amit nem láttak, nem fogtak be, nem azonosítottak, és a mélytengerek egyre mélyebb rétegei is mindig és mindig újabb meglepetést rejtegetnek. A sóval valami nem tiszta. :) A vízkörforgást ne zárt rendszerként figyeljétek, mert nem az. Ettől fügetlenül a tengerek óceánok sósulnak a normál folyamatban, de nem olyan rohamosan.

Laxius 2010.01.21. 12:19:42

hú ez nagyon érdekes írás volt, látszik hogy sokat dolgoztál vele! ez a neandervölgyi embers dolog amit most írtál nagyon érdekesen hangzik, tudnál róla többet mondani?

lololok 2010.01.21. 14:36:18

2012 blog, Nem a homok sétál vissza a hegyekre. Az anyakőzet aprózódik folymatosan, így a talaj mennyisége állandó marad. Ha az a következő kérdés, hogy akkor miért nem zsugorodik össze a földgolyóbis, arra az a válaszom, hogy fak off.

Blue 2010.01.21. 15:02:51

"az "egyszerű dns mutáció" érdekes módon csak torz és hosszabbtávon életképtelen változásokat hozott létre mostanában (amióta az ember figyelni képes ezeket" Ez így nem teljesen igaz. Egyik példa, a sarlósejtes vérszegénység, ami függetlenül alakult ki több olyan helyen, ahol malária betegség terjed, és teljes védelmet biztosít ellene. Persze van más hátránya is többségnél, valakinél viszont nincs, és védetté vált a malária ellen. A genetika (és régészet) bizonyítja, hogy a mai modern ember Afrikából egy néhány ezer fős csoportból származik, szintén egy példa a bőr színe, a sötétebb bőrűek ellenállóbbak a sugárzások ellen, a "fehéreknél" ahol nem volt szükség, ez a gén az idő során fokozatosan deaktiválódik. "Az életképes változásokat a környezethez alkalmazkodás termeli ki" Nem. A változások véletlenszerűen történnek, majd a szervezet a gének aktiválódása szerint szerveződik. Egyetlen egy gén változtatásával egy szerv bonyolultabbá válhat, vagy új szerv szerveződhet, ezt be is bizonyították laboratóriumi körülmények között többször is, filmben is bemutatják (zsákállat 1 szívéből 2 szívet csinálnak). Ez az egész tízezerszer bonyolultabb folyamat, millió körülmény befolyásolja. Különböző ingerekre másképp aktiválódhat, deaktiválódhatnak részek, ezáltal időnként gyorsabban történik az evolúció. "Ha a 2 faj(ta) közötti átmenet olyan életképes volt hogy ezermillió évig alakulgatott míg átváltozott új fajjá (pl gyíkból gyíkmadár majd madár) akkor hogy hogy a gyík meg a madár még mindig játszik, a gyíkmadár meg már távozott köreinkből?" Gyíkmadár nem volt, a madarak a dinoszauruszok korából származnak, pl Archeopterix, de még több más madárszerű lényt találtak (az eoraptorok leszármazottai). Wikipedia -n nagyon jó cikk van ezekről is. Minden élőlény apró lépésenként változik, nincs tökéletes másolat, minden állat között van különbség egy fajon belül is. Az élet a tengerben kezdődött, a halak többmillió éve élnek (láthatod hány millió halfaj él). Bizonyos helyeken elindult egy változás (akár baktérium, sugárzás, bármi inger hatására), és amik életképesek maradtak, túlélték. Megtalálták a hüllők és halak átmeneti fajait, még nem volt életképes a tengeren kívül, de ki tudott mászni (ma is élnek olyanok, amik vízben és szárazföldön is élnek, lásd békák). Életképesek voltak, nem pusztultak el. A természetes kiválasztódás több dolgot jelent. Az élőlényeknek el kell jutni a párzási időszakáig, és nem egyszer történik, hanem ameddig él. Ha egy helyen kialakult egy előny, lehetővé tette, hogy több utódot szüljenek. Pl. kimásztak a partra, oda nem üldözte őket semmi, nyugodtan pihenhettek, hosszabb ideig éltek, több utódot hoztak létre. Tengerben állandó vérengzés van :D Minden jelentősebb átmenetet ismerünk szinte, dinaszurusz-madár kapcsolatra, szárazföldi kilépésre, embertípusokra, stb. Neándervölgyi csontvázAKról soha nem derült ki, hogy közönséges csontvázak lennének. Ahogy a többi embertípusról sem. Nemrég találtak egy 17 ezer éve még élő emberi fajt Indonézia szigetein (homo floresiensis vagy ilyesmi), akik nagy valószínűséggel szintén millió éve váltak külön a többi embertípustól. 75 ezer évvel ezelőtt valószínűleg több mint 5-10 féle ember élt a Földön egyidőben, a neandervölgyiek kb. 30 ezer éve haltak ki. És ne felejtsétek, hogy normális körülmények között nem is maradnak fennt a test maradványai, tehát a múltbeli élővilág 99,9999% -át nem ismerjük talán még így sem. Még több embertípus, majomtípus és mindentípus létezethett..

balin 2010.01.21. 16:45:01

Kezdetben vala az ige, s az mutálóda vala Hö. Höhö. Höhöhö :D Szerintem mindennek a lényege nem az hogy mi volt, hanem hogy mi lesz. Például az iskolában azt tanítják hogy mi magyarok lúzerek vagyunk, pedig 4-500 éve még nem volt nagyobb hatalom a magyarnál ejrópában. Végülis nekem mindegy lenne, csakhogy ezen múlik a jövőnk. Ha minden gyerek úgy indul neki az életnek hogy azt véli tudni hogy az ősei balfaszok voltak, ő is balfasz lesz, és nem fogja tudni működtetni az örökségét. Ti is tudjátok milyen nagyszerű dolog tudni hogy az őseink túlerővel szemben tudtak győzni a harcokban, mert volt lelki erejük, és hitük. Ha nekik volt, nekünk is lehet, és ha nekünk is van akkor nem felesleges felállni a fotelból. Ez van a darwinizmussal is. Ha úgy vesszük hogy mi végülis csak állatok vagyunk, méghozzá a rosszabb értelemben, akkor nem fogunk a létentúlival foglalkozni, csak azt nézzük hogy mi hasznos anyagi szempontból. A vallásokat is ilyen irányból személem mindig. A célja a fontos, nem pedig a külsőségek. Az iszlám lényegében ugyanaz mint a kereszténység, csak abból indul ki hogy az embert csakis zéró toleranciával lehet a jó úton tartani, a keresztény meg hiszi hogy van visszaút, van kegyelem... és bizony egyesek vissza is élnek ezzel. Vannak embertípusok akiknek nem való ez a fajta vallás.

2012 Blog 2010.01.21. 17:26:24

lololok: "Ha az a következő kérdés, hogy akkor miért nem zsugorodik össze a földgolyóbis, arra az a válaszom, hogy fak off." - most miért nézel hülyének? Ok, a talaj mennyisége állandó, ettől függetlenül a mozgása a tenger felé egyirányú. Rosszul fogalmaztam. Blue: "Egyik példa, a sarlósejtes vérszegénység" - ezen nagyon röhögtem. Kent Hovind ezt úgy aposztrofálta, mint "az egyetlen ismert példát", és lám, mivel jössz elő... A láb nélkül született emberek meg nem tudják elkapni a lábgombát. Szóval ez tök jó példa, tényleg. Bár Hovind azt mondja, nincsenek hasznos mutációk, közben meg ő is mond egyet: a csótányokra egy adott rovarirtó szer idővel hatástalanná válik. Tény. Vannak hasznos mutációk, ezt nem is vitatta senki. De van egy határ, hogy ezek mire képesek. "A genetika (és régészet) bizonyítja" - ha sokat mondogatod, előbb-utóbb elhiszed, de attól még nem lesz igaz. Bizonyítani valamit, annak van értelme, azt állítani, hogy "már bizonyítva van", nincs, és nem viszi előrébb a tudományt. Vannak genetikai és régészeti TÉNYEK, amelyeket úgy ÉRTELMEZNEK, hogy ez az igazság. Előadnak neked egy értelmezési lehetőséget az iskolában, és eszedbe se jut, hogy másikat keress. Erről szól ez az egész blog tulajdonképpen. És érdekes, hogy az energiaválságos bejegyzés óta nem kaptam ennyi háborgó, asztalverő, tankönyvet papagájkodó hozzászólást, még a környezetvédelemre meg a fénysebesség átlépésére se. Ez tök jól kimutatja számomra, hogy hol vannak a legnagyobb szent tehenek a tudományban. "A genetika (és régészet) bizonyítja"- ezt én is leírtam a hetedik pontban, mint ahogy azt is, hogy ezzel mi a probléma. Ne érvelj olyannal, amit már azelőtt megcáfoltak vagy legalábbis megkontráztak, hogy megszólaltál. Reagálj a kontrára. (Most már írni fogok egy "hogyan és hogyan ne vitatkozzunk" szájbatalpaló házirend-szerűséget...) "Az élet a tengerben kezdődött" - ismét. (III.7/a) "zsákállat 1 szívéből 2 szívet csinálnak" - láttunk már hat lábú disznót és hat ujjú embert is (egy kézen). Ez nem "új szerv". Meglevő genetikai információ torzulása. Az új szerv, az például a tüdő kopoltyú vagy légzőcsövecskék helyett, szóval valami teljesen új, aminek a felépítését az ős genetikai kódja nem írta le. "Nem. A változások véletlenszerűen történnek" - MEGCÁFOLTÁK. Ne hajtogasd, már 30 éve megcáfolták. Tudom, hogy a tankönyvben még mindig ez van, én is jártam iskolába - de kérdezz meg valakit, aki naprakészen ért a genetikához.

Blue 2010.01.21. 18:57:38

A sarlósejtes vérszegénység nem mindenkinél okoz problémát, valakinél teljesen véletlenül derül ki ráadásul, így tökéletes példája egy olyan mutációnak is, aminél egy vírus DNS mutációt eredményezett, de valakinél problémát okozott, és nem is éli meg a szaporodási kort. Kiválogatódnak azok, akiknél ELŐNYT jelent. "Bizonyítani valamit, annak van értelme, azt állítani, hogy "már bizonyítva van", nincs, és nem viszi előrébb a tudományt. Előadnak neked egy értelmezési lehetőséget az iskolában, és eszedbe se jut, hogy másikat keress." Ezen nevetnem kell :) A tudósok felállítanak egy elméletet, ami a tudományos bizonyítékokra épül, és ha azt alátámasztják a további feltárások, bizonyítottnak veszik. Pl. Darwin felállított egy elméletet (jó nem csak ő...) megfigyelései alapján, miszerint az élet többmillió éves, a fajok egymásból alakulnak át, stb... Ezt a tudomány minden szempontból alátámasztotta, megtaláltuk a jelentősebb átmeneteket, a DNS kutatás meg BEBIZONYÍTOTTA (igen, bebizonyította!) hogy a másolások során hibák történnek (amiket más hatások is befolyásolnak, gyorsítanak), amik VÉLETLENSZERŰ változást okoznak. Sok kérdés felvethető, azonban nem cáfolja meg semmi sem, még a kreacionista csúsztatások sem. Amit jelenleg tudok, azt nem iskolában tanultam, utolsó biológia órák után jó 3-4 évig a kreacionista agymenéseket zabáltam én is :D Csak kb. 2 éve foglalkozok ezzel a témával tudományos szemszögből. "Vannak genetikai és régészeti TÉNYEK, amelyeket úgy ÉRTELMEZNEK, hogy ez az igazság." Vannak régészeti leletek, genetikai és egyéb bizonyítékok, amik alapján a tudósok felállítják a legvalószínűbb elméletet - ami magyarázatot ad azokra, majd megvitatják. Ha elegendő bizonyítékot találtak az elmélet igazolására, bebizonyítottnak veszik (tudományos tény, vagy ahogy akarod nevezni). "MEGCÁFOLTÁK. Ne hajtogasd, már 30 éve megcáfolták. Tudom, hogy a tankönyvben még mindig ez van, én is jártam iskolába - de kérdezz meg valakit, aki naprakészen ért a genetikához." Erre ismét kitérek. Nem cáfolták meg, csak új dolgokra jöttek rá. A genetika továbbra is véletlen szerűen változik, apró lépésekben. A nem életképesek nem jutnak el a szaporodásig (vagy csak kevesebbet tudnak), az előnyben lévők az ADOTT helyen elszaporodnak, esetleg kiüthetik a korábbi, hátrányban lévő fajt, vagy az új az képes lesz más élőhelyen is megélni (pl. kimászni a szárazföldre, stb.). Ha átfestenénk mindent zöldre, nem változnának át a fajok is zöldre. De ha kialakul egy zöldebb faj, akkor az előnybe kerül (nehezebben látják meg + a másik nem is szívesebben választja ki előnye miatt), és ezért elterjednének. Habár bizonyos változásokat okozhat a gének lassú, másfajta aktiválódása), a színkülönbség kizárólag olyan előnyök esetében jöhet be, mint pl. az embereknél a bőrszín változása (ugyanis ott sem a szín miatt változik, hanem mert ellenállóbb a sugárzás ellen). Nem véletlenszerű változás szinte csak eltűnés lehet (gének aktivitásának gyengülése), illetve baktériumok, vírusok (mint tudjuk, az emberek génjeinek egy bizonyos százaléka vírusokból származik ráadásul). A lényegen nem változtat, bár sok elmélet van amit nem sikerült (vagy csak részben sikerült) még kísérletekkel igazolni (ahogy az élet keletkezése, az univerzum keletkezésére hamarosan fog valószínűleg a részecskegyorsító), ettől függetlenül bőven kiüti az ilyen agyszülött áltudományokat, mint a kreacionizmus. Te beszéltél már genetikussal, erről a kérdésről, vagy egy tudóssal? Mindenki olvassa el: http://index.hu/tudomany/kamp080701/

Blue 2010.01.21. 18:59:08

Nem lehetne egy kicsit nagyob beíró ablakot beállítani ide, tudom hogy velem van a hiba, de én vért izzadok itt mire normálisan sikerül leírnom egy viszonylag normális hozzászólást.

Blue 2010.01.21. 19:01:45

Jah, továbbá javaslom az SG tudományos hírmagazin forumát, ott nálam jártasabb emberekkel is lehet vitatkozni erről (bár ti mintha ellenségként kezelnétek a tudományt, szemellenzővel, vagy nem tudom...). http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1173770340

Blue 2010.01.21. 19:35:42

http://www.ngkids.hu/index.php?act=kids&id=11245 "oggal gondolhatnánk tehát, hogy az óceánok vize évről évre sósabb. Pedig nem így van: viszonylag állandó, körülbelül 3 százalék a sótartalmuk. Ennek oka, hogy bár folyamatos az ásványianyag-utánpótlás, a tenger mélyén a só kiválik és lerakódik. Sok tengeri élőlény pedig beépíti szervezetébe a különféle ásványi anyagokat."

2012 Blog 2010.01.21. 19:53:57

Az "áltudomány" szó használatáért mostantól törlés a jutalom. Indexről se linkelgetnék, ha hitelesnek akarnék látszani. (Esetleg a Blikkből nem akarsz egy természettudományos cikkre hivatkozni?) "Sok tengeri élőlény pedig beépíti szervezetébe a különféle ásványi anyagokat." - erre mintha egyszer már válaszoltam volna egy nagy hahotázással. Hova is lesz a só és a többi ásványi anyag, mikor az adott tengeri lény meghal? Eltűnik?

Blue 2010.01.21. 20:21:21

"Indexről se linkelgetnék, ha hitelesnek akarnék látszani. (Esetleg a Blikkből nem akarsz egy természettudományos cikkre hivatkozni?)" Miért, nem hiszed el, hogy az Index -re leírhatják Kampis György válaszait szó szerint? :D De legyen, olvassa mindenki végig (bár gondolom ti ezeket már kívülről tudjátok): http://www.mindentudas.hu/kampisgyorgy/20060509kampis1.html "Hova is lesz a só és a többi ásványi anyag, mikor az adott tengeri lény meghal? Eltűnik?" Lehet... De jobbat mondok, az utódok beépítik magukba... meg lerakódik.

Laxius 2010.01.21. 20:25:44

jaj ne, csak az sg fórumot ne :) ott mindenki túl okos :D

cath 2010.01.21. 22:13:04

blue, te mondod amit tanítanak, a blog meg mondja hogy mi minden van/lehet mögötte. parttalan a vita mert nincs közös elfogadás a két nézet között. a sarlótestes vérszegénység amúgy nem tudom miért "pozitív" példa a jó génmutációra, mikor 100 ilyen feketéből 3 éli meg a 35 éves kort.... és mellesleg nem véd meg teljesen a maláriától... csak némiképp védettebbé teszi az egyént, azaz olyasmi mint ez a h1n1 oltás :), sokan megkapják akik oltottak is.

Blue 2010.01.21. 23:00:11

cath: Lehet, hogy nem fogunk egyet érteni, de egyrészt tanulunk belőle (megerősítjük az igazunkat :D), másrészt mások is tanulnak belőle, akik kevésbé laikusak a témában. (akik járatosabbak a tudományban, azok mondjuk nem is nagyon foglalkoznak fantázia-szülött nézetekkel :) A blogon leírtak legtöbbje szinte ellenőrizhetetlen, csúsztatások, vagy leegyszerűsítések miatt tűnik ellentmondásnak a tudomány szempontjából (megbízható források hiányában megmerem azt is kockáztatni, hogy hamis információk is vannak benne). A szerveink, testrészeink nagyon sok formája, szinte fellelhető a természetben, és megvan a modellje is, hogy hogyan fejlődhetett ki (szem, agy, kopoltyú (amiből később tüdő lett, stb... mindenről), hogy hogyan kezdődött arra egyelőre tényleg nincs bizonyíték nagyrészében, de logikus magyarázatok, elméletek vannak azokra is (ezeket nem fogják tudni 1 oldalon összefoglalni valószínűleg, úgy hogy mindannyian megértsük). Az is igaz, hogy nem sikerült megfigyelni (és reprodukálni) az élet kezdetét, amire volt milliárd év, teljesen más körülmény a maihoz képest, lehet nem is fogják tudni előidézni újra. De hogy teljesen eredménytelen lenne a kísérlet, és ne lenne rá szinte egyértelmű utalás (pl. membránképződésre, összeállásra) hogy kialakulhatott bármiféle tudatos beavatkozás nélkül, nemigaz. Aki valóban érdekel a való világ, az olvasson ezeknek utána, aki csak hinni akar valamiben annak nem muszáj. Én is voltam jóideig kreacionista állásponton, foglalkoztam vallásokkal, filozófiával, láttam végig a Világokon át -ot, Tasi István videóit, ráadásul jelenleg is járok templomba énekeli is. De idővel én is "megvilágosodtam", megértettem, hogy csak a tudáshiány miatt hittem el nekik bármit is. Nem megsérteni akarok senkit, a tudománynak sem ez a célja, hiába próbálják a kreacionisták így beállítani. A tudomány mostmár tényleg olyan szinten áll, hogy az univerzum keletkezését készül bizonyítani, arról is tudom ajánlani a Mindennapi tudomány: Hawking univerzuma -t (aki szeretné megérteni, hogy miért építették a részecskegyorsítót például...). Ha sikerül végre működésre bírnom a videószerkesztőm videó elmentését, akkor abból is rakok fel youtube-ra hamarosan egy vágott verziót. Nemis tudom hol olvastam már, hogy a tudósoknak hasznos volt mindigis az ilyen ...tudományok létezése, mert jó kérdéseket adtak amit meg kellett válaszolni. :)

Blue 2010.01.21. 23:05:57

"a sarlótestes vérszegénység amúgy nem tudom miért "pozitív" példa a jó génmutációra, mikor 100 ilyen feketéből 3 éli meg a 35 éves kort.... és mellesleg nem véd meg teljesen a maláriától... csak némiképp védettebbé teszi az egyént, azaz olyasmi mint ez a h1n1 oltás :), sokan megkapják akik oltottak is." Valóban, régi rossz beidegződés. Úgy gondoltam, hogy egy példa arra, hogy hatások változásokat idéznek elő, ami részben véletlenszerűen történik, majd a természetes szelekció során kiválogatódnak azok, akik nem lettek életképesek. Így az a 3 akinél olyan változás történt, hogy ellenállóbb lett a malária ellen, de teljesen életképes, tovább adhatja :) Nemcska négereknél alakult ki, Amerikában, és sok máshol is.

zui 2010.01.21. 23:12:17

Ez az írás egy igazi gyöngyszem! Egy mondatot viszek magammal a következő életembe: "a hasznos változások tudatos alkalmazkodási folyamatból erednek" Mindaddig, amíg tudatlanok vagyunk ( habár ezt sértődötten utasítjuk vissza!), addig nem is hozhatunk tudatos döntéseket.

Blue 2010.01.22. 02:01:19

Összegyűjtöttem néhány linket, ezeket is olvassátok végig (mivel nem lehet több linket betenni (?), itt vannak egyben: http://tinypaste.com/920c3

vanguard 2010.01.22. 03:20:26

sziasztok! nos, nem volt rövid idő, míg elolvastam (egyelőre csak ezt a bejegyzést, majd később a többit is, bocsi), de akkor reagálnék is rá... általánosságban: úgy gondolom, hogy az egyoldalú információközlés senkinek sem jó, a befogadónak meg végképp. ide jön sok ember, akik nem tanulnak se biológiát, se genetikát, se geológiát - de elolvassák amit írsz, és ebből építenek fel egy véleményt - és (te is tudod, hogy) csak egy nagyon kis töredéke az, aki utánaolvas, utánajár, mert érdeli, és kételkedik (ebben is, amit leírsz). nem tartod helyesnek az egyoldalú információközlést - ez a blog nem az? - értem, hogy azért csinálod ezt a blogot, mert fel szeretnéd nyitni az emberek szemét, de szerintem pont a saját magad által felállított szabályokat hágod át nagyon sokszor, a pontatlansággal, vagy azzal, hogy nyitva hagysz kérdéseket, nem magyarázod meg, nem fejted ki - persze ez tökéletes eszköz, ezt csinálják már politikusaink egy jó ideje... összességében catch-nek van igaza, parttalan vita, így nem is nagyon vitázni szeretnék, csak ha lehet, pontosítani (mert ha már leírunk valamit, legyünk pontosak, akármilyen kicsi dologról is van szó) negyed éves geológus vagyok az elte-n (tudom, ezzel már le is írtam magam, remélem azért végigolvasod), és én is természetesen csak azt tudom elmondani, amit tanultam, olvastam - egyszóval amit ma elfogadottnak tekintenek (de ettől persze még nem 100%), de talán sokan nem tudják, hiszen nem tanulták 4 éven keresztül. én nem tudom, hogy az általad leírtaknak mi a biológiai/genetikai háttere sajnos, így csak a "földtudományos" hátteret szeretném pontosítani. 1. nincsen röghegység - lánchegység: a legtöbb hegység lemezütközések során gyűrődik fel, elég ránézni egy lemeztektonikai és egy domborzati térképre és kitűnik... a lepusztult lánchegységet nevezzük végülis röghegységnek... 2. nem értem, hogy miért csak 26 hely van a világon, ahol "darwin-elmélet szerint" váltják egymást a fosszíliák. a fosszíliák alapján felállított biosztratigráfia, melynek alapja az egyes területeken megállapított biozóna, számtalan helyen alkalmazható. ha pl valaki elmegy itthon a Tatai Geológiai Múzeumba, akkor láthat (többek között) egy mintegy 1,5-m-es réteget, melyben több (Ammonitesz-)biozóna is megtalálható (bejelölve az odalátogatóknak), szabályosan, szépen egymás után, melyet vizsgálatokkal támasztottak alá, ellenőrizve. de ez persze csak egy példa, teli van ilyennel az ország, de talán ez a leglátványosabb mert LÁTNI. - valamint jó lenne, ha belinkelnél valamit az általad felhozott ellenpéldákról, mert nehezen tudom elképzelni, hogy olyanokat találtak... hol találtak, mikor, mit?... 3. az őstengerekről annyit, hogy mintegy 3,8 milliárd éves üledékes "sztromatolitokat" (melyeket cyanobaktériumok választanak ki) már találtak, tehát minimum ilyen idős az "ősóceán", egyébként a legidősebb kontinentális kérget újabban 4,2 - 4,4 milliárd évesre teszik, ez is feltételez bizonyos tekintetben "óceánt", amit persze nem tudunk, hogy hogyan nézett ki, de óceánra utaló jeleket lehet találni. valamint pont mostanában megvizsgálták az óceánok mélyén lévő ú.n. "black smoker"-ek, vagy fekete füstölgők környezetét, ahol vulkáni tevékenység által hevített víz tör fel, és kiderült, hogy olyan speciális élővilága van (kemoszintetizáló baktériumok, stb.), hogy elképzelhető, hogy ezek voltak az élet 'bölcsői'... - tehát elektrosztatikusság nincsen, de hő az van... a múltban meg méginkább volt 4. a 2es pont második felében nem tudom, hogy akkor most mi a következtetése a bejegyzésnek, mármint, hiány érzetem van, 'és akkor mit is mondanak a kreacionisták?!' 5. én tanultam radiometrikus kormeghatározásról, és ott nem hinném, hogy Lyell-re hagyatkoztunk volna (sőt, őszintén szólva erről még őslénytan órán sem tanultam, és könyvekben sem olvastam, hogy lyell mondta volna meg a korokat). beírhatom ide az egyes mérési technikák egyenleteit,melyek kiadják a korokat, de nem látom értelmét. a C14 valóban rövid időre használható, valamint a méréseket számos tényező befolyásolhatja, mellyel téves korokat kapunk, de az idősebb fosszíliáknál nem is magát a maradványt nézik, hanem a befoglaló réteg ásványszemcséit, és a befoglaló réteg alapján mondanak korokat. "Ámde az egyes kőzettípusok több rétegben is előfordulnak, így tehát egy adott kőzet adott réteghez és adott földtörténeti korhoz tartozó voltát hogyan állapítják meg?" - bocsi de ez eléggé érdekes mondat lett - a kőzettípusok valóban előfordulnak sok helyen/időben, sokféle mészkő, agyag, stb van (ezek a kőzettípusok, mondjuk), de attól még minden kőzet más/máskor, máshogyan keletkezett/, tehát értelmetlen a mondat... és félrevezető. ha máskor keletkezett akkor az keletkezéskor keletkezett ásványok is különböző korúak - így a radiometrikus mérési eredmény is más lesz. charles lyell pedig nem mondott pontos korokat, csak relatív korokat mondott, sorrendet, egymásutániságot, "abszolút" kort csak radiometrikusan tudtak rendelni lyell rendszeréhez, később, lyell után! ha gondolod elküldök egy anyagot, hogy miért kaphat az ember hibás adatokat radiometrikus méréseknél... 6. a lemezmozgások BIZONYÍTOTT sebessége néhol 1-2 cm/év, valahol pedig akár 8-10 cm/év - akkor évmilliók alatt mennyit mozognak?? - linekljek neked geofizikai cikkeket erről? vagy (tér)képeket? "...sok száz kilométeres lánchegységek gyűrődnének fel. Ezek hol vannak?" - akkor az Andok, Alpi-Himaláji hegységrendszer, Sziklás-hegység mi síkság? lemezmozgások, lemezütközések vagy alábukások (szubdukció) által jöttek létre és emelkednek még ma is!! KÉRLEK NÉZZ MEG EGY LEMEZTEKTONIKAI ÉS EGY DOMBORZATI TÉRKÉPET (óceánaljzati domborzattal!!!) és gondolkozz el, hogyan működik a Föld. nagyon tanulságos... a kontinensek a kontinentális self peremek mentén illeszthetőek össze (nem lemezhatárok mentén, hanem a kontinentális self peremek mentén, kb 200 m mélyen van - nem ugyanaz a kettő! - szintén: tengeraljzat domborzatos térképen látszik). a kontinensek vándorolnak, mozognak, számos bizonyíték van rá (nézted már pl. Hawaii-tól ÉNY-ra elinduló (tenger alatti) szigetsor szabályos alakját, elgondolkodtál már az okán?), valamint a földtörténet során többször is többé-kevésbé egységes kontinenst alkottak. az, hogy a kontinensek más alakúak voltak nem jelenti azt, hogy igazad van és nincsen lemezmozgás, sőt...! mutassak rekonstruált földtörténeti képeket különböző földtörténeti korokra? a vízözönnel pedig két baj van: két állítást foglal magában: 1. minden fosszília egykorú (nem az!), 2. valamennyi fosszília rokona ma is él (ez sem igaz...). valamint a vallási magyarázatok ellen szól talán az is, hogy ha elfogadjuk, hogy vannak kihalások, akkor nem minden teremtmény tökéletes?! 7. "valamit ki kéne találni, hogy mit kezdjünk magunkkal " - igen, LEHET, hogy valahogy így van... és így jöttek létre a vallások... szerintem mindenki azt csinálja, amit a az V/2-ben leírsz kb, csak más-más álcában, és 'ige-alatt'. az ember nem felkapaszkodott... hanem mutálódott/kialakult majom-féle. és valóban, lehet hogy nincsen felette szellemi hatalom, de rájött, hogy anélkül káosz van - létrehozta a különféle vallásokat/ideológiákat (öszabályozás (tehát V/2), mert máshogy nem tud magának saját erkölcsi rendet kialakítani). "Az ember, mint egyedüli értelmes lény" - köztudott, hogy nem így van... én mint természetbarát utálom az embert... így magamat is... tudod hányszor mondjuk azt itthon, hogy az embernek kéne kipusztulnia, mielőtt még a természet szűnik meg...? de ettől még nem leszek darwin-ellenes. erkölcsi rendje mindenkinek lehet... nem kell hozzá intézményrendszer, csak egy intézményi rendszer alatt jobban érzi magát, mert ott sokan vannak... 8. a matematikai résznél értem, hogy egy 'köztes' lény nem versenyképes, de hozzá kell tenni, hogy a fosszíliáknak csak nagyon kis részét találjuk meg, sok rész hiányzik, de fontosabb lánszemek megvannak, igaz 'köztes állapotok' sokszor nincsenek. de ez megint nem támaszt így alá semmit... se mellette, se ellene... "...között átjárhatóság – s meggyőződésem, hogy nincs" - ezzel, meg a sok vastagbetűs NEM-mel be lett akkor bizonyítva valami?! - azt hiszem matematikával minden bebizonyítható.... és mindennek az ellenkezője is. de amúgy nem hiszem hogy ez lemodellezhető lenne... 9. elsósodás és egyebek: "...hogy 3-4 milliárd évvel ezelőtt már voltak tengerek. Azonban van egy kis probléma" - nincsen probléma. a Földnek van egy önműködő mechanizmusa... szerinted hogyan keletkeztek a nagy sótelepeink (Wieliczka, Erdély (pl Parajd), Ausztria, stb...)? a legtöbbje valószínűleg bepárlódás által... tehát, a tengerekből, óceánokból vonódott el, tehát szerintem inkább az állandó sótartalom a helyes, és valóban az eső által is eltávozik valamennyi... de a sóüledékekhez (evaporitok) képest, az nem túl sok. miért gondolod egyirányúnak a folyamatot? szerinted hogy kerültek ezek a sótelepek a szárazföldre? miért vannak tengeri üledékek a szárazföldön? az üldeékképződés az nem egyszeri, egy helyben maradó dolog... "Mitől lenne állandó, mikor még most is van só a föld alatt?" -ezt kifejtenéd? miért következik ebből, hogy folyton növekszik, csak mert só van a föld alatt? a talaj mennyisége miért csökkenne, erózió által.... máshol meg keletkezik, nem lehetnek ezek valahogy egyensúlyban?! az óceánok életkorát mi alapján szeretnéd megmondani, mit értesz alatta? hogy mondod meg egy víz életkorát? egy elemnek a tartózkodási ideje alapján? erről is tanultam, ha kell bemásolok néhány elemet... csak nem értem, mit értesz óceán kora alatt... mert az óceáni kéregnek van kora... az egy dolog... "nekem nem tanították az iskolában, hogy a homok hogy sétál vissza az óceán fenekéről a hegységek tetejére" - ezt már azt hiszem korábban megmagyaráztam... a Dolomitok nagy része dolomitból áll, az pl sekélytengeri üledék... ezen nem gondolkodtál még el? valamint teli vagyunk mi is tengeri mészkő hegyekkel..."Hova is lesz a só és a többi ásványi anyag, mikor az adott tengeri lény meghal?" - üledék lesz belőle, az üledékből pedig üledékes kőzet... a kőzet pedig főleg ásványszemcsékből áll, a mészkő pedig például előlények vázából, melyben Ca és Mg karbonát van... és minden elemnek megvan a természetes forrása és felhasználója (Si -> kova, stb...)... és az, hogy miért pont egy egyszerű blogon írsz mindezekről, talán igazol engem abban, hogy nem biztos ez az egész. ha az lenne, akkor nem ide írnál, hanem megpróbálnál meggyőzni tanult embereket (nem tanultakat mindenki megtud) valamilyen tudományos fórumon. de én is félnék, hogy ellenérvek tömegeit zúdítanák rám, és nyílván meg lenne az a kiút, hogy minden ellenérvet tagadok és nem fogadok el, mert az én igazam az igaz. ha korrekt akarsz lenni, beszélj általad 'elítélt' tudósokkal, akik elmondják a saját bizonyítékaikat, és oszd meg az itteni emberekkel... mert szerintem sok emeber a másik oldalt sem ismeri... nem hogy eldöntse, hogy ez igaz-e amit leírsz ide...

vanguard 2010.01.22. 03:23:42

ja, még egy dolog: ha minden tudományos állítást megkérdőjelezünk, akkor ne magunk kedvére szelektáljunk, hanem kössünk bele mindenbe... mindenbe, ismétlem mindenbe bele lehetne kötni, fizikába, kémiába, történelembe... mégsem tesszük... hanem nagyon sok dolgot elfogadunk. de csak akkor dönthetünk arról, mit fogadunk el, ha ismerjük mindkét oldalt... tehát szerintem erre kéne törekedni.

lololok 2010.01.22. 11:32:26

""Nem. A változások véletlenszerűen történnek" - MEGCÁFOLTÁK. Ne hajtogasd, már 30 éve megcáfolták. Tudom, hogy a tankönyvben még mindig ez van, én is jártam iskolába - de kérdezz meg valakit, aki naprakészen ért a genetikához." Ha itt Bruce Lipton alapján nyilatkozol, őt rengetegen ezo hantásnak tartják. Tény, hogy vannak kísérleti adatai, de azokat nagy adag romantikus szószban tálalja. Most azonnal konkrétan megnézem a cikkeit. A sóról megint: utánanéztem, ha tényleg egyirányú lenne a só áramlása, akkor az óceánok nagy részének már telített sóoldatnak kéne lenniök. Nem? A koncentrációjuk most egy nagyságrenddel kisebb átlagosan.

Kang the Conqueror 2010.01.22. 11:51:22

"az embernek kéne kipusztulnia, mielőtt még a természet szűnik meg..." http://www.youtube.com/watch?v=8zXo7LKXs3g&feature=related

Vándor 2010.01.22. 12:09:11

2012nek köszönjük a cikket, vanguardnak pedig a kultúrált ellenvéleményt. Mindkét oldalról olvastam már cikkeket, a gond ott van, hogy közvetlenül bizonyítani egyik állítást sem lehet, inkább csak valószínűsíteni. Igazi meggyőződése mindenkinek csak akkor lehetne, ha mindenki képzett, tapasztalt geológus (vagy egyenesen polihisztor) lenne, persze nem kizárólag egyetemeken szerzett tudással, hanem sok saját tapasztalattal, és mindennek saját maga nézne utána. Pont erről szól az egész blog, hogy igazán csak saját tapasztaltainkban lehetünk biztosak. Én nem vagyok geológus. Informatikus vagyok, és az én tudományom alapján abszolút megalapozottnak és logikusnak tűnik a kreacionista álláspont, főleg amióta részletesebben tanulok programozásról, neuronhálózatkról, fuzzy-logikáról... a programozás elmélettel pedig tökéletesen összekapcsolhatók a gének által tárolt adatok. Szóval én személy szerint ezért tartom elfogadhatóbbnak az intelligens tervezést, de mint mondtam, szerintem egy ilyen témáról elég nehéz egymást meggyőző vitákat folytatni, mert úgyis mindkét fél lépten-nyomon kétségbevonja a másik fél forrásait/eredményeit. Viszont a nagy egész szempontjából szerintem ez annyira lényegtelen, hogy nem éri meg hosszabban vitázni rajta. Hiszen az anyag és az élet semmiből való létrejöttét nem lehet tudományosan bizonyítani, és nekem meggyőződésem, hogy soha nem is fogják jelenlegi tudományos megközelítéssel az abszolút kiváltó okot megtalálni külső hatalom feltételezése nélkül.

prelives 2010.01.22. 12:17:06

ez a bejegyzés a legjobb indikátor eddig, mert mostanáig Irányítókról, 2012-ről, gazdaság, politika volt szó (kb.) amit akár légből is vehettél volna-kitaláció,ami mondjuk nem annyira a tudomány házatája, tehát nem "zavart" senkit nem is volt ennyi ellenjegyzés, de az emberek HITvilágába (tudomány)gázolni már más, kiváncsi leszek ki mer majd az 2012 utáni új szellemiséggel azonosulni, mert az ugye nem ezen a hitrendszeren alapul... 2012ő szellemiségét az itt olvasottakra alapozva

2012 Blog 2010.01.22. 12:21:29

Blue: "az univerzum keletkezését készül bizonyítani" - ugye tudod, hogy az Univerzum létére kétféle magyarázat van: 1. a semmiből jött létre 2. mindig is létezett Az 1. ellentmond a newtoni energiamegmaradás törvényének, a 2. ellentmond a termodinamika II. törvényének. Ezt a problémát nem fogja tudni Hawking feloldani, akármit hazudozik össze...

2012 Blog 2010.01.22. 12:25:31

vanguard: "a saját magad által felállított szabályokat hágod át nagyon sokszor, a pontatlansággal, vagy azzal, hogy nyitva hagysz kérdéseket, nem magyarázod meg, nem fejted ki" - ez pont azért van, hogy utánaolvassanak az emberek, és ne csak higgyenek nekem. Kicsit izgalmas, hogy a tudomány, mint vallás hívői egy ellenvéleményt hallva azonnal követelni kezdik, hogy a másik oldal érveit is ÉN szólaltassam meg, miközben mereven elutasítják, hogy a különböző tudományos tézisekkel szembeni ellenérvek helyet kaphassanak pl. a tankönyvekben. Miért ÉN kell, hogy közöljek olyan dolgokat, amelyek ömlenek az Irányítók által pénzelt tömegmédiából az emberekre éjjel-nappal, miközben az én véleményem egyetlen másodperc adásidőt sem kaphatna, egyetlen fekete-fehér hasábot sem a 17. oldalon? A többire majd később válaszolok (ha van mit), mert hosszú.

2012 Blog 2010.01.22. 12:57:15

Na akkor lássuk: 1. nekem az iskolában nem ezt tanították, hanem azt, hogy a röghegységek a korai földtörténeti folyamatokban, erős vulkanikus tevékenység mellett, vertikális kőzetelmozdulással jöttek létre, a lánchegységek később, a tektonikus lemezek horizontális elmozdulása, vetődéses gyűrődés által. Ez van az általános iskolai tananyagban, elhiszem, hogy az egyetemen már nem ezt tanítják, de eleve kicsit izgalmas, hogy miért tér el a két oktatási szinten a tananyag, miközben állítólag mindkettő "ténytudomány". 2. "a fosszíliák alapján felállított biosztratigráfia, melynek alapja az egyes területeken megállapított biozóna" - Hurrá, vagyis megerősítetted, hogy a biozóna alapján állapítják meg a rétegek korát! Ezt köszönöm, már csak egy 4. éves paleontológus hallgatót várok, aki meg azt erősíti meg, hogy neki meg azt tanítják, hogy az egyes élőlények korát az határozza meg, hogy melyik rétegben találták. Tehát körkörös érvelést alkalmaznak, ahogy írtam, a kormeghatározásnak nincs SEMMILYEN TUDOMÁNYOS alapja. Nem is lehet, hiszen Lyell óta fixek az évmilliók, és ő még semmit nem tudhatott sem a földtörténeti folyamatokról, sem a darwini evolúcióról, sem radiometrikus kormeghatározás nem állt rendelkezésére. Fikció az egész, de már csak ismételni tudom magam. Tudok róla, hogy ilyen 1-2 méteres rétegek sok helyen vannak az evolúciót alátámasztandó, én most azokról a helyekről beszélek, ahol több száz milló évre visszamenőleg stimmelnek a fosszíliák. Apropó, a polystrata fosszíliákat mivel magyarázod/magyarázzák neked? 3. "mintegy 3,8 milliárd éves üledékes" - hogyan állapítják meg a korát.....? 4. Azt, hogy a különböző élőlény TÍPUSOK egyénileg lettek teremtve, nincs köztük rokonság, legfeljebb tervezési, mint egy adott termékcsalád tagjai között. A ló és a szamár, a kutya és a farkas, a sárgarépa és a fehérrépa lehetnek genetikai rokonságban. A fajok átalakulása tény, de limitált (lásd VII. pont). 5. "könyvekben sem olvastam, hogy lyell mondta volna meg a korokat" - szerezd be és olvasd el a könyvét. "az idősebb fosszíliáknál nem is magát a maradványt nézik, hanem a befoglaló réteg ásványszemcséit" - hurrá. Szóval még neked is ezt tanítják. Nem tűnt fel a körkörös hivatkozás a kormeghatározásnál? Jóreggelt. A C14 egyébként rövid időre sem használható, napokon belül írok róla egy kiegészítő bejegyzést, hogy miért nem. Az egyenletek stimmelnek, azonban a kormeghatározás minden módjánál egy csomó olyan "tényt" vesznek alapul, ami egyáltalán nem biztos. 6. "a lemezmozgások BIZONYÍTOTT sebessége néhol 1-2 cm/év" - ezt senki nem kérdőjelezte meg. "akkor évmilliók alatt mennyit mozognak??" - Egyrészt nem tudhatod biztosan, hogy több millió évesek, azt pedig főleg nem, hogy több millió éve mozognak. Ha látsz a körúton egy autót 50 km/h sebességgel haladni, logikus feltételezni, sőt tényként kijelenteni, hogy egy héttel ezelőtt Amerikában volt? "akkor az Andok, Alpi-Himaláji hegységrendszer, Sziklás-hegység mi síkság" - rosszul fogalmaztam, sok száz kilométer MAGASAK lennének, logikusan. "igazad van és nincsen lemezmozgás" - Na, már kezded azt, amit a professzoraid, hülyeségeket adsz a számba. VAN lemezmozgás, ez tény. Több ezer kilométeres lemezmozgás, az nincs. "minden fosszília egykorú (nem az!)" - neked azt mondták, hogy nem az. Sokkal több jel mutat arra, hogy egy korúak, mint hogy különböző földtörténeti korokból származnak. "valamennyi fosszília rokona ma is él (ez sem igaz...)" - ki mondta? Egyrészt a vízözönben elég sok életforma kipusztulhatott, másrészt akik túlélték, a megváltozott körülményekhez nem biztos, hogy sikeresen tudtak alkalmazkodni. Így a tökéletesség-probléma is megoldódik: a "tökéletesség" nyilván környezet-specifikus. Egyébként én nem állítottam, hogy "Isten teremtette" a dolgokat és tökéletesek. Olvasd végig a blogot, és megtudod az én álláspontomat ezzel kapcsolatban. 9. "a legtöbbje valószínűleg bepárlódás által..." - ahogy írod is, ez csak feltételezés. "miért vannak tengeri üledékek a szárazföldön?" - öhm... vízözön? :) "csak nem értem, mit értesz óceán kora alatt..." - hogy mióta van ott a víz! "megpróbálnál meggyőzni tanult embereket (nem tanultakat mindenki megtud) valamilyen tudományos fórumon" - nyilván nincs meg hozzá a tudományos felkészültségem, de javaslom, hogy nézz meg néhány vitát Kend Hovinddal. Ő ki mert állni vitatkozni. Egy idő után a professzorok nem mertek... "és oszd meg az itteni emberekkel" - Na már megint. MILLIÁRDOKAT öntenek a propagandagépezetükbe, de azért én is adjak nekik szót. Minek? Ha bekapcsolod a tévét, ömlik belőle az evolúció meg a 65 millió éve kihalt őshüllők, fel kell törölni a padlóról. A polystrata fosszíliák mellett még egy dologra várok tőled magyarázatot: az ember előtt cirka 62 millió évvel kihalt őshüllők miért szerepelnek a világ minden táján emberi ábrázolásokon? Honnan tudtak róluk? Nem tudom, láttad-e már a megkövült őshüllő-lábnyomot, amibe egy ember CIPŐVEL belelépett. (Gondolom, nem mutogatják nektek az egyetemen...)?

2012 Blog 2010.01.22. 13:04:49

lololok: "őt rengetegen ezo hantásnak tartják" - de mivel nem az, hanem tudós, ezért ő megnevezi a forrásait. Vándor: "igazán csak saját tapasztaltainkban lehetünk biztosak" - Hát igen. Én speciel itt voltam a Földön 25 ezer éve, mikor az óceánok keletkeztek. Persze az ellenvéleményekre azért nyitott vagyok. :) Hátha olyan a memóriám, mint a holokauszt-túlélőknek... :) Akik az emberiség kipusztulásáról beszélnek: az emberiség legalább százezer éve létezik, de a természetet csak pár száz éve kezdte pusztítani. Egyszerűen a vanguard által emlegetett "saját erkölcsi mércéről" vissza kéne térni az ABSZOLÚT erkölcsi mércére, és megszűnne a probléma. Persze az ember eredendően parazita létformának lett teremtve, egyoldalúan kihasználja a természetet, de elpusztítania azért nem kellene, hiszen vele pusztul...

lololok 2010.01.22. 13:39:32

"de mivel nem az, hanem tudós, ezért ő megnevezi a forrásait. " És megtaláltad ezeket a forrásokat? Mert én személy szerint utánakerestem és még a Lipton cikkeket sem találtam meg sehol full textben (a Science cikket se). Egy linket találtam, ahonnan pay per publication rendszerben lehet letölteni (perkálj per cikk), amire értelemszerűen a fak off gombot nyomtam. A nagy citációs adatbázisok egyikén sincs fent egyetlen cikkének sem a full textje, pedig azokra sem olcsó az előfizetés (értsd: millió HUF/év nagyságrend). Másrészt, olyan 20 db impakt faktoros cikkét találtam itt-ott, ami elég érdekes, mivel a Science-ben is publikált (ami alapján nagy halnak lehetne minősíteni, azaz száz fölött kéne lennie a lektorált publikációk számának). Harmadrészt, minden publikációja 1995 előtti, ami arra enged következtetni, hogy mostanra kiutálták a tudományos közösségből vagy abbahagyta az effektív tudományos tevékenységet (kísérletezést) és az ezo előadásaiból él. Negyedrészt, ha a referenciáit meg is találod, kétlem hogy azokat meg tudod szerezni full textben. Ha tévedek, légyszíves javíts ki és e-mailben küldd el a nevezett hivatkozásokat. A full texteket. Kösz.

Blue 2010.01.22. 13:40:51

" - ugye tudod, hogy az Univerzum létére kétféle magyarázat van: 1. a semmiből jött létre 2. mindig is létezett [...]" Nemcsak hogy megoldotta, de már bebizonyítani készülnek, a húrelmélet és Hawking elmélete is magyarázatot ad mindenre. Ellentmond a fizika törvényeinek. Ahogy a kvantumfizika is. Ahol az anyag nem létezik (a semmiben), a kvantumok igen. A fekete lyukak a kvantumok egyik párját elnyelik, a másik kiszabadul (észlelhető jelenség). Egy pontból indult ki a világ, molekulánál is kisebbből (anyagot tekintve semmiből). Természetesen ez az egész is milliószor bonyolultabb, és félrevezetés így leegyszerűsíteni, hogy "semmiből jött, vagy mindig is volt. " 2 elmélet van, mindkettő magyarázatot ad mindenre, az anyag keletkezésére is.

lololok 2010.01.22. 13:41:53

Ja, a másik, ami érdekelhet: egy barátom jóvoltából találtam egy cikket, ami az olajmezők REGENERÁLÓDÁSáról ír. Majdnem lehidaltam, amikor megláttam. Többek között bezárt magyar olaj/gázmezőt is megvettek nem rég (nem magyarok), kitermelés céljából. Amiről rég úgy tudtuk, hogy üres.

2012 Blog 2010.01.22. 13:55:21

Blue: az a baj, hogy ha ezen a vonalon elkezdenek következetesen tapogatózni, záros határidőn belül el fognak jutni Istenhez. Tehát nem fognak. Legalábbis nem következetesen. lololok: Ráráááá! :) Ahogy telik az idő, egyre több minden be lesz bizonyítva a 2012 Blogon leírtakból. Nem én fogom bebizonyítani, mások megteszik helyettem. (Illetve ezt asszem nem is írtam bejegyzésben, csak kommentben.)

zui 2010.01.22. 13:59:09

Villás Béla egyhelyütt azt mondja, hogy az olaj olyan a Földnek, mint nekünk a vér. A kivett mennyiség normális esetben mindig pótlódik. Az a röhejes, hogy ezt én igaznak is tartom! (Lehet rajtam kuncogni!)

Blue 2010.01.22. 14:01:18

2012: Nem fognak eljutni Istenhez, az elmélet mint írtam már megvan, bizonyításra vár :) Már nem sötétben tapogatóznak. A kormeghatározásnál te egyébként tényleg azt állítod, hogy csak a C14, meg az "évgyűrűs" kormeghatározás létezik? Szerintem itt csúsztatsz de elég erősen, azt valóban nem használják 100ezer évnél későbbi kor meghatározására. Idézek; "Inkább már geológiai korok meghatározására használják a kálium-argon módszert. A 40-es tömegszámú K-izotóp radioaktív, 1,3ˇ109 éves felezési idővel részben argonná, részben kalciummá bomlik. A képződött argon mennyiségének meghatározásával a kőzet keletkezése óta eltelt kor meghatározható. Az így mérhető legkisebb kor 100 000 év körül van, a módszer millió évek meghatározására is alkalmas. A régészeti alkalmazás legnevezetesebb példái az afrikai hominida-leletek korának meghatározásával kapcsolatosak. A keltezéshez a maradványokkal együtt talált vulkáni horzsakövet használták."

Blue 2010.01.22. 14:35:26

Kormeghatározások "rubídium-stroncium kormeghatározás Sugárzásmérési módszer a tízmillió évesnél régebbi kőzetek korának meghatározására. Azon alapszik, hogy a rubídium 87-es tömegszámú radioaktív izotópja ismert felezési idő alatt alakul át az stroncium 87-es tömegszámú izotópjává. Így a kőzetben vagy ásványban lévő izotópok arányából megállapítható az adott képződmény abszolút, években kifejezett kora. kálium-argon kormeghatározás Sugárzásmérési módszer a százezer évesnél régebbi kőzetek korának meghatározására. Azon alapszik, hogy a kálium 40-es tömegszámú radioaktív izotópja ismert felezési idő alatt alakul át az argon 40-es tömegszámú izotópjává. A megolvadó kőzetből az argon elillan. Így a kőzetben fellelhető két izotóp mennyiségéből következtetni lehet a kőzet korára. urán-ólom kormeghatározás Régi kőzetek radiometriai kormeghatározásának egyik módszere, amely arra épül, hogy az urán 238U, illetve 235U tömegszámú radioaktív izotópja ismert felezési idővel bomlik 206Pb, illetve 207Pb ólom izotóppá. Ezek közül bármelyik izotópnak egy sziklában fellelhető mennyiségét a kő abszolút korának meghatározására lehet használni. hasadásos nyomelemzéses kormeghatározás Radiometriai módszer, amely elsősorban ásványok illetve üveg kormeghatározására alkalmazható. A módszer elve, hogy az instabil izotópok (elsősorban az urán 238) spontán bomlása mikroszkopikus károsodási nyomokat okoz az ásványokban. Az urán 338-as izotópjának ismert felezési ideje (4,51 milliárd év) és az adott anyag urán tartalmának ismeretében meghatározható kora. Minél régebbi a minta, annál több bomlási nyom található benne, illetve annál régebben történt a lehülése, mivel a nyomok erősebb felmelegítés hatására eltünnek. Akár 1 milliárd éves időszakban alkalmazható. Relatív kormeghatározás Nem árulja el az adott kőzet keletkezésének idejét, csupán összehasonlító adat. Segítségével keletkezési sorrend szerint sorba lehet állítani a kőzeteket, vagy egy esemény lefolyását nyomon lehet követni. Akkor használatos, ha nincs lehetőség abszolút kormeghatározásra. A relatív időskála felállításához néhány szabályszerűség felismerése szükséges. A cirkonos kormeghatározás A cirkon (cirkónium-szilikát, ZrSiO4) kemény, ellenálló, tetragonális kristályrácsú, erős fénytörésű ásvány. A cirkonkristályok leggyakrabban magmás eredetű (szilikátosolvadék megszilárdulásából keletkező) gránitkőzetekben fordulnak elő, s állandóságuk miatt különösen alkalmasak kormeghatározásra. A szemcsék korát a bennük kimutatható radioaktív uránizotópok és bomlási végtermékeik (ólomizotópok) részarányaiból határozták meg."

András 2010.01.22. 15:12:53

Sziasztok, én ide most először :) Végigolvastam mindent. A "hivatalos" tudomány hívei állnak vesztésre (nem a kreacionizmussal szemben, hanem a józan ésszel szemben). Szánalmas, ahogyan ragaszkodnak a dogmáikhoz. Rosszabb mint amikor az egyház teszi ugyanezt, mert ők legalább "hivatalból" feljogosultak erre. Hol szabad nyilvánosan kérdezni, felvetni ezt-azt az egész 2012 bloggal kapcsolatosan? Mindig a legújabb bejegyzés alatt, vagy az offolásnak minősül?

2012 Blog 2010.01.22. 15:33:21

András: az egész bloggal kapcsolatban a legújabb bejegyzés alatt célszerű, konkrét témákkal kapcsolatban meg az adott bejegyzés alatt. Blue: "A kormeghatározásnál te egyébként tényleg azt állítod, hogy csak a C14, meg az "évgyűrűs" kormeghatározás létezik?" Lásd a cikkben: "A radiometrikus kormeghatározás talán legmegbízhatóbb módszerének a szénizotópos kormeghatározást tartják" - tehát szó nincs róla. Rengetegféle van, csak mindegyik hülye értékeket szokott visszaadni. És még ha konzisztens, az sem jelenti azt, hogy pontos. (Bővebben a következő bejegyzésben.) Lássunk 1-2 problémát: rubídium-stroncium: Az izotópok arányából az derül ki, hogy az adott kőzet milyen rég óta létezik(!), nem pedig az, hogy milyen régóta van a föld alatt, tehát nincs ok arra következtetni, hogy valaha is a felszínen volt, azután lerakódások kerültek a tetejére. A módszer továbbá feltételezi azt, is, hogy a stroncium 87 csak a rubídium 87 felezése által jöhet létre. A stroncium 87 keletkezésére kielégítő magyarázat nincs. kálium-argon: Bár az elmélet itt nem kifejezetten sántít (tényleg a felszínre kerülés dátumát adja meg a módszer), mégis ez adja vissza a legtöbb hibás értéket, gyakorlatilag használhatatlan módszer. urán-ólom: ua., mint a stronciumos módszer. hasadásos nyomelemzés: Szintén rossz értékeket ad vissza, valószínűleg azért, mert nem csak az urán 238 bomlása okoz szerkezeti károsodásokat, hanem egyéb, nem ismert, ill. jelen korban nem aktív fizikai folyamatok is. (Pl. a nap sugárzásának spektruma folyamatosan változik, régen esetleg több béta és gamma frekvencia lehetett benne, stb). ZrSiO4: ez gyakorlatilag majdnem ugyanaz, mint az urán-ólom. Sem a megszilárdulás időpontjáról, sem a felszínre vagy felszín alá kerülésről nem szolgáltat információt. Szerintem hiába erőlködsz, ugyanis (logikusan) az összes kormeghatározás az uniformatizmus elvére épül: a jelenben zajló folyamatok egyenletesen és állandóan zajlottak a múltban, pont úgy, ahogy a jelenben. Ha ezt nem fogadjuk el, gyakorlatilag borul minden.

András 2010.01.22. 16:08:30

Köszi, akkor íme egy kérdés, amit úgy teszek fel, mintha az egészet egyben, kívülről és messziről nézném: honnan tudjátok azt, hogy nem egy nagy átverés így is minden? Érthetőbben csak úgy tudom megfogalmazni, ha a kérdés erejéig elfogadok és felhasználok elemeket a rendszeretekből: tehát mi van ha minden üzenet amit a médiumok közvetítenek, Jehovától (de hívhatjuk MFLBRATTT-nak is), tehát egy gonosz entitástól származik, és következetesen hazug? Az is hogy ő csak egy pici láncszem, és majd jönnek a fényrendszerek lakói és jól rendet raknak stb? Felépít egy rendszert, egy álomvilágot, ami az ő céljait szolgálja. Ugyanaz nagyban és éteriben, amit a Földön 3D-ben mi is átélünk, megtapasztalunk a hagyományos érzékszerveinkkel.

2012 Blog 2010.01.22. 16:11:32

András: a gondolat jó, és természetesen csak akkor tudhatod, hogy nem Jehova hülyít, ha a rendszeren kívülről jöttél, vagy ki tudsz lépni belőle. A rendszeren belül maradva nyilván nem létezik teljes bizonyosság. De: minden információ, ami egy rendszeren belül létezik, közvetlenül vagy közvetve a rendszeren kívülről jött. (Ez persze igaz magára az Univerzumra is, ezért írtam Blue-nak, hogy vagy önellentmondás lesz a végeredmény, vagy természetfeletti.)

Blue 2010.01.22. 17:08:39

De 2012, azzal érvelsz, hogy ezek a meghatározások pontatlanok. Ami igaz is, ha egyenként megnézzük a kormeghatározási módszereket. De egy kormeghatározás nem úgy történik, hogy kivesznek egy mintát, aztán berakják a gépbe, és az megállapít valamit, amit már közölnek is tényként. Kombinálva, más vizsgálatokat figyelembevéve nagyon pontos eredményeket kaphatunk az adott leletek, kőzetek koráról, és ezek ráadásul egyre pontosabbakká is válnak. 1-2 millió év tévedés valóban lehet, ha már 100 millió év felett járunk, de ez nem érv arra, hogy kérdőre vonjuk az egész kormeghatározás hitelességét. Én nem is olvastam olyat sohasem, hogy ez a dinoszaurusz 26124849 éve halt meg, általában milliókra is kerekítenek ilyen távlatban. "minden információ, ami egy rendszeren belül létezik, közvetlenül vagy közvetve a rendszeren kívülről jött. (Ez persze igaz magára az Univerzumra is, ezért írtam Blue-nak, hogy vagy önellentmondás lesz a végeredmény, vagy természetfeletti.)" Nem jött semmilyen információ rendszeren és nincs rendszeren kívül, a kvantumfizika segítségével le tudják írni az univerzum és az anyagok keletkezésének elméletét. Úgy, hogy mentes minden varázslattól, teremtéstől, és önellentmondástól.

Blue 2010.01.22. 17:20:09

"A "hivatalos" tudomány hívei állnak vesztésre (nem a kreacionizmussal szemben, hanem a józan ésszel szemben). Szánalmas, ahogyan ragaszkodnak a dogmáikhoz. Rosszabb mint amikor az egyház teszi ugyanezt, mert ők legalább "hivatalból" feljogosultak erre." Dogma... A tudomány nem dogmákból áll. Tudományos tényekből, és elméletekből, amik a legvalószínűbbek és nincsenek ellentmondásban semmiben. Mentesek misztikumoktól, tudatos létrehozástól, mert ezek alaptalanok, ellentmondanak a természet törvényeinek, fizikának, kvantumfizikának (nem illenek bele).

2012 Blog 2010.01.22. 17:23:39

Több száz százalékos hibák vannak, csak ezek nem kerülnek bele a tankönyvbe. Neked csak a jónak mondott eredményeket mutatják meg. De erről majd írok a következő bejegyzésben, csak a C14-ről akartam, de ezek után írok pár szót az argonos módszerekről is... "Kombinálva, más vizsgálatokat figyelembevéve nagyon pontos eredményeket kaphatunk az adott leletek, kőzetek koráról" - így van. Magyarán: addig vizsgálgatják, míg nem kapnak egy olyan értéket, ami beleillik az elméletükbe. Ugyanezt írtam én is a cikkben, te csak becsomagoltad egy olyan megfogalmazásba, amitől az egész nagyon-nagyon bonyolultnak, tudományosnak, halandó ember számára felfoghatatlannak tűnik. Az információk áramlásáról: még egyszer leírom, lassan: Egy adott információs rendszeren belül található minden adat végső soron a rendszeren kívülről származik. Pont. Programozóként tudom, hogy kétféle adat létezik: "alapadat" és származtatott adat. A származtatott adatokat a rendszer üzemlogikája termeli ki már meglevő adatokból (legyenek azok akár alap-, akár származtatott adatok). Az alapadatok a rendszeren kívülről kerülnek a rendszerbe; ide tartoznak a rendszer üzemlogikáját definiáló adatok is.* (Pl. a fizika törvényei, azokat mi okozta?) Harmadik adattípus nincs. És ez természetesen vonatkozik az Univerzumra is, mint "zárt" (vagyis definiált) rendszerre: minden ok-okozati lánc eleje az Univerzumon kívül található. *Ez egy egyszerűsítés, amely igazából csak a determinisztikus rendszerekre vonatkozik, azonban a mai tudomány az Univerzumot annak tekinti (ami súlyos hiba). Az önmódosító rendszerek működését általános és pillanatnyi működési sémákra lehet osztani, az előbbit alapadatok, az utóbbit származtatott adatok határozzák meg. És mivel minden származtatott adat alapadatból termelődik, visszajutottunk a kályhához.

2012 Blog 2010.01.22. 17:25:59

"Dogma... A tudomány nem dogmákból áll." - te olvastad ezt a bejegyzést, vagy nincsenek meg az alapok se: http://2012.blogol.hu/read?perm=2358029#logdrb

PortaS 2010.01.22. 17:29:31

Bemelegítés gyanánt: ha valakinek kevés az a pici ablak, amelybe lehet kommentelni, annak ajánlom a kedvenc full-screen szövegszerkesztőjét, majd a ctrl+c és ctrl+v opciókat :) Továbbá annak, aki szeretné kiemelni mondandója esszenciáját, azt, hogy "csúsztasson", ha nem is a berögzült etimológiai reflexei szerint, de legalább az ujjait pár centivel arrébb, és [b], [/b] helyett írja inkább a kacsacsőrös megfelelőit :) Az én véleményem is csak egy "$Ł@@LYUK", amely ugye mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra, és a következő szelletek jönnek ki belőle első körben. (Én is megszámozom, hogy könnyebb legyen a hivatkozás) 1., A - többek között - a tudomány által "felvilágosult" ember (nem mint egyén, hanem mint emberiség), elvesztve az egyetemes erkölcs béklyóit, elsze(lle)mtelenedik, totálisan elmerül a világ fizikai leképeződésében (mert ugye lehet neki több is, és ha ezt teszi, felborul az egyensúly), és kitanított tudósai által egyre újabb és újabb indokokat talál ki, hogy mindezt miért ne tegye?! A saját mérce lecseélését abszolútra én is támogatom. 2., Arra, hogy én hogyan értelmezem ezt a blogot, egy rövidke történetet szeretnék elmesélni. Egy nagyon kedves ismerősömmel, egy első osztályos kislánnyal történt meg a következő eset az iskolában, matek órán. A tanítónéni közölte velük, hogy a legkisebb kétjegyű szám a 10-es. Ezt ő úgy mesélte el az anyukájának, mint egy hihetetlen történetet. Miért, szerinted melyik? - kérdezte az anya. Hát a -99! A negatív számokat nem szakkörön tanulta, hanem egy korábbi matekórán, csak ő össze is kötötte a leckéket a fejében, amit a tanmenet akkor és ott még nem tett meg. A tudománynak sztem az egyik nagy baja az, hogy eltűntek belőle az archaikus társadalmak nagy polihisztorai, akiknek az élet szinte minden területéről voltak elképzeléseik, és tudásukat mindig az egész emberiség érdekében fejtették ki. Ezzel szemben manapság (ugye...), ott vannak a részterületek, a specifikumok "kardlapozó huszárai", akik tiszteletre méltó módon el tudnak merülni úgy a részletekben, hogy pl. az egyik kémcsőből véletlenül kibuggyanó édes ízű valamivel aztán barna üdítőitalokat lehessen kalóriaszegényen nektarizálni :), amiért az ő tartó gazdája azt mondhassa, igen, megérte NEKEM a tudományt támogatni, az emberiség pedig fizessen, ha inni akar, és "egye meg a rák a szívét!" :) Számomra 2012 (még mindig elég gagyi keresztnév!) egy afféle archaikus ember. Talán az indította el "munkásságát", hogy azt, ami szerinte rossz, jobbá tegye, vagy felhívja rá a figyelmet. Aztán, nem tudom, ki figyelte még meg, de tudása (ami nem feltétlenül a mai fogalmaink szerint tudás) meglehetősen sokrétű (mondjuk nem PHD of chemistry, de írja is, hogy a részletek kidolgozása legyen azoké, akik mindebbe belemerültek). A legnagyobb érték az a váz, amit összerak, és azok az összefüggések, amelyek összehozzák a negatív számok képviselőit a számrendszerek képviselőivel, és úgy következtetnek, ahogy egy egészséges első osztályos gyerek is már meg tudja tenni, akinek még nincs tele a koponyája a különféle módszertanokkal, stb. 3., `"Sztromatolitok" (melyeket cyanobaktériumok választanak ki)`. Ez nyilván így van, és nyilván van is hozzá dokument, de ha következetes lennék, és tartanám magam az ún. formál logika szabályaihoz, akkor: Ha 2012-t felkérik arra, hogy jelölje meg elképzeléseinek forrásait, (arcokat, akik ua-t mondják) hitelességét ezzel igazolva, akkor azokat, akik igazolt tényekkel kardoskodnak, fel kell kérni arra, hogy tűntessék fel állításaik összes cáfolatának forrásmegjelölését! Én pl. mint tájékozatlan érdeklődő, hol olvashatok arról, hogy sztromatolitokat BIZTOSAN nem választ ki mondjuk egy alkoholmeghajtású pótos IFA?! Vagy mondjuk én, névnapom (amit soha nem szoktam megünnepelni) utáni ébredésemkor :)

PortaS 2010.01.22. 17:39:42

"Valószínűleg a Föld sem gömbölyű" Én a suliban azt tanultam, hogy nem az, hanem ún. "globoid" alakzat, amely leginkább egy almára hasonlít... Vagy egy egyujjas, kifordított bundakesztyűhöz, netalán szobafestő pemzlihez :) Ez az ejtőernyős hasonlat is jó. Pl. Einstein munkássága a fénysebesség állandóságával arról győzi meg az emberiséget, hogy felesleges értelmetlen célokat kitűzni maga elé (pl. utazás távoli galaxisokba), mert lehetetlen.

2012 Blog 2010.01.22. 17:40:59

PortaS: "felesleges értelmetlen célokat kitűzni maga elé (pl. utazás távoli galaxisokba), mert lehetetlen." - Hallottad a 8. adást?

PortaS 2010.01.22. 17:45:59

Egy volt munkatársam, aki rendszerszervező, de hobbija az adatbáziskezelés (inkább jégkorongozott volna!), egyszer kiszámolta (1 napi munkája ment rá), hogy adott HW-en egy program 3 és fél hónapig futna, ezért inkább el sem indította. Totálisan átlátta az általa tervezett rendszert, mégis olyan apróságokon csúszott el többek között, hogy 1 kbyte = 1 000 byte - pedig progmaton végzett. Nincs poén, hacsak a pár perces futásidő nem az :)

PortaS 2010.01.22. 17:48:11

2012: minden adást többször is meghallgattam :) (Mert bajok vannak a felfogásommal) Továbbá ismerem Aranyi Laci munkásságának 1 részét is... Miért?

Blog 2010.01.22. 17:49:54

Ez a blog amit belinkeltél nevetséges, ne is haragudj :) A tudomány azt kutatja, amit tud, és azáltal írja fel a leglogikusabb elméleteket. Ha új felfedezéseket találnak, az lesz a magyarázat. Ha a részecskegyorsító nem bizonyítja (nem azt kapják, ami az elméletbe beleillik) majd egyik elméletet sem, akkor folytatják tovább az elméletek kidolgozását. "Én a suliban azt tanultam, hogy nem az, hanem ún. "globoid" alakzat, amely leginkább egy almára hasonlít..." A gömbölyűbe bele tartozik a globoid is szerintem, meg a női mell is :D De igazad van, tehát globoid. "felesleges értelmetlen célokat kitűzni maga elé (pl. utazás távoli galaxisokba), mert lehetetlen." Nem teljesen lehetetlen. A te szemszögedből mehetsz gyorsabban a fénynél, de a kívülállónak fénysebességgel fogsz haladni. Te odaérsz 1 év alatt, míg kívül elteleik százezer év. Részletesebben relativitás elmélet :)

Blue 2010.01.22. 17:50:40

Neharagudj, az előbb véletlenül azt írtam be névnek, hogy Blog. Azt én írtam, bocsi. Tudnád módosítani?

PortaS 2010.01.22. 18:03:57

Tudomány vs. hit, azaz világi vs. egyházi irányítás - erről - ha jól rémlik - volt egy bejegyzés. A tudomány egy olyan vallás, amely a frissen feltárt ismeretek tükrében kaméleon módjára átalakul, Newtont cáfolja Einstein, Einsteint cáfolja a józan ész :) (Ez persze csak vicc, de a lényeg a szemléltetés. OFF: "a krétatábla fizika", amit én tanultam - figyelem, kísérlet következik: nekitámaszkodom a falnak - én nyomom a falat, miközben a fal is nyom engem :) Miközben a kereszténység viszonylag állandó, lassan 2010-éve, ami nem egy földtörténeti mérték, de az emberiség életében már legalább egy héjas mandula. "Szeresd felebarátodat, mint önmagadat!" Ha valóban végigjártad a szellemi ugróiskolát, akkor nagy bajban leszel, ha a mostani kártyavár, a tudományok világa vmiért összeomlik feletted. Ui. a tudomány eredményeiben bízni ugyanúgy babonaság, mint bármi másban. Vannak nagy apostolai a tudományoknak (pl. a 60-as, 70-es évek informatikai megmondó gurujai), akik felszálló ívű sikereiket hagyják ott azért, hogy pl. kézművesek lehessenek (forrásmegjelölés a cetli hátulján :)

26 2010.01.22. 18:08:20

Micsoda kitartással gyűjtöd az ismeretet, írod a blogot és reagálsz a kommentekre.. hihetetlen.

2012 Blog 2010.01.22. 18:14:40

Azért kérdeztem, mert a rádióban beszéltünk róla, hogy a fényt 300* fénysebességre gyorsították a Princetonon. Úgyhogy rég megdőlt, hogy semmi sem mehet gyorsabban a fénysebességnél. Mellesleg a gravitonok is valószínűleg gyorsabban mennek, neutrínók is, stb. De erről már írtam a technikai fejlődéses bejegyzésben. "erről - ha jól rémlik - volt egy bejegyzés" - igen, az előbb linkeltem be, az lett nevetségesnek titulálva. Pedig hány és hány kutatót fel lehetne sorolni! Olyat, akit kirúgtak, elvették a támogatását, leállították a projectjeit, letiltották a lapokban, stb., mert a kutatási eredményeivel megsértette valamelyik szent tehenet. (Csak 1 példa az emlegetett Bruce Lipton.) De bárki, aki egyetemen tanít vagy tanul, kipróbálhatja saját bőrén: bizonyos feltételezések szóvá tételéért azonnali kirúgás jár. "a kereszténység viszonylag állandó, lassan 2010-éve" - az első adásban beszéltünk róla, hogy ez nem így van, az V. században elég szépen újraszabták és gyakorlatilag csak akkor jelent meg a köztudatban, mint intézményes vallás.

2012 Blog 2010.01.22. 18:19:32

Vétettem egy hibát a kormeghatározásos hozzászólásban (15:33): "A módszer továbbá feltételezi azt, is, hogy a stroncium 87 csak a rubídium 87 felezése által jöhet létre. A stroncium 87 keletkezésére kielégítő magyarázat nincs." - természetesen van, a felezés: a rubídium 87 keletkezésére nincs megalapozott magyarázat. Nem tudjuk, mikor és hogyan került a kőzetbe, így nem tudjuk, minek az időpontját számoljuk ki, amikor a felezési arányt nézzük. Hogy nem a felszín alá kerülését, az biztos.

PortaS 2010.01.22. 18:24:22

A fénysebesség "állandóságát" én is pont szemléltetés gyanánt hoztam fel, hogy mivel ez "köztudott", inkább ne is kezdj bele egy utazásba. A kereszténység, mint eszme, és nem római katolicizmus, mint intézmény, ebben az értelemben. Amúgy persze...

2010.01.22. 18:38:44

"Ha valóban végigjártad a szellemi ugróiskolát, akkor nagy bajban leszel, ha a mostani kártyavár, a tudományok világa vmiért összeomlik feletted." A tudomány nem fekete-fehér, ha valamilyen eredmény megcáfolja az elméleteket, akkor kutatják tovább. Ha eljutunk általuk a teremtésig, akkor abban fogok én is hinni, semmi nem fog benne összeomlani (szenben néhány kreacinosta és más terjesztőivel, ha sikerül mindent megismerni). Ha a kutatások nem tárnak fel átmeneti, tehát más fajokat, akkor azt mondaná a tudomány is, hogy Darwin elképzelése hibás. Ha a DNS kutatások nem igazolták volna, hogy a változások létrejöhetnek, és nem működne a természetes szelekció, azt mondanánk, hogy Darwin elképzelése hibás. Ha nem tudnánk, hogy bizonyos dolgok tovább segítik a DNS mutációt, a különböző egyszerűbb élőlények akár hatásra egyesülhetnek is (pl. mitokondriumok), bonyolultabb formát létrehozva, azt mondanánk, hogy nem lehetséges újabb szerveződés kialakulása. Ha nem találták volna meg a vizet és az élet alapanyagait az üstökösökben - és ne lenne nagyon valószínű elmélet a víz érkezésére, és ne lennének részsikerek az élet kialakításában (membrán kialakulása, stb.) akkor azt mondanám, hogy valószínűleg a kialakulásban kellett egy kis segítség. Ha nem jósolták meg volna a fekete lyuk létezését, mely szerint a nagy tömeg kilyukaszthatja a feltételezett teret, ami az anyag elvesztét okozhatja, azt mondanám, hogy a tudomány csak találgat. Pláne, hogy a kvantumfizikát is ismerjük, és tudjuk, hogy nem érvényes rá az anyagi (és idő) törvénye (pl. egyszerre lehetnek akár több helyen egy időben), azt mondanám, zsákutca az egész. A kereszténység annyi változáson keresztül ment, hogy meg se lehetne számolni :) Néhány zsidóvallással szembeni, szép tanításból egy szép összetett mese lett, amit tovább szépítettek/misztifikáltak, 300 évre rá intézményesítették, és arra alapozva butították az embereket (nem az Istenhitre gondolok, hanem amiket az egyház és Isten nevében elkövettek, és amilyen tanításokra alakították át), aztán jó sokfele szétvált főleg Luther után. A fénysebességnél nagyobb gyorsításra tudnál valami forrást adni? Graviton létezése szerintem megcáfolódott, neutrinoról loyan információt találok csak, hogy közel fénysebességgel haladnak.

Blue 2010.01.22. 18:39:47

Most meg elfelejtettem beírni a nevemet, hihetetlen :D

2012 Blog 2010.01.22. 19:15:31

"ha sikerül mindent megismerni" - te komolyan azt hiszed, hogy ez valaha is meg fog történni, hogy az emberi faj eljuthat a mindentudásig? Csak nem vagy hajlandó figyelembe venni, még feltételezés szintjén sem, hogy a tudomány ideologizálva van. A darwinizmus társadalmilag szükséges ideológia, ezért a kutatások abból indulnak ki, hogy helyes, és keresik azokat a tényeket, amelyeket úgy lehet értelmezni, hogy a darwinizmus helyes. Pl. "átmeneti fajok." Hogy meggyőző legyen az átmeneti fajok léte, csupa olyan fajt állítanak sorrendbe, amelyek sorrendje külső megjelenésre fokozatosságot mutat, és figyelmen kívül hagyják, hogy az egyéb tulajdonságok (bordák száma, fogak száma, stb.) nem fokozatosan változnak, hanem össze-vissza, cáfolva, hogy a sorba állított állatok között fejlődési sorrend lenne. Ez egy szemfényvesztés. A cikkben 2 példát is írok rá (embrió fejlődése, kontinensek alakja), hogy nem egyszerűen tudományos tévedésekről beszélünk, hanem szándékos, rosszhiszemű megtévesztésről. A hamisított rajzokat a tankönyvekben mivel magyarázod? Az hogy illik össze a tudományról alkotott szentséges képeddel? "Ha nem jósolták meg volna a fekete lyuk létezését" - a tudomány úgy működik, hogy feltételezünk valamit, aztán bebizonyítjuk, ebben nincs semmi rendkívüli. (A fekete lyukak létezésének egyelőre semmilyen közvetlen bizonyítéka nincs egyébként.) A fénysebességgel kapcsolatban hallgasd meg a 8. rádióadást, ott van alatta 2 cikk is, az egyik a 300x fényebességről, a másik a fény megállításáról. De a rádióban beszélünk arról is, hogy mérések szerint a természetes fény folyamatosan lassult az elmúlt 100 évben. "Graviton létezése szerintem megcáfolódott"- mitől cáfolódott volna?

Kelemen Csaba 2010.01.22. 19:46:13

Kedves Vanguard! Ezzel azért vitatkoznék: "azt hiszem matematikával minden bebizonyítható.... és mindennek az ellenkezője is." Nem hiszem, hogy volna helyes matematikai bizonyítás a 2x2=5 -re. Ne vedd kötekedésnek, értem mit akartál mondani. Blog 2012 -nek már én is említettem, hogy nem hiszek olyan bizonyításban amit ő keres. Az érdekes az, hogy az evolúciós elmélet tényleg tartalmaz egy olyan belső ellentmondást, ami matematikai alapon vizsgálható. Így az evolúció biológia tudományának belső köre, amelyik képes a problémát kellő mélységben látni, sem gondolja azt, hogy a fejlődés, a fajok (új minőségek) keletkezésének oka a Darwin által megfogalmazott természetes szelekció volna.

2012 Blog 2010.01.22. 19:54:08

KCS: Van valami ötleted, hogy a VII. pontban leírtakat hogyan tudnánk továbbvinni, számítógépes modellezéssel, vagy valami?

lololok 2010.01.22. 20:16:37

"Magyarán: addig vizsgálgatják, míg nem kapnak egy olyan értéket, ami beleillik az elméletükbe." Ez nagyon igaz. Bár az igénytelenebbje még ezzel se foglalkozik, mégis jó fizetése van. És nem bántani akarom a tudósokat, az egy ilyen világ. "Csak 1 példa az emlegetett Bruce Lipton" Lipton tudtommal még mindig a Stanfordon van, de érdekes módon nem publikál vagy 15 éve. Blue: kutatóként dolgozol?

András 2010.01.22. 20:54:10

2012: csak hogy picit még kötözködjek, van itt valaki aki kívülről jött? Azt hiszem nincs. Az meg hogy valaki azt hiszi hogy ki tud lépni a rendszerből - vagy akár úgy véli hogy ő kívülről jött, ugyanúgy lehet átverés (J részéről). Kap egy vetítést és kész. Mint amikor a Mátrix2 végén Neo a való világban az elméjével leszedi a polipokat, és adódik a lehetőség, hogy szegények újra egy programban ébredtek, és ki tudja hányszor van egymásba ágyazva az egész, és hol kezdődik a valóság - ha egyáltalán létezik olyasmi.. de elég az hogy csak egyetlen álom van, és akárhányszor azt hiszed hogy felébredtél, valójában még mindig alszol és azt is csak álmodod hogy felébredtél. Szerintem ha elfogadjuk hogy létezhetnek ilyen dolgok mint szellemcsaládok, X szintű világok pokoltól fénylényekig stb, akkor mi a garancia hogy valójában nem-e például Lovecraft egyik Nagy Öregje szórakozik velünk, és minden amit sejteni vélünk, az ő hazugsága? Érted, MINDEN, Jézustól Visnuig.. Na befejeztem, nem akarok semmit megcáfolni, csak érdekel hogy mitől vagytok ennyire biztosak magatokban. Ugyanis nagy vonalakban én magam is azokra a következtetésekre jutottam már sokkal korábban amiket itt úgy olvasok el, mintha újraolvasnék egy könyvet, amit nagyon régen forgattam utoljára, és már csak pár mondatban vagyok képes összefoglalni az érzéseimet arról hogy nagyjából miről szólt. Pedig se vallásos nevelést nem kaptam, se magamat nem képeztem ilyen "ezo-izé" :) irányba. Ja és informatikai végzettségű vagyok, tehát nem az a kifejezett romantikus-horoszkópos álmodozó :D Blue: amit a dogmákról írtam, "picit" kifejtve, mert félreértetted. A tudománynál is az emberi tényezőn bukik el a dolog. A kicsinyességen, a rugalmatlanságon, az önérzetességen (már ha finoman akarok fogalmazni, ha durván, akkor gőg), a hatalomvágyon, és mint minden más, a politikán. Nézd meg, mit csinálsz te magad is. Elolvasol egy írást, ami szembemegy a jelenlegi hitvallásoddal. Találsz benne állításokat, mondjuk 20-at. Elkezdesz "belekötni" pontról pontra, de érdekes módon kihagysz bizonyos témákat, és csak azokra koncentrálsz, amikről úgy véled hogy képes vagy megcáfolni. Pedig ha csak egyetlen eggyel, a legkeményebbel foglalkoznál, és rájönnél hogy nem tudsz vele mit kezdeni, akkor összedőlne a saját rendszered. És még ha ezt az orrod alá dörgölik is, akkor is büdös azt mondani hogy "Oké, itt benne van a tudatos tervezés", inkább azt mondod hogy "Dolgozunk rajta" és bedobsz egy sci-fi alapötletet önmagukat másoló ásványokról meg kvantum-húrokról vagy mi a halálról. Ha eljön a pillanat, amikor a tudomány MINDENRE kísérleti bizonyítékot fog szolgáltatni (ugye érzed hogy ilyen nem lesz?), akkor mondhatnánk el hogy a materializmus kiűzte Istent a fejünkből. De addig a tudósnak is kutya kötelessége lenne ALÁZATTAL úgy gondolni, hogy van valaki hatalmasabb, akinek ő épp a jegyzetei között turkál. Az a fajta felfuvalkodott, lenéző, felsőbbrendű, kioktató, lesajnáló pökhendiség a hit, a vallás felé, amit többek között Richard Dawkins képvisel, nemhogy tudóshoz, de emberhez sem méltó viselkedés. Mondok egy példát innen az evo témából: villámokkal aminosav gyártás? Hurrá! Megvan az acélcső. Most akkor légyszi vezesd le hogyan lesz ebből magától, természetes szelekció és mutáció révén egy atomtengeralattjáró. És akkor nagyon nagyvonalú voltam, mert a legegyszerűbb élő sejt is sokkal bonyolultabb, mint amit ez az összehasonlítás sejtet! Ne a könnyű(nek látszó) feladatokat vegyük előre, mint a DNS-kutatásokkal kimutatott rokonság (bizonyos értelemben), hanem ezt! De én nem mondom hogy eleve kudarcra vagy ítélve, lehet hogy előbb-utóbb sikerül összehozni egy lombikban, viszont addig kérlek, mondd ki, valaki kellett ahhoz hogy ez így összeálljon, magától nem megy!

Vándor 2010.01.22. 21:02:32

2012blog: Nem pont ezt keresed azt hiszem, de az evolúció/számítógépes modellezésről beugrott ez a cikk: http://www.biztonsagostarhely.eu/aranylaci/mut/mut.htm Talán érdekes lehet egyeseknek...

2012 Blog 2010.01.22. 21:13:04

"van itt valaki aki kívülről jött? Azt hiszem nincs." - mintha írtam volna, hogy ha közvetve is, de mindenki kívülről jött. "akárhányszor azt hiszed hogy felébredtél, valójában még mindig alszol és azt is csak álmodod hogy felébredtél" - erről szól a síkos bejegyzés. Egyébként tökéletes bizonyosság filozófiai értelemben valóban nem létezik. "informatikai végzettségű vagyok, tehát nem az a kifejezett romantikus-horoszkópos álmodozó" - mint írtam, programozó vagyok eredetileg.

András 2010.01.22. 21:50:34

"ha közvetve is, de mindenki kívülről jött" - igen, de én úgy értettem hogy aki most a közelmúltban jött kívülről és (úgy véli hogy) ennek tudatában is van. "Egyébként tökéletes bizonyosság filozófiai értelemben valóban nem létezik." - köszönöm, hogyismondják?.."ezt akartam hallani" :) Ez a korrekt hozzáállás.

PortaS 2010.01.22. 21:50:52

Az informatikai tárgyú fórumokon pedig belgyógyász profok meg fodrászok vitatkoznak azon, hogy PHP vagy JSP :)

Blue 2010.01.22. 22:24:54

"te komolyan azt hiszed, hogy ez valaha is meg fog történni, hogy az emberi faj eljuthat a mindentudásig?" Igen. Pontosan. Hiszem, hogy elegendő dolgot be fogunk tudni bizonyítani, amivel egyértelműen leírható a világunk működése, és már elég közel állunk hozzá. Aki leveszi a szemellenzőjét az pontosan tudja. "Csak nem vagy hajlandó figyelembe venni, még feltételezés szintjén sem, hogy a tudomány ideologizálva van. A darwinizmus társadalmilag szükséges ideológia, ezért a kutatások abból indulnak ki, hogy helyes, és keresik azokat a tényeket, amelyeket úgy lehet értelmezni, hogy a darwinizmus helyes. Pl. "átmeneti fajok."" 1. Egyszerűen hazugság az, hogy úgy tippelgetik a számokat, hogy beleillődjön a Darwin elméletbe. Például a patra mászás mikéntje is még mindig vitatott. http://www.szon.hu/hirek/nemzetkozi/cikk/maskent-maszott-ki-az-elso-hal-a-szarazfoldre/cn/news-20100107-12105946 A tudomány nem így működik, hogy van egy elmélet aztán minden csalással azt próbálják bebizonyítani. 2. Megjósolták, hogy lesznek olyan fajok, amik átmenetet képviselnek szervek, testrészek tekintetében. Meg is találták őket, ilyen a dinoszaurusz-madár kapcsolatot mutató therapodák, archeopterix (néhány tudós még vitatja, hogy másfajta hüllőkből fejlődtek ki), vagy a vízből először kimászó tiktaalik (időpontja mint előbb is láthattad, vitatott). 3. A Föld történetében nagyon sok katasztrófa is létezik, így ha fejledtebbek után fejledtlenebbeket találnak, arra utal, hogy történt valami katasztrófa, és főként a szárazföldön felborította az egyensúlyt. Én nemhiszem el, hogy a kormeghatározást így használnák, ha gyakorlatilag csak tippelnek egy számot, de ha ez az egy szólna a tudomány mellett, elfogadnám. "A fekete lyukak létezésének egyelőre semmilyen közvetlen bizonyítéka nincs egyébként" Mi az hogy nincs közvetlen bizonyíték, csillagászati eszközökkel megfigyelhető, és elméleti szinten is leírható TÉNY!!! Te kézbe akarod fogni, vagy mi...? A fénysebességnél gyorsabban 2 elmélet szerint lehet menni, az egyik a téridő görbítésével, a másik valami kvantumalagúton. A graviton létezése mindigis csak feltételezés volt tudtommal. Azáltal cáfolódott meg, hogy a jelenleg elfogadható elméletek szerint a gravitációt a tér görbülete okozza, nem pedig elképzelt graviton részecskék.

Blue 2010.01.22. 22:47:45

"Elolvasol egy írást, ami szembemegy a jelenlegi hitvallásoddal. Találsz benne állításokat, mondjuk 20-at. Elkezdesz "belekötni" pontról pontra, de érdekes módon kihagysz bizonyos témákat, és csak azokra koncentrálsz, amikről úgy véled hogy képes vagy megcáfolni." Azokra koncentrálok, amikhez egyáltalán hozzá tudok szólni, mert úgyérzem van elég ismeretem ahhoz. A többiben meg reménykedem, hogy jön olyan aki le tudja írni részletesen, hogy mi bennük a hiba, bár kerülik messziről ahogy látom (kezdem érteni miért). Én a tudományban hiszek, abban hogy a világ megismerhető és természeti törvények hozták létre. És a tudomány eddig - akármennyire kételkedtek, meg csavargatjátok, egyszerűsítitek - eddig jól halad. Mindenki nem fogja megérteni, kezében fogni az univerzum keletkezését, így mindig lesznek ilyenek, akik téves és hiányosságokra építve mást fognak tanítani. A szemellenző nem rajtam van, én nyitott vagyok/voltam mindenre, és voltam azon a hiten, mint ti. "És még ha ezt az orrod alá dörgölik is, akkor is büdös azt mondani hogy "Oké, itt benne van a tudatos tervezés", inkább azt mondod hogy "Dolgozunk rajta" és bedobsz egy sci-fi alapötletet önmagukat másoló ásványokról meg kvantum-húrokról vagy mi a halálról." Ha valóban tudományos eredmény fogja alátámasztani, akkor azt fogom mondani, tényleg tudatos tervezés volt. De a tudatos tervezés számomra egy ostobaság, és a tudomány hiányossága semmiképpen sem utal rá. "De addig a tudósnak is kutya kötelessége lenne ALÁZATTAL úgy gondolni, hogy van valaki hatalmasabb, akinek ő épp a jegyzetei között turkál." 30 éve még talán megállta volna a helyét ez a gondolat is :)

Blue 2010.01.22. 23:01:16

Az élet kialakulására néhány. www.termeszetvilaga.hu/tv9701/csermely.html www.origo.hu/tudomany/elet/20021204azelet.html

András 2010.01.22. 23:18:36

És újra csak azt válogattad ki ami "könnyű préda" volt :P És 30 éve mi is volt? Talán egy újabb "felvilágosodáson" estünk túl nemrég, amihez képest akkor még csak jámbor tulkok voltunk, most viszont már mi vagyunk a faszagyerekek? Hirtelen nem jut eszembe semmi bombahír, hacsak például azt nem számítjuk annak hogy Ausztráliánál kifogtak egy olyan "őslényt" (valami páncélos halféle ahogy a fényképre emlékszem), amit "többszázcsillió" éves kövületekből ismertünk eddig, és természetesen ki volt halva..

white 2010.01.22. 23:20:24

Kedves Blue. Ha te elveted Isten létét akkor te azt is ki mered jelenteni ugyanilyen nyugodtan hogy lelked sincs?

Diodara 2010.01.22. 23:32:41

Radiometrikus mérések alapjaiban tele vannak feltételezéssel, és habár maguk a képletek matematikailag makulátlanok, de előtte felkiáltójellel ott vannak a feltételek, amiket igaznak vélnek annak alapján, ahogyan a kőzetek keletkeztek az általuk felállított teória szerint. Szóval a köröcske ismét bezárult. :) Az igazi ütőkártya egyébként a geológiában és az evolúcióban az idő. Van két állomás, ami közé húztak egy lineráis vonalat, majd a vonalra ráírták, hogy IDŐ. Sok-sok idő. "Valószínűleg a kezdetleges szerves anyagok összekapcsolódtak és biokémiai szervezetként kezdtek el megjelenni idővel" stb. Hát erről szól a geológia is, figyeld meg, mi történik itt emberélet léptékben, és szorozd be millió évekkel. Ezek nagyon-nagyon meredek témák és alapjaiban rengetik meg (jó esetben) az ember hitvilágát, énképét. Valóban, kéne néhány polihisztor, egy csapat szakember és tudós, és egyfajta gerilla mozgalomként elölről kezdeni az egészet. Csakhogy ehhez nincsenek meg az erőforrásaink. De érdekes a programozók túlreprezentáltsága a blogon. Gondolom aki életet lehel a bitekbe, attól nem áll távol a teremtő képe. :)

vanguard 2010.01.22. 23:34:13

1. a biosztratigráfia csak az egyik módja egy réteg korának meghatározásához. és még egyszer mondom, tudtommal lyell nem pontos kort mondott. ő hogyan mondott volna mondjuk millió évre pontos időt? elég valószínűtlen. csak relatív kort mondott, egymásutániságot - és ha már ez igaz, akkor azt is elfogadhatjuk, hogy a fosszíliák nem egyidősek. nem jöhetnek létre 1 esemény alatt különböző típusú kőzetekből álló több 100/1000 méteres rétegek... azt írod hogy te több száz millió éves rétegsorokat ismersz - tehát a rétegek különböző korúak, különböző korú fossziliákkal... tehát nem egyszerre jöttek létre... amúgy tudnál mondani 1-2 példát, ahol több száz millió év megtalálható folyamatos rétegsorként? a polisztrata fosszíliákról valóban nem tanultunk, így ahhoz nem tudok mit hozzá fűzni, de majd rákérdezek... 2. mi alapján gondolod, hogy több száz kilóméter magas hegyek kellenének, ha lenne lemeztektonika? ha az izosztázia elvét alkalmazzuk a kéregre (a kéreg a képlékeny köpenyen "úszik"...) akkor belátható, hogy a kiemelkedés süllyedéssel is jár... így a vastagodás nem egyételmű kiemelkedés... tehát épp elég bizonyíték pl. a kollízióra a Himalája, ahol a kéreg több mint 100 km vastag. ki is emelkedett és le is süllyedt... sőt, még le is pusztult, hiszen évmilliók alatt az erózió is elég komoly tud lenni... tehát nem kellenek több száz km-es hegyek... 3. szeretem a megmagyarázhatatlan rejtélyes dolgokat, tényleg érdekelnek, meg az összeesküvéelméletes dolgokat is szeretem... ennek ellenére nem hallottam a cipős esetet, meg a többit... csak az UFO-sokat a piramisokban. belinkelnél nekem azokról, amiket írtál, 1-2 címet? 4. olaj téma: (elnézést, de hidrogeológia-szénhidrogének a szakirányom, így ehhez is hozzá szeretnék szólni :) ) tudtommal nálunk csak gáztárolás vagy újra-értékelés miatt vettek olaj/gáz mezőket, tehát ez azt jelenti, hogy a korábban letermelt telepeket, ha fejlődik a kitermelés technológiája (és magas a piaci ár), akkor megéri ismét termelésre állítani, és még letermelni azt, amennyit lehet. utánpótlódást/regenerálódást 1 úton tudom elképzelni tudományosan: szénhidrogén felhalmozódáshoz röviden a következő dolgok kellenek: 1. anyakőzet, mely magas szervesanyag tartalmú, melyből nagy nyomáson és hőmérsékleten (mélyen) szénhidrogén képződik, 2. kell tárolókőzet, mely porózus, így tárolásra alkalmas. ide a szénhidrogén migráció által jut el, 3. kell fedő/zárókőzet, mely meggátolja a további migrációt. - tehát mindenhol adott mennyiség keletkezik, anyakőzettől függően. regenerálódás akkor lehet, ha még migráció során az anyakőzetből utánpótlódik az általunk termelt telep... azonban kétlem, hogy ez emberi időléptékben történjen... 5. egyéb: e félév egyik óráján leültünk az egyik tanárral, és azzal kezdtük a félévet, hogy megkérdezte, hogy mi a tudomány, mi a dogma, mi a feltételezés, stb... és ezen így végigmentünk, példákat mondott, hogy a szakterületemen, mi a feltételezés, mi a dogma, stb... és összességében persze arra jutottunk, hogy sok feltételezésre építünk, de jól le tudjuk írni azt, amit látunk. ez olyan, mint mikor, pl van egy nagyon bonyolult, ismeretlen függvény, aminek nem ismerjük a paramétereit pontosan, de mindig kicsit pontosabban le tudjuk írni, valamilyen többváltózós egyenlettel... szerintem a lényeg az, hogy mi az, amit VALÓSZÍNŰBBNEK tartasz, mint mást. amit tanulunk, azt nem egyoldalúan járták körbe, hanem az az, ami a legvalószínűbben igaz az adott jelenségekre. és hogy kinek mi a legvalószínűbb, persze ez innentől szubjektív. András: mikor bizonyítékról írtál, eszembejutott, hogy valakinek semmilyen bizonyíték nem elég, ha egy fotó az, akkor azt mondja rá, hogy hamis, ha egy cikk, azt mondja hazudik, és így tovább... sajnos nincsen már lassan olyan, hogy bizonyíték. de biztos van olyan dolog, amiben hiszel, amire úgy gondolsz, hogy az úgy van... lehet az történelmi esemény, fizikai törvény, informatikai elmélet, matematikai egyenlet/bizonyítás, stb... ha találtál valami ilyesmit akkor tedd fel a kérdést magadnak, hogy miért hiszed el? biztos úgy van? csak úgy lehet? és miért? mert más azt mondta? vagy mert alkalmaztad és neked bejött, de lehet hogy mással is megoldhatóak a problémák? - ezzel azt akarom mondani, hogy ha dogmáknak találod azt, amit én tudomány címszó alatt tanulok (és talán tanultál te is máshol), és mindenki más akármilyen másik egyetemen, akkor kérdőjelezz meg MINDENT. mert nem fogsz 100%-os dolgot találni. könyvekre hagyatkozunk, a könyvek más könyvekre, stb... nincsen vége... én sem hiszem, hogy valaha is tudunk pontos válaszokat adni bizonyos kérdésekre... de úgy gondolom, hogy általában a tudomány képviseli azt, ami a leginkább hihető, és mondjuk 80-20% arányban valószínűbb, mint más elméletek, mert több minden támasztja alá, és igazolja a jelenségeket. a saját magam által preferált problémákkal kapcsolatban belinkelném az egyik általam hallgatott kurzus oldalát: nem tér ki részletekre, eléggé összefogalaló óra jellegű volt... http://geo.elte.hu/altfoldtanalap/ nagyából mindenről szó van benne, amiről beszéltünk. leginkább a 4-es (földtani kor) és a 9-es (lemeztektonika) rész lehet érdekes, ha valaki hajlandó átfutni rajta. szó van benne hegységképződésről, kontinenes mozgások bizonyítékairól, kormeghatározásról, fosszíliákról, lyell-ről is... persze a többi anyag is érdekes (üledékek képződése, stb...). remélem valaki talál benne hihető dolgokat.

Blue 2010.01.22. 23:37:28

András: Igazad van, 100 éve se állta volna meg a helyét :P De azóta rengeteg dolgot felfedeztünk, DNS térképeket készítünk, főként e téren volt nagy fejlődésünk. De még sok más téren is. white: Így van, ugyanilyen nyugodtan kimondom (már), hogy lélek nem létezik. Gondolkodni, érezni az agyunk összetettségével vagyunk képesek. Fejlődése tökéletesen nyomon követhető a jelenleg létező élőlényekben, megtalálhatók a lépcsőfokok. (pl. halak, hőllők, emlősök, csimpánz, korábbi embertípusok, emberek, csakhogy néhány lépcsőfokot említsek). A tudat is csak illúzió, azért van, mert képesek vagyunk az eseményeket elraktározni, feldolgozni, levonni következtetéseket, előtre filózni a jövőn. http://www.mindentudas.hu/hamori/20040806hamori1.html

vanguard 2010.01.22. 23:43:36

ja, és még valami: van bennem annyi szentimentalizmus(?)/remény(?), hogy kicsit én is reménykedjek a tervezett teremtőben (mindegy hogyan nevezzük), de ettől még úgy gondolom, hogy a tudomány jól írja le a dolgokat a Földön, és nem kell semmi "extra". de minden lehetséges perzse, ezt elfogadom... csak úgy gondolom, hogy vannak bizonyított dolgok, amikből nem engedek. ha a kormeghatározás rossz, akkor miért használják mindenhol? ez olyan, mintha a pitagorasz-tételre mondanánk, hogy hibás...

white 2010.01.22. 23:47:58

Érdekes az agyról több helyen is hallottam már hogy egyfajta interfész. Ha érdekel a dolog Aranyi László honlapján lehet róla olvasni, őt szerintem nem lehet elfogultsággal vádolni.

Blue 2010.01.22. 23:56:18

"Aranyi László honlapján lehet róla olvasni, őt szerintem nem lehet elfogultsággal vádolni." honlapjának leírása: "Aranyi László honlapja, Határtudományok; Titkos űrprogramok; a Mars rejtélyei, UFO-k." google 2. találat: "Aranyi László előadása a marsi életről @ SFportal Sci Fi & Fantasy ... - 14:50 Második kisfilmünkben Aranyi László a marsi vegetáció kérdéskörét járja körül. Vetített képes előadásában nem csupán füveket mutat, de fákat is. ..." Most ugye csak vicceltél...? :D

Blue 2010.01.23. 00:05:17

Amúgy én is ELTE-re járok, csak én informatikára. :-)

white 2010.01.23. 00:07:12

ha érdekel ez a pontos címe az oldalának: http://www.biztonsagostarhely.eu/aranylaci/

white 2010.01.23. 00:09:30

Az egyik hosszabb tanulmányában olvashatsz nagyon érdekes régészeti leletekről is.

András 2010.01.23. 00:26:21

(Most ezt negyedszerre próbálom beírni, valami nem jól működik..?) Na jó, mára ennyi elég volt :) A tudósok olvassák kollégájuk, Grandpierre Attila, a fizikai tudományok (csillagászat) kandidátusa honlapját, kezdetnek csillagászat: http://www.grandpierre.hu/csillag0.htm és kozmobiológia: grandpierre.hu/kozmobiol0.htm (Ahhaa!! egyszerre csak egy link?!) Nem abbahagyni egyből amint meglátjátok hogy "..szkíta-pártus.." :) hanem tovább olvasni! Kedvcsinálónak egy részlet: "Ugyanakkor nem csupán a naprezgések sugallják kozmikus információforrás jelenlétét a Napban. Maga a Nap elektromágneses terének szerveződése olyan bonyolultságú szerveződést jelent, aminek szerveződési fokát mindmáig nem mérhettük fel, és aminek felmérése jórészt csak közvetett módokon lehetséges. Ha meggondoljuk, hogy a Nap valamiféle módon kikerülhetetlenül hozzátartozik a földi élet létrejöttéhez, akkor a Nap fénye, sugárzása, részecskéi, és egyéb hatásai nemcsak egyszerű fizikai feltételeket teremtenek az élet létrejöttéhez, hanem ennél jóval többről lehet szó: arról, hogy a Nap hatásai kozmikus szervezőerőt is hordoznak." Lehet hogy az oly sokszor lebabonásozott őseinknek abban is igaza volt hogy maga a Nap is egy "isten"?

Blue 2010.01.23. 01:03:42

white, biztos nagy tudású ember ez az András, de nem biológus/tudós. Számítástechnika tanár, Űrakadémia, Budapesti UFOkutató nemtudommi tagja, és író. Belenéztem 1-2 cikkjébe, Marsi tudatos élet, Marsra szállás 60-ban, stb.. Érdekesek, de nem igazak. Bele olvastam az agyról írott dolgokra. Kezdi a tudományos tényekkel. De mi van a telekinézissel, telepátiával, aura érzékeléssel, stb.? Soha, egyetlen kísérlettel nem sikerült bebizonyítani ezeket. Gyakoroltam agykontrollt (kiolvastam a Silva féle könyvet), és tudom nagyjából, hogy az agyunk mennyi mindenre képes. Telekinézis nem létezik, számtalan kísérlettel próbálták már létezését alátámasztani, stabil környezetben 1 mm -t nem tudtak megmozdítani semmit, mérőműszerrel is figyelték. Telepátia pontosan ugyan ez, előfordul mindenkivel, hogy "ugyan arra gondoltam, pont akkor", véletlenül. De nincs semmi, ami alátámasztaná a lehetségességét. Reiki gyógyítás, foglalkoztam vele én is, szintén soha nem bizonyított, hogy hatásosabb lenne az agykontrollos meditációnál például. Összeesküvést persze itt is lehet feltételezni, de nincs értelme szerintem. Pont az ilyeneknek érdeke, hogy hülyeségeket terjesszenek, pénzt bezsebelve. Miért lenne jobb ha lenne lélek, lenne teremtő? Nincsen. Az érzelmek kémiai és ösztönös (örökölt reflex) eredetűek (pl. ha veszélyben vagy, adrenalin termelődik, fokozza a teljesítményt, szinténcsak a túlélést szolgálta, fokozatosan kialakult, és továbbadták, vagy a szerelem, a faj fennmaradását szolgálja (késztetés a testi kapcsolatra, párzásra), játékösztön, szintén majdnem minden állatnál megvan, felkészülés az életre, mindegyik levezethető. Olvassátok el a nemrég belinkelt cikket a Mindentudás egyeteméről, ott összehasonlítja az emberi szokásokat a csimpánzokéval, nagyon érdekes és meglepő! Nem lesz senki sem boldogabb az által, hogy hisz Istenben, lélekben. Addig vagyunk egy ember, amíg az agyunk működik, emlékszünk a múltra és tudjuk rendezgetni, következtetéseket levonni. Amíg nem születtünk meg, nem voltunk, amíg alszunk, nem vagyunk tudatunknál (az agyunk rendezkedik, de az álmunkat sem irányítjuk). Azért vagyunk a következő mp-ben is ugyan azok, mert az agy emlékszik az előző másodpercre, és korábbra. Pl. az aranyhal csak 3 másodpercig emlékszik, így soha nem unja meg az akváriumot (a többi állat sem sokkal többre, bár valamelyiknél hosszabb a memóriatáv, de korlátozott).

Blue 2010.01.23. 01:05:21

Mostmeg Andrást írtam, természetesen (Arany) László -ra gondoltam, amit említettél.

Vándor 2010.01.23. 01:37:31

Blue: Sok ember van, aki tapasztal "természetfeletti" dolgokat, lát bizonyos dolgokat, testen kívüli élményei (pl. klinikai halál) vannak. Én is ismerek ilyet, valamint nekem is volt többször TKÉ-m (spontán, azaz nem tudatos gyakorlás v ilyesmi eredménye). Azt hiszem, ezek mind olyan dolgok, amik erősen feltételezik, hogy több vagyunk, mint hús és vér. Az én jelenlegi világképembe tökéletesen beleillenek a blogon olvasott dolgok, illetve egyéb helyekről összeolvasott dolgok is (pl. az akasha rendszer létezése sok mindent megmagyaráz). Hogy ebből mi igaz, és h én hibbantam-e meg (meg a többi ember, akinek vannak bizonyos tapasztalatai), arról fölösleges vitáznunk azt hiszem, nem is szeretnék belemenni. Viszont egy kérdésem lenne hozzád: Azt írtad, hogy régen te is az itteni felfogás híve voltál, de ez megváltozott. Arra volnék kiváncsi, hogy hol volt az a pont, amikor mégis a tudomány mellett foglaltál állást? Hogy ment ez végbe nálad? Volt esetleg valamilyen információ, ami végleg átfordított? Vagy csak szépen fokozatosan? Erre nagyon kiváncsi vagyok.

Blue 2010.01.23. 02:22:41

Nehéz kérdés, hogy mi vezetett ahhoz, hogy csak a tudományt fogadjam el. Kb. 5 éve rendszeresen olvastam az SG hírmagazint és fórumát (és ott vitába is próbáltam szállni, ami egyre jobban sikerült :D ), néztem dokumentumfilmeket, filozófiai és alternatív tudományos műsorokat (Világokon át, földönkívüliekről szóló műsorokat, sokmindent ami a tv-be ment). Kb. 1 éve vagyok TELJESEN azon az állásponton, amit most is "képviselek". Hogy mi fordított át, nem tudom. Hogy megismertem pontosabban a tudomány jelenlegi állását, hogy beszélgettem róla szüleimmel, olvastam és részt vettem vitákban, ezek győztek meg végülis. Azok a tudományos felfedezések, amikből én is leírtam néhányat. Az érdekes tapasztalatokkal az a baj, hogy ha tényleg képesek lennénk rá, akkor bármikor megtörténhetne, és bizonyítható lenne. És mindenki képes lenne rá. Valaki látja az aurádat, mit lát olyankor? A szem a beszűrődő fényt képes érzékelni, ha bármi mást lát, akkor azt az agy hozza létre. Agykontroll képessé tesz arra, hogy nyitott szemmel, akár egy vagy több kb. 2 másodpercig látott könyvoldalt elolvass VIZUÁLISAN (villámolvasás). És még sok meglepő dologra. A reiki realitásában akkor kezdtem kételkedni, amikor távoli gyógyításról kezdett írni.

white 2010.01.23. 08:13:26

Korábban én is hittem a tudomány mindenhatóságában de ma már tudom, hogy ez nem így van. Ahogy az egyik mikrobiológia tanárom mondta minél többet tudunk annál több lesz a kérdés és ennek nem lesz vége soha. A nyúl ürege sokkal mélyebb mintesem mi elképzelni tudnánk. De szerintem ez így van jól. Milyen unalmas is lenne az élet ha már mindent tudnánk a Világegyetemről, de ez a földi életünk alatt szerencsére soha nem fog bekövetkezni. Grandpierre Attila írásai szerintem is jók.

2012 Blog 2010.01.23. 10:31:53

Blue: te nem csak a tudomány hívője vagy, hanem vakhívő is, amely egyébként a tudományos ismereteid felületességéből adódik. Ha egy komoly, elismert természettudományos professzornak azt mondanád, "közel járunk a mindentudáshoz", körberöhögne, ugyanis egy nap alatt sem tudná végighadarni neked azokat a kérdéseket a szakterületéről, amelyekre nagyon szeretné tudni a választ, de még nem találták meg. Ezeknek a kérdéseknek a száma ugyanis a tudásunkkal arányosan NÖVEKSZIK. Tehát nem fogja elérni a nullát. Minden egyes válasz húsz új kérdést vet fel. Távgyógyítással kapcsolatban ajánlom Bruce Lipton "Where Mind and Matter Meet" című előadását, valamelyik rádió alatt linkelve is volt. Sem a távgyógyítás, sem pl. a telepátia nem áll ellentétben a tudománnyal, sőt. Csak a tudomány ideologizálva van. A mechanikus materializmus, aminek elkötelezett híve vagy, a kvantumfizikával gyakorlatilag megdőlt, és azóta kb. a "bármi lehetséges" felfogás uralkodik a kvantumfizikában, persze neked továbbra is az anyag mindenhatóságát tanítják. A metarializmus prolitáp, az csak neked van kitalálva, akik a világot irányítják, nem hisznek benne, sőt, a fekete mágia a hatalmuk elsődleges forrása, nem a pénz vagy a hadsereg vagy akár az olaj. Nézd meg Alex Jones-tól a "The Order of Death" című dokumentumfilmet, 45 perc az egész... Pár hét múlva lesz blogtalálkozó, eljöhetsz, ott demonstrálom neked a telepátia működését egyszerű R/G/B alapszínek átvitelével kettőnk között.

2012 Blog 2010.01.23. 10:57:25

Ja bocs, az Order of Death-ból eddig egy zanzásított változat volt meg, a teljes DVD-t csak most töltöttem le, az két óra. De szerintem annyit is rá lehet szánni, hogy lásd, a komoly, öltönyös politikusok, üzletemberek, tudósok, médiaszemélyiségek hogyan vesznek talárt és égetnek el egy szimbolikus emberáldozatot egy óriási bagolyszobor előtt. Lehet mondani, hogy megzakkantak. Ahogy a Halálfejes Rend a Yale egyetemen, a nagybetűs "Tudomány egyik templomában" Geronimo indián főnök koponyájával játszadozik. Lehet babonás hülyének nézni őket, csak épp ezek az emberek irányítják a világot. Biztos csak véletlen.

zui 2010.01.23. 11:27:17

A tudomány híveitől kérdezném, hogy ezek mi a manók?????? http://www.youtube.com/watch?v=d8s1LZutoqg&feature=related

lololok 2010.01.23. 12:13:47

Dokumentumfilmek meg ismeretterjesztő hírportálok hatására lettél tudományhívő? Ez elég lol. A tudomány hivatalos fóruma a tudományos publikálás, megfelelő folyóiratokban. A kutatási tények ezekben vannak leírva. Ami az egyéb, nép felé is nyitott fórumokon elhangzik, az e tényeknek kicsit feltupírozott, romantikus, eltúlzott közlése, az esetleges hiányosságok, hibák elhallgatásával. A tudomány egyes területei ma már szuperspecializáltak, aminek következménye, hogy a terület kutatóját kivéve senki se ért ezekhez igazán. Így a többiek nagy eséllyel beszopják, amit a specialista kolléga állít, ha elég tudományos a körítés hozzá. Mielőtt mindenféle elméletekről teccenek hadoválni, ajánlom, hogy olvassák el az EREDETI cikket, amiben az elmélet megjelent. Ez két dolog miatt nehéz: a, az átlag halandók nem szokták ismerni és vásárolni azokat a folyóiratokat, amikben az adott írás megjelent b, a netes adatbázisok nem ingyenesek. az éves előfizetési díjaik 10millió HUF körüli értékek. csak menő egyetemek engedhetik meg maguknak, hogy több ilyen adatbázisra előfizessenek, ami sajnos feltétele, hogy jó eséllyel megtalálhassunk tetszőleges cikket. Ergo a tudomány GYAKORLATILAG zárt, titkolt a nagyközönség felé. Az átlag parasztokat az említett kommersz fórumokon tájékoztatják a kutatási eredményekről. Ezekkel a probléma: a, ezek a fórumok szűrtek. csak az az info jut át rajtuk, amik média- és tömegkonformok. b, az információ minősége a mónikashow szintjén van. ezek a műsorok egy-két szlogent adnak a parasztok szájába, amit ismételgethetnek egymás ellen (ahogy ezen a blogon is történik egyébként). a részletes eredmények, körülmények rejtve maradnak. Blue, Ha Te az ELTE-n tanulsz, hozzáférésed lehet sok ilyen tudományos adatbázishoz. Ajánlom, hogy az általad említett elméleteknek részletében nézz utána. Ha megteszed, garantáltan nem lesz olyan érzésed, hogy a "megoldáshoz" bármennyire is közel járnánk.

26 2010.01.23. 12:44:00

Valaki azt mondta, hogy a telepátia alkohollal együtt nem megy olyan könnyen. Ha kocsmában találkoztok, jusson eszetekbe. :)

2012 Blog 2010.01.23. 12:52:50

Kis mennyiségben igen, csak egy végigivott este után nem tudok komplex alakzatokat kiolvasni a fejedből...

Blue 2010.01.23. 12:59:02

Lehet, hogy új kérdéseket vetnek fel az új felfedezések, de közelebb is visznek mindig a tudáshoz, nem távolít. Ezt hagyod figyelmen kívül. Megjósolták hogy lesznek korábbi átmeneti fajok, majd dinoszauruszokat, mindenféle rejtélyes, nagyobb élőlényeket találtak, mégis van arra is logikus, törvényen belüli magyarázat. A DNS vizsgálat pl. egyértelművé teszi, hogy a vizilovak, és cetek közös ősöktől származnak, sokmillió éve váltak külön, és valószínűleg a szárazföldről kerültek vissza a vízbe (talán 1 éves sincs ez a felfedezés). Sok kérdés van még ez tény, az univerzum keletkezésének megfejtése már nincs messze, és talán az élet keletkezése sincs (ahogy részben már sikerült és elméletek is vannak). És érdekes módon, nemigazán tudok olyan elismert biologus, fizikus szakembert (ma élőt), aki nem az alternatív tudományokat röhögné körbe. Bruce Lipton -ról is olvastam már, hazudik, a tudománynak nem voltak olyan felfedezései, és a távgyógyítás is csalás, ha tanulsz agykontrollt magad is megérted, hogy hogyan működik. Bármelyik "misztikus" gyógymódot nézed, csak olyanokat gyógyít, amiből magadtól is kitudsz gyógyulni, meg ugye segít a lelki tökéletes egészségben... Nekem hiába mondjátok, épp eleget foglalkoztam már ezzel is, nagyon szép mesék. De a kvantumfizika sem igazolta sosem ezeknek a létjogosultságát, sőt... Biorezgés, mesterséges rezgetés az űrhajókban, hogy ott is életben maradjanak? Próbálj meg megkérdezni egy űrkutatót, körbe fog röhögni. Ellenőrizni sem fogod tudni, ezért merik így kiállítani. Ahhoz képest hogy a "tudomány bebizonyította", a gonosz tudósok nem akarják elfogadni, mert nem illik bele a világukba, mi? A materializmus nem dőlt meg, sőt. Az anyag, onnantól hogy anyag lett, az anyagi törvények vonatkoznak rá. Hatnak egymásra, reakcióba lépnek, új anyagok keletkeznek, stb. És bizonyos anyagok képessé váltak összeállni, energia felvételével növekedni, osztódni, és egy ökörítő anyag segítségével továbbfejlődni. Az olyan sejtekből épülünk fel 99%-ban ma is, az agyunk is amivel ilyen hülyeségeken filozófálunk. Nah, azthiszem ez volt az utolsó kommentem itt. További szép napokat!

Robi 2010.01.23. 13:08:22

Szia Blue Elolvastad az osszes bejegyzest?

2012 Blog 2010.01.23. 13:19:50

"Nah, azthiszem ez volt az utolsó kommentem itt. " - örömmel hallom. Már rég nem válaszolgatsz igazán, csak mondod a magadét, mint az imamalom, pl. valami biorezgésekről vagy miről. Az agykontrollt tanulmányoztam, az egy határeset; a spirituális és a biológiai dolgok között óriási a határterület, mivel olyan, hogy "természetfeletti" nem létezik, minden a természet törvényei szerint történik, a távgyógyítás is. A tudomány feladata pedig az (lenne), hogy kutatassa ezeket a törvényeket, nem pedig letagadja azokat a jelenségeket, amelyek még ismeretlen törvényeken, tényeken alapulnak, vagy az adott kor világképével szembemennek. Egy adott világképhez való ragaszkodás a tudományos haladás legnagyobb ellensége, szerintem a történelem elég bizonyítékot ad rá. "Bruce Lipton -ról is olvastam már, hazudik" - szóval a Stanford egyetem professzorát nyugodtan lehet hazugnak nevezni, ha olyan tudományos eredményt mutat fel, ami neked nem tetszik, a neked tetsző, hiteddel összeférhető eredményeket felmutató más professzorok szava viszont szentírás, és értelmes ember nem kételkedik benne, és vegyük le a szemellenzőt? "nemigazán tudok olyan elismert biologus, fizikus szakembert (ma élőt), aki nem az alternatív tudományokat röhögné körbe" - ugye tudod, hogy tudományos kérdéseket nem lehet véleménytöbbséggel eldönteni? Egyébként nem is csoda, hiszen az "alternatív tudományok" elég tág meghatározás, egy csomó olyan dolgot is magába foglal, ami átnyúlik a hit meg a hókuszpókusz világába, varázstalizmánok, rontáslevétel, kártyajóslás, stb., és persze óriási a biznisz ebben is, mint ahogy a hivatalos tudományban is, ezért legalább annyi a csalás, hazugság, szemfényvesztés is. De azért nem kell a fürdővízzel kiönteni a gyereket. "A materializmus nem dőlt meg, sőt. Az anyag, onnantól hogy anyag lett, az anyagi törvények vonatkoznak rá." - a materializmus azt jelenti, hogy a megfigyelhető világegyetemet ezek az anyagi törvények irányítják. Ez nem igaz, ráadásul az anyagnak nincs adekvát definíciója sem, hiába próbálják az elemi kvantumszekvenciákat bozonokra és fermionokra osztani, ezek egymás nélkül nem létezhetnének. Blogtalálkozóra már csirke vagy eljönni, és a telepátia empirikus bizonyítékának létrehozásában (a saját hited megcáfolásában) tevőleg részt venni, igaz?

András 2010.01.23. 13:43:38

Látom mindenki ébredezik így du 1 körül :) vanguard, ha jól emlékszem, a kormeghatározással az egyik fő probléma az ekvilibrium jelenség. Erről is beszél Kent Hovind a 100 reasons why evolution is stupid előadásokon. A pitagorasz-tétel pedig szerintem nagyon jó példa arra hogy a tudományos igazságok mennyire át tudnak alakulni, ki tudnak bomlani, ugyanis nyilván tudod hogy az csak egy speciális esete a cosinus-tételnek. Ugyanígy vagyunk a newtoni törvényekkel, a relativitással stb. "We all live in a yellow submarine, yellow tengeralattjáró, Blue: atomtengeralattjáró??" :)

2012 Blog 2010.01.23. 13:56:32

Kormeghatározás témában hamarosan megy az olaj a tűzre (új bejegyzés), egyelőre várjuk vanguardtól kíváncsian a polisztrata fosszíliák magyarázatát...

András 2010.01.23. 14:07:30

Jajj, és megnéztem a 2 cikket az élet keletkezéséről, óriási ahogy erőlködnek benne, mentségükre legyen mondva, meg sem próbálják letagadni azt hogy semmivel sem jobbak mint egy sci-fi író, bevallják hogy feloldatlan ellentmondások tömkelege van, sőt az egyik azzal kezdi hogy mindez csak fantáziálás lesz :D Az ELTE-'s tananyag meg mindjárt az elején belekezd a körkörös érvelésbe: mi a fenét keres tulajdonképpen a geológia környékén az őslénytan?? Azt hiszem joggal várhatnánk el a szédületes technika korában, hogy egy tudományág a saját eszközeivel elért eredményeket mutasson fel, eleve bűzlik az hogy odarángatnak valami mást is, pláne ha egymásra hivatkoznak a paleontológusokkal. Mintha a matematika azzal jönne hogy pí négyzet egyenlő köbgyök gólyával :)

26 2010.01.23. 14:42:30

Minél részletesebben bonyolódtok tudományos témákba, annál inkább kíváncsi vagyok, hogy mi motivál arra, hogy ennyi időt és energiát fektess ebbe a dologba. (És hogy hogy csinálod, hogy nem halsz éhen közben.) Van ez az angol mondás, hogy "there is no such thing as a free lunch". Szóval az altruizmust nem tartom valószínűnek. Tehát qui prodest?

hunyad 2010.01.23. 14:55:58

Hali! Tudom ez elüt a témától, de ha ide írok gyorsabban válaszoltok, olyan kérdésem lenne, hogy tisztában vagyunk vele h össze fog omlani ez a rendszer meg ilyesmi, sőt nálunk valószínű még hamarabb is szívás lesz és hogy szerintetek erre hogyan tudunk felkészülni vagy mit tegyünk egyáltalán mert az okéy h megy a dumálás meg minden de attól még ugyanannyi esélyünk lesz a túlélésre mint eddig?!?! Szóval van értelme erre készülni vagy lehet egyáltalán vagy csak el kell fogadni h ez fog történni és éljek úgy h akármikor cúnya világ lehet:D (nem mintha most nem lenne az)_Légy szíves írjatok, adjatok tippeket v blogot ahol ezzel is foglalkoznak nem csak azzal h hogyan jutottunk idáig. üdv. Hunyad

lololok 2010.01.23. 15:52:17

Igazából semmit sem tehetsz. Amit meg kell tenned, meg fogod tenni. Csak figyelj és próbáld elfogadni.

Diodara 2010.01.23. 17:26:36

Milyen válasz lenne kielégítő erre a kérdésre. Nézz poszt-apokaliptikus túlélő filmeket, végy hegymászóleckéket, vásárolj sok zöldségmagot és járj sportlövészkedni. :D Az elkövetkezendő eseményeknek nem a túlélés a lényege szerintem, ha tényleg bekövetkeznének.

zui 2010.01.23. 17:58:51

26, a feltett kérdésedre Nándi blogjában van egy alternatíva: "Sajnos ez a Föld nevű bolygó nem igazán az a hely, ahol egy magasabb képességekkel megáldott lélek bármiféle hatalmas és az isteni gondviselés számára valódi értéket képviselő dolgot létrehozhat. Rengeteg a képmutatás, és az uralkodó atlantiszi hierarchia szándékai annyira sötétek, hogy azokkal sem egy magasabb atyai világ, sem egy megtisztult lélek egyet nem érthet! Aki tehát magára valamit is adó lényiségként ezen a planétán úgy testesül meg, hogy lélektesteiben idegen emlékeket őriz, annak nagy a felelőssége. Bármilyen feladattal jön is ide – mindenképpen lámpás lesz az „alatta” levőknek, s ha eljön az ideje, ébrednie kell. Komprimusszomokat csak egy ideig köthet, hiszen a fény nem merülhet el teljesen a sötétségben. Mindig képesnek kell lennie megújulásra, és több síkon is tudatosak maradva, éberen, tetteivel és válaszaival példát mutatva, fehér fényként lebegnie a vakok fölött."

szomszedsrac 2010.01.23. 20:14:19

Tudok könyvet ajánlani a témában, de szerintem olvastad (elég jól elmagyarázza a "csökevényes szervek" teória hibáit). Harun Yahya - Az evolúciós csalás a címe, ha érdekel keress meg e-mailen.

2012 Blog 2010.01.24. 08:27:51

26, aki Lili: Szerintem Az élet értelme című bejegyzésnél jobb választ nem lehet adni erre a kérdésre. Ha az ember csinálja a dolgát, tesz, alkot, változtat, nyomot hagy a világban, akkor érzi, hogy létezik.

lololok 2010.01.24. 22:10:05

Külön jó, ha még pénzt is kap érte.

András 2010.01.25. 12:32:10

Egy kis adalék, A Föld fiatal kora című film: http://video.google.com/videoplay?docid=-7099862808518434400#

Orangpendek 2010.01.28. 00:24:12

"1. Amiről nem beszélnek: hogy minimum 26.000 olyan hely is található a Földön, ahol NEM a megfelelő sorrendben vannak a fosszíliák, például madarakat találtak az őshüllők alatti rétegekben, trilobitákat találtak emberrel megegyező rétegekben, emberkéz alkotta használati tárgyakat találtak a legmélyebb rétegekben, még a feketekőszénben is, stb." Csak egy baj van ezzel a kijelentéssel: hol van ez a 26.000 hely? Ki számolta össze? Hol van a 26.000 bizonyíték? Ki vizsgálta azokat? szakértők? Megtudnám ölni azokat akik látják a boszniai piramist de erőlködnek:nem, nem piramis!- mert a hivatalos történelem stb szerint nem lehet az, aki elfogadja, hogy az egy piramis az egy segg. Utálom akik ilyen bebetonozott agyúak, de az evolúcióval más a helyzet. Az evolúció lényege nem a közös ős, hanem a természetes szelekció, ezt Aranyi Lacival is hiába próbáltam megértetni. Maga Darwin is megértette, hogy ugyanaz a madár faj, két szomszédos szigeten a más környezet miatt küllemét tekintve, mely életbenmaradását segítette, generációkon át megváltozott, jó sok generáció után, nem öt perc alatt. Az evolúció lényege, hogy ami életképes azt megtartja, ami nem, azt elveti. Mi életképes? Ami az adott környezetben adottságai miatt életben tud maradni. Aranyi Laci szerint az alkalmazkodó képesség az állatban van, érdekes mód nem tud mindenki alkalmazkodni. Aki ma azt állítja, hogy az evolúció nem létezik, az nem csak, hogy a föld tahó vallásos amerikaiakkal kerül egy szintre, hanem megkérdőjelez egy olyan dolgot, ami szemmelláthatóan van, a belinkelt szövegektől hemzseg ez az oldal, ezekre érdemes figyelni.

Orangpendek 2010.01.28. 00:26:37

de abban egyetértek, hogy létezett egy prehisztorikus civilizáció, amelyet nem vettek bele a ma ismert történelembe. Tárgyi bizonyítékai nincsenek, de logikai bizonyítékok vannak.

Vándor 2010.01.28. 01:01:28

Orangpendek: A kreacionisták szerintem nem azt mondják, hogy nem létezik evolúció, hiszen ez baromság. Azt mondják, hogy az élet nem a semmiből jött létre, és hogy az ember sem valami egysejtűből fejlődött ki. Erre pedig nincs bizonyíték se pro, se kontra, tehát legalább ugyanannyi létjogosultsága van, mint az evolucionista elméletnek. Ősi civilizációkra pedig vannak tárgyi bizonyítékok. Nézd csak meg pl. Erich von Däniken A múlt megoldatlan rejtélyei c. dokumentumfilmjét, ebben több ilyet is felmutat.

Orangpendek 2010.01.28. 10:56:15

Én most ezt egy ilyen new new wave-es irányzatnak érzem, mindent újra gondolni stb , kell is mit de az evolúció az evolúció és szerintem mielőtt elkezdjük a tagadását vagy a védelmét, tudnunk kell mi is az. Természetes szelekció, ez a kulcs, minden más csak tévút. Ez az az egy dolog amit az ember a mai napig se képes felfogni, mert retteg attól, hogy a természet esetleg minket is lapátra tesz, hiszen nagyrészünk már képtelen az igazi természet igazi túlélésére, a fogyatékosoktól az üvöltöző csecsemőig, rengetegen halnának meg, ha holnap lekapcsolna az áram.

2012 Blog 2010.01.28. 11:03:38

Orangpendek: szerintem leírtam a cikkben, hogy az evolúció óriási csalása (amivel láthatóan téged is beetettek), hogy megfognak egy tényt (a fajok alkalmazkodnak, ezért ha a környezetük változik, ők is átalakulnak), és köréépítettek egy mesét, hogy ez az alkalmazkodási folyamat termelte ki a világon az összes fajt, egy közös ősből. EZ a darwinista evolúció. "Az evolúció lényege nem a közös ős, hanem a természetes szelekció" - az egy dolog, hogy te gyártottál magadnak egy saját definíciót az evolúcióra. Amiről te írsz egyébként, azt mikro- vagy horizontális evolúciónak hívják, a cikkben is külön kezelem, és ezt senki nem kérdőjelezi meg, a föld tahó vallásos amerikaiak sem, ugyanis ez tudomány: megismételhetően megfigyelhető-mérhető-dokumentálható-bizonyítható, laboratóriumban előidézhető. Ez az egész egy tipikus hazugság-sémája az Irányítóknak, a Holokauszt is így működik: megfognak egy bizonyítható tényt (voltak koncentrációs táborok és ott emberek haltak meg), aztán köréírnak egy mesét, és természetesen azt, aki ezt a mesét megkérdőjelezi, azt azzal vádolják, hogy annyira hülye, hogy nem látja a tényt, ami köré a mesét építették. Minden mítosznak van valóságalapja, az evolúciónak is, különben nem hinnének benne az emberek. "hol van ez a 26.000 hely? Ki számolta össze? Hol van a 26.000 bizonyíték? Ki vizsgálta azokat? szakértők?" - igen, szakértők, csak el kell hallgatniuk ezeket, különben elvesztenék az állásukat. Ne kelljen már mindent a szátokba rágni! Pl. "többszázmillió éves" szénbe ágyazott emberkéz alkotta tárgyakat egy google keresés találni. http://yecheadquarters.org/images/creation/doorknobs-clump.jpg

Darwin Bulldogja 2010.01.28. 17:30:17

Gratulálok, kedves szerző, még egy ignoráns divatfikázó ID-ióta, akinek böki a szemét az evolúcióelmélet, holott szemmel láthatóan még az alapvetéseit sem sikerült felfognia, amin annak tükrében, hogy eme cikknek csúfolt irományban a vaskos csúsztatásokon és kapitális marhaságokon kívül mást nem nagyon olvashat, aki csak egy kicsit is konyít a témához, nincs is mit nagyon csodálkozni. Tudod amúgy ti kreacionista/intelligens tervezéses áltudós emberkék kezdtek már nagyon unalmasak lenni, mivel semmi újat nem tudtok mondani, mindig rendre ugyanazt szajkózzátok, károgtok, temetitek az evolúciót, úgy állítván be a dolgot, mintha valamiféle tudományos forradalom lenne készülőben, ami majd megdönti az általatok annyira megvetett elméletet (kíváncsi lennék milyen érzelmi és pszichológiai okai lehetnek ennek a fölöttébb heves gyűlöletnek - vajon a kvantumelméletre, káoszelméletre, relativitáselméletre, stb, miért nem harap rá soha a magadfajtátok?), persze a "rideg" valóság az, hogy komoly tudományos körökben az evolúció már mintegy 120-130 éve nem képezi vita tárgyát. A legviccesebb az egészben persze mégiscsak az, hogy te, és a bólogatójánosok, akik éltetik a hasonszőrű irományokat (lévén, hogy még a cikkírónál is gyakorta alulinformáltabbak) ugyan tagadjátok, vitatjátok és kritizáljátok az evolúcióelméletet, ám a számotokra szomorú tény, hogy ténylegesen és tételesen megcáfolni, és egy jól bizonyítható és tesztelhető alternatív hipotézist felállítani még soha egyikőtöknek sem sikerült. Vajon miért? Lehet tippelni. Üdvözlettel, egy biológus. u. i. Akit mélyebben érdekel a téma az javaslom olvasson inkább _valódi_ tudományos cikkeket felvonultató blogokat, mint pl. ez: http://criticalbiomass.freeblog.hu/ (Különösen ajánlom figyelmébe mindenkinek az Áltudományok ÉRTEM-vita témában írt bejegyzéseket.)

2012 Blog 2010.01.28. 17:47:46

Természetesen a fenti hozzászólás kitörlést érdemelne, mivel képtelen volt az állítólagos "biológus" a mondanivalóját bármilyen érvvel alátámasztani; szegénységi bizonyítványnak hagyom itt. "vitatjátok és kritizáljátok az evolúcióelméletet, ám a számotokra szomorú tény, hogy ténylegesen és tételesen megcáfolni" - érdekes, hogy a vitatást és a kritizálát ellentétbe állítod a cáfolat hiányával, noha abból következik; nyilván egy megcáfolt elmélet nem képezné vita tárgyát. LOGIKA, ez az, amit szűkösen mért számodra az Evolúció... Egy dolgot hadd emeljek ki: "egy jól bizonyítható és tesztelhető alternatív hipotézist felállítani" - az evolúció minden, csak nem jól bizonyítható, sem tesztelhető. Ahogy a kreacionizmus sem az. Még egyszer: ha bármelyik az lenne, a vita már eldőlt volna. "komoly tudományos körökben az evolúció már mintegy 120-130 éve nem képezi vita tárgyát" - így van, mégpedig azért, mert aki kételkedni kezd benne, azt kihajítják eme körökből. De még ha nem is így lenne, a többségi vélemény nem indikátora egy tétel igaz voltának - a tudomány nem működhet demokratikus alapokon. "vajon a kvantumelméletre, káoszelméletre, relativitáselméletre, stb, miért nem harap rá soha a magadfajtátok" - tényleg, ez érdekes kérdés, vajon miért? Miért van az, hogy a természettudománynak mindig ugyanazt az 5-6 tételét támadják szerte a világon? Lehet, hogy probléma van ezekkel?... A további hozzászólásokat részedről törölni fogom addig, amíg nem látunk "azért hülyeség, MERT" vagy ehhez hasonló szófordulatokat tartalmazó mondatokat - tudod, ÉRVEKET.

Vándor 2010.01.28. 20:37:47

Darwin Bulldogja és mindenki más: ha csak személyeskedni tudtok, akkor nem sok értelme van ide írni. Egy vita attól lehet vita, hogy érveket-ellenérveket sorakoztatunk fel.

Appassionato 2010.01.28. 22:13:43

Nos, nem vagyok szakértő, nem tanultam a dolgot, de érdekel a téma. Azok a kérdések, amik felvetődtek a cikkben az evolúció gyenge pontjairól érdekfeszítőek és utánaolvasásra ösztönöznek...tehát hasznosnak találom, bár ezzel együtt az egyik elmélet gyengéje nem győz meg a másik igazáról. A múltat kutatni nehéz ügy, mert senki sem volt ott, csak hipotéziseket gyárthatunk fosszíliák, esetleg megfigyelések által. Ám ezek csak apró töredékei a múltnak.. a mérések lehetnek pontatlanok .. a kísérletek lehetnek eleve rosszul előidézettek stb. Szerintem az úgynevezett "tudomány" nagyon fiatal (néhány száz éves) ; nagyon keveset tudhatunk még a minket körülvevő világról.

Diodara 2010.01.28. 22:22:11

Lefordítom Darwin Bulldogját: mocskok vagytok, mert folyamatosan csak mocskolódtok. Érdemes lenne néha forgatni a szentírást... vagy a izé, tankönyvet, mert nem tudtok semmit. Semmit nem tudtok. Mocskok vagytok.... blablabla... az érveitek is mocskosak. Meg ti is. Utálom ezt az agyatlan bandát. Mindig csak bólogattok és azt hangoztatjátok, amit hallotok. Mocskosok...

András 2010.01.29. 12:21:00

Kedvtelen darwin bulldogja! Írásodból már egy olvasni tudó alsótagozatos is kilogikázza, hogy vagy el sem olvastad az "irományt", vagy egyetlen betűjét sem fogtad fel. Könyörgöm, oktass minket, szomjazunk a tudásra! Válassz ki egy tetszőleges állítást a cikkből, és magyarázd el, MIÉRT nem úgy van? (huxley meg egy PÖCS volt.)

27 2010.02.04. 06:39:39

Filmajánló, most találtam, nem láttam még www.imdb.com/title/tt0974014/ Creation (2009) "English naturalist Charles Darwin struggles to find a balance between his revolutionary theories on evolution and the relationship with religious wife, whose faith contradicts his work."

lololok 2010.02.04. 12:10:06

Egy _valódi_ biológus, _valódi_ agy nélkül. Ezt hogy magyarázta ki a Darwin?

Szeter 2010.02.04. 19:01:47

"mivel semmi újat nem tudtok mondani, mindig rendre ugyanazt szajkózzátok..." Darwin, mert ti aztán tudtok újat, hehe... Minap hallottam a nagy Attenborough saját szájából, hogy a szarvasok visszamásztak a tengerbe és bálnákká változtak... (persze előtte még halkorukban kimásztak a vízből, hogy szarvasok legyenek). Ha te ebben tudsz hinni, gratulálok! Mellesleg cáfolatot éppen 2012 írásában is találsz, a tiédet viszont többen is hiányoljuk itt. De jó szokás szerint a nagy megmondóknak második, érdemi körre már nem szokta futni. És még valami: attól, hogy esetleg nem kapsz helyette egy másik "bizonyítható" elméletet, az evolúció még nem válik ténnyé...

27 2010.02.05. 13:12:43

href.hu/x/bezd

Alienexperiment 2010.02.06. 00:03:29

Most olvastam a kommenteket a 2012blog evolúció-I.D. írásánal, hogy: A kutya szemfehérje is az emberhez való alkalmazkodás miatt alakult ki. (Még a emberszabású majomnál sincs ilyen, pedig közelebbi rokon.) Megint a zufók jutnak eszembe, ugyanis egyetlen egy típusnak van szemfehérje, (ami szinte 100%-osan normál embernek néz ki) az összes többinek egyrészt nagyobb a szeme (ferde metszésű is) másrészt nincs szemfehérje. Ez vajon mit jelent? Miért jó az vajon, hogy van szemfehérje? (szemmozgás/szemkontaktus jobban látszik?) Az óceános sótartalmának elvileg csökkenni kellene, mert folyamatosan megy bele a sok édesvíz az olvadó jégből, fosnak is , hogy ha leáll a Golf-áramlat, akkor az angolok megfagynak. De he mégis nő, akkor valami külső beavatkozás lehet? Állítólag valami NASA kutató (műhold segítségével) felfedezte, hogy a Földre KÍVÜLRŐL folyamatosan érkezik VÍZ. (valami több méteres gömbök jöttek be a kívülről a műholdképbe, és amikor megnézték infrában (vagy UV-ben) akkor látták, hogy víz) A csökevényes szervek azok nem azért csökevényesek mert DIREKT tették azzá, hogy ne tudjuk használni őket? (5 érzékszerv maradt a 6-7-8-ból?) Ha Darwin tudott volna a molekuláris gépek létezéséről, akkor nyilván nem azt mondta volna, amit mondott, max. annyit, hogy adott fajon belül lehetnek változatok, de egyik fajból soha nem lesz másik, a kialakulásról nem is beszélve. Valaki írta a hópehely kialakulását, ahhoz VÍZ kell, (állítólag csak a természetes víz) aminek ritka különleges tulajdonságai vannak, meg 1db porszem, amiből kiindulva kialakulhat a hópehely, és mivel minden porszem különböző, ezért minden hópehely is az. Alienexperiment

lololok 2010.02.06. 00:19:49

Milyen az a természetes víz? Megfelelő körülmények között a legtöbb ismert anyag képes hasonló fraktált struktúrában kristályosodni. A kristályosodáshoz nem feltétlenül kell szilárd csíra, csak nagyban csökkenti a folyamat megindulásához szükséges energiát.

Alienexperiment 2010.02.06. 15:01:30

Az a víz a természetes, ami a körforgásban a megfelelő oldalon van, pl. a leesett eső, ezt lehet használni, a desztillált+ioncserélt víz állítólag nem ugyanúgy viselkedik, ezek még nagyrészt ismeretlen tulajdonságok, egy M.I.T. szabadegyegyetemi előadáson láttam, hogy miket lehet a vízzel csinálni: http://www.youtube.com/watch?v=RQX8I9ZWtPQ&feature=related Rá lehet keresni: hi voltage from water drops (nincs magyarázata egyelőre, vagy csak hivatalosan nincs, a hadsereg laborjaiban már régen használják, csak mi nem tudunk róla) Alienexperiment

lololok 2010.02.06. 20:23:56

Ez a Kelvin generátor, általános iskolában tanítják jobb helyeken. Ezt minden elektromosan tölthető anyag tudja, nem csak a víz. Ha emlékszel még az érettségire (ha megszerezted egyáltalán), ez a tétel a töltés szétválasztás vagy hasonló néven futott. A Kelvin generátorral kapcsolatban nem az a gond, hogy nem tudják, hogy hogyan működik vagy nem értik vagy eltitkolják. Hanem az, hogy nagy feszültségű szikrákat lehet vele előállítani, nem munkába fogható áramot. A max. feszültség a két golyó között valóban 10-20 kV, a szikrázáskor átfolyó áram viszont csigafasznyi. Összességében így a teljesítmény is csigafasznyi. Alienexperiment, te tipikus példája vagy a hülyegyereknek, aki a tévébe lát egy dolgot, amit nem képes felfogni és azonnal a hadsereg titkos kísérleteiről kezd el hadoválni. Vagy arra gondoltál, hogy MIT és akkor biztos tuti titkos szuperfejlett technológia? A prof az egész előadásban általános iskolai fizikáról beszél, az utolsó 5 percben meg felvillantja a Kelvin generátort. Semmi extra nincs benne. A Van der Graaf generátort ismered? Az még sokkal tutisabb szupertitkos tértechnológia, amit eltitkolnak, hogy ne tuggyá róla, hogy neked tök rossz legyen (a tantermekben persze ott van). Hi voltage!

lololok 2010.02.06. 20:27:09

Az nem tűnt fel, hogy az 50 percben mindegyik amcsi nebuló üres tekintettel bámulja a prof előadását? Aztán a prof az óra végén házi feladatnak kiadja nekik, hogy adjanak magyarázatot a Kelvin generátor működésére. Gondolod, hogy first gradereknek kiadnák házinak ha annyira szupertitkos lenne? De most komolyan...

2012 Blog 2010.02.07. 10:50:25

A szeniorátus elvét ne fokozzuk végtelenségig, törzsolvasóknak is illik bizonyos alapszabályokat betartania.

Alienexperiment 2010.02.07. 11:37:54

Lol a neved, de téged sem az eszed fog a sírba vinni: A Van de Graf generátort is előhozza a prof (te hülyegyerek) és ő sem tudja a magyarázatot (majd te) csak a jelenséget írja le: HA BELÜLRŐL adogatjuk a zelektronokat, akkor azok MIÉRT vándorolnak a KÜLSŐ FELÜLETRE és ezáltal MIÉRT LEHET többszörös feszültségre feltölteni a gömböt? Ugyanez a helyzet a vizes nagyfesz szikrával, magyarázatot hallhatnánk, mert a jelenséget (nagyfesz szikra) látjuk, már az óvodában ezzel szórakoztunk. Lol (sőt lolololol) Lehet ,hogy az M.I.T.-n kellene oktatnod, ahelyett, hogy itt okoskodsz. (nagyfesz szikra ÉRTELEMSZERŰEN kV-os, és u-mA, de akkor is érdekes a jelenség, és akkor is kellene rá magyarázat) a vízről is lehetne egy külön post, mert a sok önjelölt nagyonokos azt hiszi, már mindent tud, közben még mostanában is jöttek olyan újabb kutatási eredmények, hogy egy pohár vízben olyan folyamatok játszódnak le, amiről eddig fogalmunk sem volt, megyarázni meg főleg nem tudjuk: folyamatosan bomlik fel a H2O és lesz belőle H3O+ és OH-, majd ebből újra H2O, -bizonyos frekvenciával- a H atomban a proton imbolyog -wobbling- biz.frekvenciával, ill. egy csomó H2O kapcsolódik össze fürtökké, amik szintén cserélik egymást biz.frekvenciával, miközben a 2db H is forog az O körül, stb.. Ha ezt mindet értenénk, akkor Stanley Meyer vízbontóját -rezonáns , unipoláris nagyfesz, kis áram- 5perc alatt újra lehetne építeni. Alienexperiment

Alienexperiment 2010.02.07. 11:41:45

Itt egy kis ábra, érettségivel rendelkezők is megnézhetik: http://www.johnkyrk.com/H2O.html (a kis oldalra fektetett 3szöggel indul!) Alienexperiment

2012 Blog 2010.02.07. 13:23:58

"egy pohár vízben olyan folyamatok játszódnak le, amiről eddig fogalmunk sem volt, megyarázni meg főleg nem tudjuk: folyamatosan bomlik fel a H2O és lesz belőle H3O+ és OH-, majd ebből újra H2O, -bizonyos frekvenciával- a H atomban a proton imbolyog" Hát én beszarok rajtad, te tényleg nem jártál általános iskolába?

2012 Blog 2010.02.07. 13:33:27

Na akkor egy kis elemi kémia: Nem a H-atomban imbolyog a proton, hanem a H atom egy proton és egy elektron, amelyik az elektronját hátrahagyja, így lesz az egyik H2O-ból OH-, a másikból meg H3O+. Így csak egy protont adogatnak ide-oda a vízmolekulák, amiről legalább 100 éve tudnak. Ha deutérium van az oxigénen, az másképp viselkedik (arra már nem emlékszem, hogyan), ezért nem oltja a szomjat a deutériumos "nehéz víz", mert az agyban a vér víz-só arányát mérő receptor valójában vagy a H3O+-t vagy az OH--t nézi, mert a H2O kurvára semleges kémiailag. Hogy miért csinálja ezt a víz? Azért, mert minden energiaminimumra törekszik a világon (Persze jelen esetben hiába.) A szódavízben is szupertitkos módon a H2O és a CO2 oda-vissza alakul H2CO3-má. Bővebben: http://en.wikipedia.org/wiki/Le_Chatelier%27s_principle Az egyik érdekesség ezzel kapcsolatban, hogy egy vízcsepp perpetuum mobile, vagyis mozgásban találja meg a relatív entrópiáját, nem hőben.

lololok 2010.02.07. 13:39:06

No komment. Disszociációs konstans, általános iskolai kémia, sav-bázis elmélet, hidrokomplexek... Ha érdekel a Kelvin generátor régóta ismert (Lord Kelvin óta, pontosan) működési elve: http://en.wikipedia.org/wiki/Kelvin_water_dropper Bár ezt is a titkos zsidó hadsereg szerkeszti. Egyrészt a hülyegyerekezésért elnézést kérek, másrészt: Egy közeli ismerősöm évek óta foglalkozik vízbontóval üzemelő autó készítésével. Sem a Meyer-féle, sem egyéb elven működő csodagépet nem sikerült eddig reprodukálnia. Azok a dolgok egyszerűen nem működnek. Magyarországon élnek olyan emberek, akik ilyesmivel foglalkoznak és el is adják az ötleteiket. Mi annak idején sokukkal találkoztunk, de hiába: bebizonyosodott, hogy mindannyiuk csaló. Ezek a hype-olt találmányok tehát - TAPASZTALATOM szerint - nem működnek. "amiről eddig fogalmunk sem volt, megyarázni meg főleg nem tudjuk" A dolgokat általában időközben fedezzük fel. Amiket itt felsorolsz, már egyik sem új felfedezés (értsd: száz évnél öregebbek). Oké, a kvantumfizikai rész az igazából a QED óta számít megmagyarázottnak (30-40 éve kb.). Harmadrészt, van MIT-s ismerősöm. Az MIT a világ első számú műszaki egyeteme. Ahol egyébként ugyanazt tanítják, mint a világ összes műszaki egyetemén, csak jobb körülmények között, elismertebb profok.

lololok 2010.02.07. 13:49:36

"ő sem tudja a magyarázatot" Hogy MIÉRT viselkedik úgy a töltés, ahogy, arra Isten tudja a magyarázatot. Mi emberek maximum elméletekkel jósolni tudjuk a jelenség kimenetelét. Az említett Feynman is leírja a könyvében, hogy nem keresi a miérteket a fény viselkedésére, csak az elméletet állítja fel, ami bizonyos definíciós körben ellentmondásmentes, lehetőleg minél teljesebb körű és a dolgok eredménye pontosan számolható vele. Isten útjait pl. Newton, Helmholtz, legutóbb meg Einstein fürkészte nagy erőkkel. A mai tudomány már nem erről szól. Alienexperiment, egyébként melyik egyetemen dolgozol?

Vándor 2010.02.07. 14:36:06

2012blog: Lassan időszerű lenne kirakni valami házirendet:) Ne süllyedjünk már odáig, hogy egy vitában személyeskedni kezdünk, azt mindenki tud, és ettől még senkinek sem lesz igaza. Ha valaki túl naiv, túl sok hülyeséget hord össze, és mindent elhisz, amit el akar hinni, még nem kell lehülyegyerekezni, finomabban is lehet terelgetni a helyes irány felé:) Alienexperiment: Nekem úgy tűnik, átestél a ló túloldalára. Mindent feltétel nélkül elhiszel, amibe van egy kis összeesküvés. Ez semmivel sem jobb, mint a kőmaterialista gondolkodás. Próbálj kicsit objektívebb lenni, ez a kulcsszó:). És ezt most ne baszogatásnak vedd, csak jótanács!

2012 Blog 2010.02.07. 15:31:42

Lesz házirend hamarosan, az új projecttel és teljes újratervezéssel, újrastrukturálással együtt. 2012 Blog 2.0... :)

Krtkopes 2010.02.09. 20:23:11

Ez szép meg jó de arra nem gondoltatok hogy a gén-tudomány ki tudja mutatni az egészet,bizonyitani?Már van rá bizonyitééék,hülyeségeket irtok mivel a GÉNEK KIMUTATJÁK!Ők nem hazudnak,ha 79 százalékos rokonságunk van valamilyen moszatal akkor az szerinted mi ha nem evolucio bizonyitéka?(tudom isten meg irányitok de vmi normalisabbra gondoltam)

2012 Blog 2010.02.09. 20:33:42

Van a tény, meg van a tény értelmezése. Az evolúció esetében (és sok más tudományos esetben is) a kettőt összemossák. Tény, hogy genetikai hasonlóságok vannak. Az evolúció hívője közös ős bizonyítékát látja ebben, a tudatos tervezés hívője (vagy tudója) közös tervező bizonyítékát. Egy Škoda 120-nak és egy Škoda 105-nek hány százalékban azonos a felépítése? Ez azt jelenti, hogy mindkettő egy trabantból fejlődött ki 60 millió év alatt?

Krtkopes 2010.02.10. 20:12:52

Igaz viszont azért egy gépet amit egy ember készitett és tudjuk is bizonyitani nem teljesen jó egy olyan dologhoz hasonlitani amit sajnos nem tudjuk hogy mi alkotott vagy hogyan alkotódott(szép magyarsággal).De például hogy vissza lehet vezetni minden élőlényt egy közös ősre az szerintem eléggé jó bizonyiték az evolúcuió számára.Lehet hogy nincs evolucio és isten teremtett mindent de most komolyan ha hideg logikával gondolkodunk akkor az evolucio tökéletesen logikus dolog még azé isten semmivel sincsen alátámasztva.

2012 Blog 2010.02.11. 11:23:30

"ha hideg logikával gondolkodunk akkor az evolucio tökéletesen logikus dolog" - szerintem meg nem, és a cikk arról szól, hogy miért nem. "azé isten semmivel sincsen alátámasztva" - Kivéve, hogy itt vagyunk. Feljebb írtam, nyilván nem olvastad el az összes kommentet, hogy az univerzum létezésére csak két lehetséges magyarázat van Isten nélkül: az egyik, hogy a semmiből jött létre, a másik, hogy mindig is létezett. Az első magyarázat ellentmond az energiamegmaradás törvényének, a második a termodinamika II. törvényének.

Krtkopes 2010.02.11. 18:31:07

Vagy talán csak nem tudjuk felfogni mert az agyunk nem fejlődött még ki eléggé hozzá.Am meg ezek földi törvények kitudja hogy a körülöttünk lévő gigantikus térben ezek hogyan változnak.Isten talán létezhet de azt valahogy érzem hogy mind a kereszténység mind a többi vallás nagyon nagyon messze van az igazságtol,inkább olyan néphülyitésnek néznek ki.Maximum a keleti vallásokban van logika de ott gyakran nem is emlitik a kifejezett Teremtő elnevezést vagy kerülik.

2012 Blog 2010.02.11. 18:36:58

A vallások valóban nincsenek fedésben az igazsággal, erről szól az Úr és az Atya című bejegyzés...

Alienexperiment 2010.02.12. 14:36:08

A VÍZBONTÁSRÓL: sajnos itt (a bolygón) mindenki hülye, (tényleg, a katonák meg titkolóznak) nagyon kevesen tudtak alkotni, ezek közül az egyik Meyer, és még páran :Zigouras, Dr. Yull Brown, Dingel, Boyce, EZ TÉNYLEG K*RVAKEVÉS a 6milliárdból, de mert neked és az ismerősödnek nem sikerült, ezért nem is lehet? Én igazából lesz*rom, hogy a fizika/kémiakönyvekben mit írnak, mert SZERINTEM keveset tudunk, és azt is rosszul. Azt azért még megjegyezném, hogy Dr, Konstantin Meyl -egyetemi tanár- azért be tudja mutatni, hogy TESLA nem hazudott, amikor a Hertz féle és egyéb rádióhullámokról beszélt, mert tényleg nem úgy viselkednek a rezonáns LONGITUDINÁLIS hullámok, mint amit mi most mindenhol használunk, azok ugyanis TRANSZVERZÁLISOK, ez is ismert 100éve, de mégsem tudjuk megmagyarázni, az egyiket használjuk, oszt annyi. Na ez lehet a vízzel is, és a felsoroltak rájöttek pár dologra, érdemes Meyer előadásait meghallgatni, ott magyarázza is, lehet, hogy rosszul, de más nem fogja. Szerintem pl. az energiamegmaradás az csak elemekre érvényes, vegyületekre nem, és ha rájössz, hogyan bontsd szét minimális energiával, akkor + lesz a mérleged. (csak neked, mert a természet utána többet dolgozik, hogy helyreállítsa, pl. a víz elpárolog, majd amikor újra lejut a talajra, akkor kezdődik elölről az egész körfolyamat, amiből ki lehet venni energiát) Meyl videó : http://video.google.com/videoplay?docid=-4615804709108706714# A vízzel kapcsolatban érdekelne a DIPÓLUSMOMENTUM -miért annyi amennyi, stb- de nem nagyon találok róla anyagot, aki tud címet tegye már be. Alienexperiment

Alienexperiment 2010.02.12. 14:46:50

Ha már írta valaki, hogy a VÍZMLEKULÁK állandó mozgásban vannak, (ésmég bomlanak és újraegyesülnek is közben) ennek van egy (igazából 3) frekvenciája, ezt MEGFELELŐ hullámformával, egyfajta üregrezonátorban minimális energiával fel lehet bontani, van mechanikus "vízdaráló" is, ami jó beállítás esetén 100% feletti hatásfokkal alakítja gőzzé a vizet. http://www.youtube.com/watch?v=K6fxWMA7STo&feature=PlayList&p=07AA3F04F0574601&playnext=1&playnext_from=PL&index=25 Alienexperiment

Alienexperiment 2010.02.12. 15:10:27

A H atom imbolygásról: Sorry , de nem tudod miről beszélek, a proton nem úgy működik erős mágneses térben, mint normál esetben, a WOBBLING effektust használják ki az MRI képalkotásnál is: (nem a bomlásról és újraegyesülésről beszéltem, az más, semmi köze az atommag imbolygásához) Az meg pont véletlen (vagyis nem) hogy a víz egyik része az egy olyan elem, aminek1db protonból áll az atommagja. http://www.physics247.com/physics-tutorial/electromagnetism-mri.shtml Igazából sokmindent az óvodában tanultam, csak közben elfelejtettem:) Alienexperiment

lololok 2010.02.12. 18:26:40

Alapszabály: sose olvass Egely-t, ha be vagy spurizva. Nincs értelme ilyeneken vitatkozni. Más megpróbálni megépíteni a gépet, meg rákeresni youtube-on.

Alienexperiment 2010.02.13. 16:42:30

Egely-t még elő sem vettem, egyébként jól jellemzi a magyarisztáni viszonyokat, hogy őt idézik, mint rossz példát? Évekig olvastam, néztem angol nyelvű anyagokat, utána hallottam, hogy Egely is benne van a témában, de ő elméleti oldalról próbálkozik, az szerintem a nehezebb, mert egyszerűen HIÁNYZIK egy csomó tudás hozzá, nem véletlenül. Nem itt tartanánk (nem tudnának itt tartani bennünket) ha az oktatás nem ilyen szinten lenne, de TESLát sem bírták elfogadni. (csak azért nem halt meg , mert inkább használták a tudásának egy részét, egy ideig, utána meg kiszorították a közismertségből) Alienexperiment

seh 2010.02.13. 22:52:29

Egy terhes anyuka hasaban ket novekvo ikergyerek az elet nagy dolgairol beszelget: "Mondd, szerinted van elet a szuletes utan?"

ünnephegy 2010.02.24. 08:47:00

Ahogy elnézem, két párhuzamos vita fut a szálon, az egyik az evolúció kizárólagossága versus alternatíva-léte vonalon (azaz, hogy az evolúció minden kétséget kizáróan bizonyított és kizárólagos elmélet-e, vagy egy ugyanolyan sulyú ill. kombinálható megoldási lehetőség a kérdésre, mint más elméletek), a másik a tudományos módszertan. Nos ez utóbbival kapcsolatban meg kell, hogy jegyezzem, bár a (talán Blue) módszertanról leírtak valóban a tudomány ars poeticajaként léteznek, de a gyakorlatban nem realizálódnak. Azaz a tudományos viselkedés elméletének és gyakorlatának kapcsolata analóg mondjuk a római katolicizmus elméletével és gyakorlatával. Erre talán a legjobb példa a régészet-, történelem- és nyelvtudomány szenthármassága és "eredményei" a gyakorlatban (egy-egy "már régóta nem vitatott" nyelvtudományi hipotézist a régészeti ellenbizonyítékokkal sem lehet cáfolni), illetve a tudomány-áltudomány vita, melyben meglehetősen spontán kerülnek ilyen vagy olyan minősítés alá bizonyos területek (ilyen meglepő "tudomány" pl.: politika, közgazdaság). A rögvalóság az, hogy a tudomány a gyakorlatban éppúgy hajlamos a misztikumra, és személyes egzisztenciáknak, illetve gazdasági és politikai érdeknek megfelelően "alakulgatásra", mint bármely más vallás, egyház. A jelen bejegyzésben felsoroltak bizonyítására igényel-e valaki kútfő felsorolást?

GF 2010.04.23. 15:36:11

Érdekes és tartalmas írás. Lehet folytatni? Véleményem szerint az evolúció kontra értelmes tervezettség vita nem annyira vagy-vagy, hanem "is-is, de milyen határokkal" oldható meg teljes körűen. Szinergikusan. Ennek a megoldásnak az alapját a mikrovilág legújabb felfedezései, a fehérjékből álló rendszerek izgalmas automatizmusai kínálják fel (többek között az immunrendszeré, a bakteriális csillók működési rendszeréé (IFT), valamint a legszaporább faj, a baktériumok "lekövetése" a változásaikkal kapcsolatban. 2010. április 23. 15:27:11 GF [email]

Fodor 2010.06.20. 17:56:55

Sziasztok! Ha lehet egy pontosító jellegű meglátás-bár nem ismerem az utolsó témába vágó elméleteket-a(z óriás)kígyóknál található lábcsökevények nem a jövő,hanem a múlt gyíkféléjét sejtetik.Eszerint a közelítés szerint a láb funkcióját vesztette az új élettereken(föld alatti üregek,járatok) ahová a kígyók ősei kerül(het)tek.Lábatlan gyíkfélék is léteznek(kuszma,seltopuzik),nekik is vannak lábcsonkjaik. Főleg sivatagi környezetben élő gyíkfélék közt lehet találni kígyózó mozgással is közlekedőket,kik ilyenkor testükhöz szorítják lábacskáikat. Nem kurvaokosságból írom,csak ha-amúgy nagy örömömre-szembe vizelünk a viharral,akkor azt úgy tegyük,hogy ne fújja vissza a szél... Másfelől kutatásotokért le a kalappal és nagy köszönet! Minden jót!

elbunda 2010.09.13. 19:56:26

Na ,ilyen választ kaptam: "A vírusok mutációja és villámgyors alkalmazkodása eleve egy megdönthetetlen pillére az evolúciónak" Erre mit mondjak? Belefér a mikro-evolúcióba? Elvileg ugye egyre erősebbek tudnak lenni ezek a vírusok, ellenállóbakká tudnak válni.. mi a helyzet szerintetek ezzel? :D (Azért ez a megdönthetetlen pillér elég nagy túlzás; érdekes jelenség,annyi szent)

M.A. 2010.09.13. 20:19:58

Ez a válasz a szokásos játékot játssza (nyilván a válaszadóba beleverték az egyetemen): megfogja azt, ami bizonyítható (mutáció, alkalmazkodás), és azt mondja, hogy ez itt az evolúció, és ezzel bizonyítva van az is, hogy a vírus emberré tud fejlődni évmilliók alatt. Egyébként a vírus nem is életforma. A hordozó életforma "része" tulajdonképpen. Tehát ha tud úgy mutálódni a vírus, hogy már nem is ember vagyok tőle, akkor lép ki a horizontális átalakulás tartományából.

elbunda 2010.09.13. 20:38:11

Pontosan. Viszont időközben cáfoltam az iménti állítását*,jött egy újabb : "Szerintem eléggé egyértelmű jele még az evolúciónak, hogy az emberi embrió végigjárja a korábbi fejlődési szakaszokat 9 hónap alatt (a szedercsíra formától a halon át (mármint nem formájában, hanem pl. véredényrendszerének fejlettségében) egészen az emlősökig), illetve hogy dns-ünk java korábbi fejlődések maradványa, megegyezik más emlősökével 90+%-ban, de használaton kívül van." Ez a véredényrendszer új, és a DNS-es "90%os azonosság csak használaton kívül" is új volt. Wtf, mikkel rukkolnak elő. *Azért megjegyzem neki amit írtál

Vándor 2010.09.13. 22:41:18

Van egy critical biomass nevű oldal, ami az intelligens tervezettséget hirdetők "miatt" jött létre. Ott elég sok vitát lehet olvasni a témában, de nekem eléggé úgy tűnik, hogy elbeszélnek egymás mellett, meg sok a személyeskedés is...

Vándor 2010.09.13. 22:41:46

Ja, a cím: criticalbiomass.freeblog.hu

Inlakesh 2011.09.24. 20:58:38

Egy kis szójáték így estére: evolu-CIONISTA:D

Inlakesh 2011.12.05. 21:43:40

És akkor jöjjön egy kézenfekvő összeesküvés elmélet: miért épp a 2012 blogra kerülnek ezek a szemetek? Lehet, hogy az a célja valakinek, hogy tönkretegye a blogot? :D

teGergő 2011.12.05. 23:19:36

Még a fórum megjelenését is "megpiszkálta" egy túl hosszú linkkel... :P A kérdés pedig bennem is felvetődött már: Csak a 2012 Blogon jelentkezik ez a fajta "probléma"? (Na majd erre fel mindjárt megtudhatom a sajátomon... :P)

spike 2011.12.06. 00:30:05

emjé: az már egy másik kérdés:) nem, nem csak ezt a blogot támadják, szétszóródnak a neten, valószínűleg zombi gépek szórják őket. fórumokon témát nyitnak, és ahova csak írni lehet írnak. ingyenreklám.

cath 2012.01.25. 09:08:49

nemteljesen off- ha már itt témánál vagyunk. Vajon az milyen szelekció kapcsán alakult úgy, hgy az emberen csak a fején és ama bizonyos szaporítószervei fölött "maradt meg" az "állati" szőr. Nem viccből kérdeztem, kb olyan mintha mindenhol máshol nem kellene ez a védelem (holott kell mert hordunk helyette ruhát), ezen a két helyen viszont makacsul mindenkinek nő és nő a szőre, amig az x centit el nem éri (ezért olyan mint az állatok bundája, hiszen ha nem vágod le ezer évig akkor is csak bizonyos hosszúságra nő meg, mintha tudná, hogy mekkorának kell lennie - ahogy az állatok bundája se nő "túl" ha neki mész borotvával a macskádnak, hanem pont akkorára nő vissza mint volt...) ON: Abban egyetértek, hogy a természetes avagy mesterséges szelekció az evolúció lényegét tekintve mindegy. Az ajánlott könyv címe ismerős (olvastam? vagy olvasni akartam?) Mindenesetre nekem furcsa, hogy fajon belül ennyire működne, hogy most csak ettől egy kis csoport ki akarja nyírni a7 milliárdot. A túlélés szinte mindig FAJok közötti szinten szokott háborúhoz vezetni nem a fajon belül, azaz inkább mintha ez a kis csoport más faj lenne, mint a többi 7milliárd, akik felzabálják a bolygót (ami nem is igaz mert pont a "fejlett" rész, a világnak kb 1/5-e az amelyik "felzabálja"-elhasználja a bolygó mindenféle erőforrásait a nagy tömeg elől....)

2012 2012.01.25. 11:35:27

Evolutionist kommentjét átolvastam. Sajnos anélkül szólt hozzá, hogy előtte értő olvasással elolvasta volna a bejegyzést. Úgyhogy búcsút vettünk tőle.

Jagger 2012.01.25. 11:37:05

Evolutionist az jó dolog, hogy ide tévedtél, és hogy megakadt a szemed egy ilyen fontos témáról szóló cikken, el is olvastad, reagáltál is. Amit leírtál az logikus, végiggondolt egész jól alátámasztott, viszont az alapja nem más mint minden más információnak pl. ezen a blogon, mégpedig a hit. Olvastál nagyon jó dolgokat, érveléseket, amiket vagy elhiszel vagy nem, és magadban megpróbálod összerakni a képet a rendelkezésedre álló információk, és tudásbázis segítségével. Végső soron én is csak azt tudom neked mondani, mint az előttem hozzászólók, hogy kezdd a blog olvasását a legelső bejegyzéssel, és csak sorba haladj vele, vannak egymásra épülő írások, amikbe nem lehet csak úgy a közepétől belevágni. 1. bejegyzés: Terria és Lerzia meséje

Evolutionist 2012.01.25. 11:52:50

Kedves 2012! Örülök, hogy elolvastad amit írtam, annak már kevésbé, hogy töröltem. Azonban nagyon beszédes a hozzáállásod, hiszen ha fennthagytad volna az én "hibás" véleményemet, akkor mindenki okulhatna belőle, hogy milyen butaságokkal próbálom meggyőzni a többieket arról, hogy az evolúció létező dolog. Te pedig örülhetnél, hogy ismét van egy bizonyítékod arra, hogy nincs helyes érvelés a Te véleményed ellenében. Ebben a formában cenzúrázva a dolgot viszont látom, hogy nem igazán szereted, ha a veled ellentétes vélemény megfogalmazódik a kommentek között. További jó munkát!

2012 2012.01.25. 12:10:07

Mindenki, akit saját hülyesége vagy a házirend megsértése miatt törlök, arra szokott panaszkodni, hogy nem tűröm az ellentétes véleményeket... Ha átfutottad volna a bejegyzés által keltett vihar termékeként született párszáz kommentet, láthattad volna, hogy jó sok ellenvéleményt hagytam megnyilatkozni, sőt, válaszoltam is rájuk. A hozzászólásodban gyakorlatilag csupa olyan "érv" volt, melyekre az ellenérv eleve ott van a bejegyzésben. A horizontális evolúció nagyszerűségét kezdted ecsetelni az evolúció bizonyítékaként, pedig van róla egy külön szakasz, a rovaros-madaras példa pedig világosan megmutatja, miért nem tekinthető közös ős bizonyítékának genetikai vagy szerkezeti hasonlóság két faj között.

Vándorr 2012.01.25. 12:15:04

Ritkán van ilyen, de most spec. nem értek egyet Evolutionist kommentjének törlésével. Abszolút tisztelettel szólt hozzá a dologhoz, nem hülyézett le senkit, és szerintem kulturált vitát lehetett volna folytatni vele, amiből mindenki tanul. Oké, tudjuk, hogy "a blogon nincs demokrácia", de azért szerintem itt nem volt indokolt a törlés. Éjjel még én is reagáltam Evolutionistnek, nem tudom, így valszeg már azt sem látta, mert törölve lett. A "nincs kedvem vitázni->törlöm a kommentet" hozzáállás pedig nagyon el tudja hitelteleníteni a szerzőt az emberek szemében, bármelyik oldalon is álljon.

emjé 2012.01.25. 12:50:22

A blogon: "Náczifasiszta diktatúra van, alapvetően azt a hozzászólást töröljük, amelyiket kedvünk van."

2012 2012.01.25. 13:31:03

Az nem vita, hogy magamat ismételgetem, mint a papagáj. A házirend tiltja a write-only módot.

Inlakesh 2012.01.25. 17:01:12

Én egyből megmondtam neki, hogy Bálint nem fogja ismételni magát. Igaz, akkor még csak józan paraszti eszemre hallgatva mondtam ezt, nem is jutott eszembe a házirend. Bálint: azért vicces lett volna, ha kitiltod magad a saját magad által fölállított házirend szabályának felrúgásáért. :D

teGergő 2012.02.07. 15:50:14

"Az nem vita, hogy magamat ismételgetem, mint a papagáj." Nem vita, de ebben az esetben nem is vitára van szükség, mert előfordul, hogy valakinek nem áll össze az egész annyira a fejében elolvasás után, mint neked (vagy olvasás közben nem tűnik fel minden kirívóan, ami márpedig benne van), és mire a végére ér még mindig kevesebb dolog maradt meg a fejében, mint amennyit leírtál. Ez velem is elő szokott fordulni. De ha a hiányzó részeket új megvilágításból megpróbálod újra felvezetni, rávilágítani, hogy "ott volt, csak átsiklott a figyelmed felette", akkor lehet, hogy jobban fog rögzülni mindaz, aminek rögzülnie kellett volna, csak az lemaradt. :) És talán mégiscsak jobb néhány kör futása után ráeszméltetni valakit mindarra, amire rá akartad, mintsem hagyni, hogy hülyén haljon meg. :) Persze mindig vannak olyan okostojások, trollok, akárkik (Alienek ? :P), akiknek magyarázhatod életed végéig, menthetetlenül értetlenek maradnak, de valaminek az újramagyarázása nem feltétlenül papagájkodás, előfordulhat, hogy végül mégiscsak előrébb jut az, aki valahol elakadt. Ennyiből pedig érdemes elkezdeni a "papagájkodást", sokkal inkább azt kell tudni megérezni, hogy mettől kezdve nem érdemes folytatni.

19682willem 2012.04.28. 01:12:45

Ez tetszeni fog :D http://videa.hu/videok/film-animacio/south-park-evolucio-evolution-mrs-garrison-0hcs4UdPdoXOMssS

Hesfeerenew 2012.05.22. 12:12:25

Polo Ralph Lauren est une marque de v¨ştements am¨Śricaine haut de gamme fond¨Śe par Ralph Lauren en 1967. D¨¨s 1969, une boutique Ralph Lauren ouvre sur la 3e avenue ¨¤ New York. En 1971, Ralph Lauren ouvre une premi¨¨re boutique sur la c?te Ouest ¨¤ Beverly Hills. Dix ans plus tard, en 1981, la marque se d¨Śveloppe ¨¤ l'international en ouvrant une boutique ¨¤ Londres. Aujourd'hui, les boutiques porte-drapeau de Polo Ralph Lauren se trouvent ¨¤ New York, Beverly Hills, Miami, Tokyo, Londres, Paris et Milan. Ralph Lauren se caract¨Śrise par une offre vestimentaire de tendance british ou c?te est des ¨Śtats-Unis. La marque propose pour les hommes une gamme de polos de toutes les couleurs ainsi que des chemises. Pour les femmes, la marque se sp¨Ścialise dans les tenues chics ou de soir¨Śe, mais aussi dans une mode plus l¨Śg¨¨re. La marque propose ¨Śgalement une ligne pour enfants. Toujours ancr¨Śe dans son inspiration anglo-saxonne, la marque s'est lanc¨Śe dans la d¨Ścoration, avec la marque RLHome. L'enseigne sponsorise Polo Ralph Lauren Pas Cherun centre contre le cancer ¨¤ Harlem. Le 13 juillet 2011, le groupe de d¨Śfense de lĄŻenvironnement Greenpeace annonce avoir trouv¨Ś parmi des ¨Śchantillons de v¨ştements Ralph Lauren (mais aussi chez d'autres marques comme Adidas, Lacoste, Puma, Nike), des traces d'¨Śthoxylates de nonylph¨Śnol (un perturbateur hormonal), qui sont ¨Śgalement rejet¨Śs dans les eaux chinoises et sĄŻint¨Śgreraient dans la cha?ne alimentaire notamment au travers des poissons]. variant5

Koszoyo 2012.05.22. 21:01:45

A képen levő kék csíknak is folyamatosan emelkednie kell, mert minden élőlényre vonatkozi ka fejlődés, a prédára és a ragadozóra is. Azaz ha antilop felfejlődik, gyorsabb lesz, a kékcsík marad, akkor ez azt jelenti ,hogy jól lehagyta a veszélyzónát és az oroszlán nem tartotta a lépést és kihalt. De tudjuk ,hogy oroszlánok vannak, így ez a kékvonal is a fejlődéssel növekszik lineárisan valószínűleg mindig csak enyhén lemaradva a hasznosságá törekvés alatt. Kivéve a tehén :D

Koszoyo 2012.05.22. 21:04:34

Bár végülis egy megcáfolható képről vna szó, különbség annyi, hogy úgy lett megfogalmazva, hogy a vonalat meg kell határozni. Ha nem mondtok ellent véleményemnek, akkor a görbe szó tlaán megfelelő és már tudjuk is ,hogy ugyanolynam értékben nő. Két vonal emelkedik felfele elvileg ez alapján.

2012 2012.05.26. 17:51:13

A hozzászólást a spambotok miatt tiltottam le (nem azért, mert nem bírom az ellenvéleményeket). Ha valaki szeretne valamit írni, a következő (a kormeghatározásos) bejegyzés alatt teheti meg.

2016.01.05. 17:37:55

de miért mindenki a darwin hülyeségeivel jön? az utóbbi pár 100 évben nem fejlődött azóta az evolúció tudomány?

dangbird 2016.01.05. 17:39:35

Lényeget tekintve nem változott semmi. A "mi történt évmilliók alatt"-sztori ugyanaz. A hogyanon finomhangoltak egy kicsit.
süti beállítások módosítása