HTML

A Játék Neve: Föld

Ez a blog arról szól, hogy hogy működik a világ valójában. Túl a látszatokon, a manipuláción, a mindent átszövő hazugságon és felelősséghárításon. A jelenkor eseményeinek mozgatórugóival is foglalkozik, ahogy a régmúltba is tapogatózik visszafelé, egészen az emberi lét kezdeteiig. Mindez egy sokéves kutatómunka eredményeire támaszkodik. A blog korábban "2012 blog" címen működött a blogol.hu szerverén. Kapcsolat: blog2012 kukac freemail ponnt hú!

Friss hozzászólások

  • CatsSword: @Gergő92: Ebből lett valami? (tiktok) (2024.11.24. 18:04) Emberek, Irányítók és a Háttérhatalom
  • Gergő92: Nem csak én szoktam néha felnézni ide. :) (2023.01.18. 00:00) Mire készülnek a Marson?
  • Lazur: Ez egész friss: futureofhumanity.report/en www.youtube.com/watch?v=MYJFc3vA6N4 Csak a rotary klu... (2023.01.10. 18:29) 2019
  • Lazur: Szűk tíz évbe telt, de lassan a híradóba is bekerül ahogyan Kínában készülnek a cellák. www.youtu... (2022.12.05. 01:07) AUTOKRÁCIA (szerk)
  • Gergő Bohrát: A mostani események fényében bár 10 év késéssel, vagy inkább több, de csak efelé haladnak a dolgok... (2022.04.23. 22:12) A Jobbik és az Irányítók
  • Lazur: 2012 helyett 2021, de itt a mátrix 4. része: www.youtube.com/watch?v=JQVHrXek73E (2021.12.17. 20:30) Előadás videó - A Mátrix-trilógia (szerk)
  • Kápráz: ...Történt egyszer, hogy Noé szőlőt telepített, de a bortól megrészegedvén meztelenül feküdt sátrá... (2021.12.11. 21:02) Előadás videó (szerk)
  • maztro: @Gergő Bohrát: Szeretnek minket behúzni a csőbe, a cikk lényegében minden pontján prezentálja azt,... (2021.08.26. 05:03) Menetrend (szerk)
  • dangbird: Új nagy ívű, félelmetes novella a személyes blogomon: marioatreides.blog.hu/2020/01/06/nem_tehete... (2020.01.06. 10:36) Olyan, mintha
  • dangbird: ferfiakklubja.hu/fk_magazin/az_fk_noi_tamogatoi_korebol/amikor_nem_fogadjuk_el_a_ferfi_es_no_kozot... (2019.11.13. 10:09) A házasságról

Utolsó kommentek

Az Irányítók 12 legnagyobb hazugsága, 3: Az emberek egyenlőek

2009.04.08. 09:37 dangbird

Nehéz téma következik most, amelyről nemigazán lehet összeszedetten írni, mivel a jelenlegi anti-társadalom egyik legfőbb szent tehenét vesszük célba, amely nagyrészt homályos szlogenekre és ködös ideálokra épül, ezért észérvekkel nehéz harcolni ellene. De a teljesség igénye nélkül kicsit megkarcoljuk a témát.

Igen, az emberi lények eredendő egyenlőségét fogjuk most megkérdőjelezni.

Kezdjük azzal, hogy honnan is indult ki ez a képtelen dogma.

Az európai polgárosodási forradalmak célkitűzései között szerepelt az egyenlőség. A Nagy Francia Forradalom közismert jelszava „szabadság, egyenlőség, testvériség" ismétlődött az 1848-as forradalom 12 pontjának röplapján is: „Egyenlőség, szabadság, testvériség!" A szabadságról már beszéltünk az 1. pontban - szép dolog a szabadság, csak a hiányáról vagy meglétéről beszélni túl bonyolult és összetett kérdés ahhoz, hogy el lehessen intézni egy tömeg által skandálható jelszóval. És nem tudom, hogy a forradalmak szervezői mit szóltak volna, ha megkérdezem, hogy ugyan, mégis, pontosan mire gondolnak a gyakorlatban a testvériség hangoztatásával? Tán csak nem a nemzeti forradalmak kellős közepén a szabadkőművesek már az internacionalizmus „testvér lészen minden ember" szólamát kezdték titokban elültetni a köztudatban? Homályos szavak ezek, amelyekre később olyan ideológiát lehetett építeni, amilyet csak eszébe jutott az éppen hatalomra kapaszkodottaknak.

A szabadkőművesség, nevének sugallatával ellentétben, valójában nem építés, hanem rombolás céljával jött létre. A XVIII. században deklarált, egyetemes célja a világ összes trónjának és oltárának lerombolása volt. Ezzel látszólag a királyoknak és az egyházaknak üzentek hadat, de valójában tágabb céljuk volt felszámolni minden olyan szellemi rendezőelvet, amely az emberek falkájából társadalmat épít. Célkitűzésük alig két évszázad alatt sikerült is, az emberek folyamatosan süllyednek vissza az állati szintre. (Erről még lesz szó bővebben egy másik bejegyzésben.)

A tömegeknek címzett homályos és tetszetős jelszón túl, mi is volt az egyenlőség ideájának lényege a gondolkodó emberek számára? Ez szerencsére a mi 12. pontunkban benne volt:

„Törvény előtti egyenlőséget polgári és vallási tekintetben."

Törvény előtti! Semmi másról nem volt szó, mint jogegyenlőségről, arról, hogy a törvény a társadalmi rang, etnikum, anyanyelv, politikai beállítottság, vallási meggyőződés stb. személyes körülményeit nem veszi figyelembe. Magyarán szó sincs róla, hogy egyenlőek lennénk, nagyon is egyenlőtlenek vagyunk mindenféle szempontból, csak ezekkel az egyenlőtlenségekkel a törvény nem foglalkozik.

Ebből a jogi alapelvből egy óriási hamis ideológiát kovácsoltak, amely az élet minden területén jelentkezik. Olyan rendszerben élünk, amely természetes különbségeinkre nincs tekintettel (legfeljebb a devianciákat tolerálja), szellemi egyenruhát húz az emberekre, egyenlőségjelet tesz közéjük. A probléma ott van, hogy az egyenlőség egy matematikai fogalom, az emberek pedig nem számok, és nem mérhetőek. Egyes tulajdonságaink (de nem is mind) mérhetőek számokkal, illetve egyes tulajdonságok terén összemérhetőek vagyunk, és egyenlőség- vagy más relációs jelet lehet közénk tenni. A világon mindenki tudja, hogy eltérő képességekkel és adottságokkal születünk meg, és ezek sorsunk legfőbb meghatározói.

A rendszer azt hazudja, hogy bármit elérhetsz, hogyha a másik embernek sikerült, neked is sikerülhet, ha igazán akarod (vagyis jó sok energiát elvesztegetsz egy hamis célra). A reklám azt hazudja, hogy te is lehetsz milliomos, rocksztár, olimpikon, államelnök, filmsztár, vagy nobel-díjas tudós - ahogy azt a Harcosok klubjában már hallhattuk.

Nem leszel, és nem csak azért, mert adottságainkban különbözőek vagyunk.

Szélsőséges példának hozzuk fel a lottót!

Öt véletlenszerű szám megtippelésére mindannyian nagyjából egyformán vagyunk képesek. (A matematikai statisztikai módszerek és technikák mind etetések: a korábbi évek, évtizedek számainak figyelembevétele semmit nem segít a jövő heti számok megtippelésében, mivel az egyes húzások kimenetele között nem létezik oksági kapcsolat!)

Jóska bácsi 23 éven át minden héten megvette a lottót, és végül nyert.

Ha te 23 éven át ugyanúgy megveszed, te is nyerni fogsz?

Nem fogsz, mert nem az a sorsod. A világ nagy sorsszövedékében mindannyiunknak megvan a magunk speciális helye, ennek megtalálása és megélése lenne az elsődleges feladat, nem pedig az, hogy fiktív sorsot álmodjunk magunknak a határtalan szabadság, a végtelen lehetőségek illúziójának tengerében elveszve. Mindannyiunknak megvan a magunk funkciója a világban, szoros összefüggésben azzal, hogy kik vagyunk. A májsejtnek minek adnánk jogot arra, hogy fehérvérsejt lehessen, ha az akar lenni? Ha a testünk minden sejtje azt csinálná, amihez éppen kedve van, akkor megszűnnénk szervezetnek lenni, és vissza-devolucionálódnánk telepes létformává, vagy még azzá sem, hanem az őstengerben egymás kárára élő egysejtűek halmazává válnánk. (Már látom, hogy muszáj lesz egy külön bejegyzést írni a rákbetegségről, bővebben erről majd ott.)

Lényeg a lényeg, a törvény előtti egyenlőség rég el van felejtve. (Magyarországon nem is működik, pl. a rendőrség politikailag elfogult, amint azt már bíróság is kimondta: http://bombagyar.hu/index.php?post=2068) Helyette egyenlő értékről beszélnek, lásd az SZDSZ mostani kampányát: „A melegek azonos értékű tagjai a társadalomnak" (http://szdsz.hu/) - könyörgök, hogyan méred meg az emberek értékét? Pénzben, gondolom - vagy esetleg ciánkapszulában, LD50-módszerrel... A lényeg az, hogy le kell tagadni azokat a különbségeket, amelyek jól definiálnák helyünket a társadalom felépítményében. Nemek közötti egyenlőségről is beszélnek, és persze nemek közötti azonosságot értenek rajta, hogy a férfi és női szerep egymást kiegészítő dinamikája ne működhessen, hiszen egészséges társadalmat csak egészséges családokból lehet építeni. S ha már a kapszulákat említettük, a tudomány dogmatikáját (lásd az előző bejegyzést) is áthatja a humán egyenlőségjel misztikája, az egyes embereket az orvosok sokszor azonos terápiával kezelik, tekintet nélkül vércsoportra, korra, nemre (igen!), bőrszínre (igen!!), anyagcserére, gyakran egy 50 kilós ember ugyanannyi hatóanyagot kap, mint egy 120 kilós, holott a gyógyszerek hatásmechanizmusa egyénenként változik, ahogy a betegségek pontos lefolyása is. És természetesen az iskolarendszer is uniformizálva van, minden gyereknek ugyanaz a tananyag, szellemi képességektől függetlenül; véletlenszerűen ömlesztik őket össze osztályokba, ahol csak a leglassabb gyerekek tempójában lehet haladni, az összes többi rovására - ahogy azt már a pedagógusok nagyon szokszor elmondták, az oktatáspolitikai felelősök meg pont ugyanannyiszor köptek rá. Nincs mit tenni, ha egyszer egyenlőek vagyunk...

A szellemi egyenlőségjel talán a legpusztítóbb hatású mind közül. Minden emberi különbség eltagadása közül a szellemi fejlettség fokozati különbségének el nem ismerése a leghatékonyabb kártevője ennek az ideológiának, az a soha ki nem mondott, de mindenki által természetesnek vett alapelv, hogy minden „vélemény" azonos értékű, az a demokratikus gyakorlat, amelyben 100 buta, iskola- és munkakerülő, primitív indulatoknak engedelmeskedő, betörésekből és utcai rablásokból élő ember leszavazhat 99 géniuszt. Két állítás közül a hangosabb az igaz.

Innentől képtelen ez a rendszer a szubjektív emberi megközelítésektől mentes, vagyis abszolút Igazság keresésére, sőt a tévedések és a hazugságok (spontán vagy épp szándékos) felemelésével csak egyre távolabb és távolabb kerül tőle.

13 komment

Címkék: politika tudomány társadalom filozófia forradalom egyenlőség SZDSZ

A bejegyzés trackback címe:

https://jatekneve.blog.hu/api/trackback/id/tr576226147

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Ketasu 2009.04.09. 13:40:35

Üdv! Hova tart ez az egész, mire akarsz kilyukadni? Értjük hogy szar a világ, észrevettük magunktól is :), valami megoldás, konklúzió is lesz majd? Más: nem kötözködésből, de kíváncsi vagyok: ha ez a mai egyenlőségesdi így rossz, akkor szerinted a középkorban, a trónok és az oltárak uralma alatt, jobb volt az embereknek?

cicc 2009.04.09. 18:40:04

Bár nem éltem akkor, és nem tőlem kérdezted, de ez is egy vélemény: szerintem jobb :). Volt irány, volt mérték, az emberek tudták a "helyüket". Adott feltételek mellett, adott korlátaikon belül boldogok lehettek. Most a "mindent szabad,amit nem tilos"-korában, amikor mindenki azt hiszi hogy akár rocksztár is lehet, szerintem jobban meg vannak vezetve az emberek valami hamis illúzióval, ami összességében rosszabb és örömtelenebb így, mint a "tiszta sor" a középkorban, amikor mindenki tudta mik a valós lehetőségei.

2012 Blog 2009.04.09. 18:54:20

Konklúzió, végső nagymegmondás nem lesz, megoldási felvetések lesznek, a lehetőségek számbavétele és megvalósíthatóságuk latolgatása, de egyelőre a diagnózist állítsuk fel. A második kérdésről, hogy szerintem jobb volt-e a középkorban, egy külön teljes bejegyzést fogok majd írni, nem is olyan soká.

mujer 2009.04.11. 20:28:57

Először is gratulálok a 2012-höz, mert így valóban olyanok is rákukkantanak, akik egy kicsit figyelemmel kísérik a nagy "durranás" jövetelét. Másodsorban: egyenlőség? Nem is igazán értem. Ha egy családban három gyermek van, és legyünk annyira egyszerű elmék (legyek), hogy a legkisebb közösségre megyek rá, már abban a szférában sem találsz egyenlő, egyforma bánásmódot. Vajon miért? Hisz anya állítja, hogy minden gyermekét ugyanazzal a gondoskodással, szeretettel neveli, de kívülálló mégis más bánásmódot, ölelést, szavakat vél felfedezni gyermek felé. Pedig ez a legkisebb közösségi forma, mégis már itt is megbukott a nagy "egyenlőség" fogalma. Osszuk egyforma részekre a tortaszeleteket? Simán. Egy anyagi, virtuálisan is látványos létezést lehet osztani, szeletelni, darabolni, egyforma részekre bontani. De fenti említett egyenlőség egy szellemi síkon teremtett osztásról szól. Létezik? Kellene, hogy létezzen? Vagy talán a türelem, szeretet, elfogadás és hasonló pozitív fogalmak gyakorlati átültetése nehezebb, fájdalmasabb, mint egy torta szeletelése? (Ha hosszú a bejegyzésem, magadnak köszönd, "uncsi" volt a témád!:))))

mujer 2009.04.11. 20:40:26

Nem bántani butaságomat! Ezek csak egy egyszerű nő egyszerű gondolatai voltak!:)

2012 Blog 2009.04.11. 21:20:56

Igen, a 2012 aldomaint "marketing" okból is választottuk, és a blogol.hu volt az egyetlen nagyobb magyar blogfelület, ahol még szabad volt. :) A tortaszeletről eszembe jutott, hogy mi az egyik fő probléma a kommunista ultraegalitarizmussal: hogy különböznek az igényeink. A kisebb gyereknek kisebb tortaszelet is elég. Persze a kommunizmus pont ott bukik meg a gyakorlatban, hogy hisztizik, ha nem ugyanakkorát kap ő is, mint a nagyobb, mert az ember nincs tisztában az igényeivel, és nem tudja, mennyi az elég.

mujer 2009.04.11. 22:35:30

Ergo: az egyenlőség sosem egyezhet az igazság értékével. Ezek szerint mindig fel kell állítani egy "szabályt", mely szerint azt mondhatjuk, hogy egyenlő bánásmódban, egyenlő fényezéssel, egyenlő szeletekre osztottam magam felétek. Vagyis az egyenlőség viszonyítás kérdése, és mind ilyen, nem létező fogalom, hisz két azonos létező nem teremtődött.

Rege Ata 2009.04.12. 10:23:52

Eötvös József: A reformeszmék hatása az álladalomra Egyik megállapítása (kb.): "a "szabadság, egyenlőség, nemzetiség" [ő még azt hiszem, így "fordította" - R.A.] megvalósíthatatlan. Ahol totális szabadság van, ott lehetetlen az egyenlőség. Ahol totális egyenlőség van, ott lehetetlen a szabadság. Ahol valahogy mind szabadság, mind egyenlőség megvan, ott a nemzetiség lehetetlen." Ezért "óhatatlanul" - azt "jósolta", hogy - "a három jelszót három irány veendi zászlajára. A szabadságot a liberalizmus, az egyenlőséget a kommunizmus [1800-as években járunk, nem a XX. sz.-ban! - R.A.], a nemzetiséget a nacionalizmus." (Hozzáteszem: Eötvös Józsefnek ez a méretes tanulmánya olyakkora hatással volt Alexis Tocqueville-re, az USA történetének könyvbe írójára, hogy megírta a Francia Forradalom történetét!)

Rege Ata 2009.04.12. 10:27:19

Egyébként a "baloldali" Albert Camus is megírta, hogy egészség és teljesség nem feltétlenül egybeillő és tökéletes fogalmak (megvalósítás szempontjából) az emberi világban (Albert Camus: Sziszüphosz mítosza, ill. Albert Camus: A lázadó ember).

2012 Blog 2009.04.12. 11:30:39

A szabadság és egyenlőség egyidejű megvalósíthatatlansága nem különösebben nagy gondolat, ezt még a rendszerváltás utáni tankönyvekbe is beleírták. Én ennél sokkal tovább mentem, azt mondva, hogy a szabadság (lásd azt a bejegyzést) és az egyenlőség külön-külön is megvalósíthatatlanok, értelmetlen fogalmak.

Rege Ata 2009.04.13. 10:43:26

"A dolgok maguk, ha egyáltalán. / Minden egyéb téves, talán." Hérakleitosz és az eleai Zénón (azt hiszem) is ilyesmire céloztak, többek között. Hogy (akár) szemlélettől-viszonyulástól függően (is) bármi lehet bármiféle, önellentétes (Hérakleitosz) és önértelmetlen (Zénón) IS - önmagán belül és kívül ("is").

veba4 2013.01.15. 11:21:44

Az egyenlőség kérdése engem is kiváltképp foglalkoztatott a közel múltban, ezért szeretném megosztani az én véleményem. Én arra a következtetésre jutottam, hogy a mai nyugati(csak itt?-nem tudom megítélni) társadalomban egy komoly fogalom tévesztés él ezzel a kérdéssel kapcsolatban és ez habár a bejegyzésben nincs kimondva úgy éreztem az író is így gondola. Hozzáteszem, hogy ez a tévedés spontán-e vagy mint a legtöbb dolog ez is okkal jött létre az is egy érdekes kérdés lehet. A tévedés tehát az EGYENLŐSÉG és az EGYFORMASÁG fogalmak közötti különbség felett való elsiklásban rejlik! A két fogalom korántsem azonos. Én személy szerint úgy gondolom, hogy igenis minden ember egyenlő, más szavakkal egyen értékű. Ellenben nem vagyunk egyformák, sőt minden emberi lény aki valaha létezett különböző, ami egyáltalán nem negatív, hanem pozitív dolog, hiszen szerintem ez is része annak, amiért emberek vagyunk. Valóban nem vagyunk, rendelkezünk bizonyos tulajdonságokkal amelyekkel mások nem vagy kevesebbé és hiányoznak belőlünk tulajdonságok amelyek másokból nem, DE ez nem jelenti azt, hogy fontosabbak, értékesebbek másoknál, de azt sem, hogy kevesebbel lennénk bárkinél. Sokkal inkább azt, hogy céljaink eléréséhez szükségünk van egymás képességeire, összefogásra. Köszönöm az újabb értékes és jó munkát a blog szerkesztőnek és elnézést amiért önismétlést követem el tudom, hogy tiltja blogszabályzat, de úgy éreztem így jobban kitudom magam fejezni.

veba4 2013.01.15. 11:25:36

Helyesbítés az előző hozzászólásommal kapcsolatban "valóban nem vagyunk EGYFORMÁK"
süti beállítások módosítása